Negatif Kök İnançlar Yaşamınızı Korku Filmine Çeviriyor !

fadmek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2017
4
0
50
Sevgili arkadaşlar 17 yıldır kişisel gelişim alanında araştırma,inceleme yapan ve çeşitli seminerlere katılıp yaşam koçluğu,öğrenci koçluğu ve bilinçaltı terapi alanında çalışmalar yapmış biri olarak forumda bulunan arkadaşlara neler katabilirim ve sizlerden neler öğrenebilirim diyerek aranıza katılmış bulunuyorum.

Kendimden kısaca bahsettikten sonra açmış olduğum konu başlığına dönmek istiyorum.

Negatif kök inanç dediğimiz küçük bilgi parçacıkları ; annenizin karnındayken almaya başladığınız dış dünya verileri, anne ve babanızdan hücresel düzeyde almış olduğunuz dna verileri,bebekliğinizden başlayarak şu yaşınıza kadar almış olduğunuz veriler ( bebeklik,çocukluk,ergenlik, ençlik,aile, arkadaşlar, komşuluklar, mahalle kültürü, gazeteler,tv,radyo,internet, iş yeri,patronlar, iş dünyası, dünya,ekonomi v.s.)içlerinde sizin yaşamınızda sizin üzülmenize, hasta olmanıza, ilişkilerde problem yaşamanıza, para sıkıntıları çekmenize, işsiz kalmanıza , kilo almanıza, kilonuzun az olmasına yolaçan kök inançların negatif olanlarıdır. Kök inançlar bizim mutlu olmamıza yol açacağı gibi yukarıda yazdığım gibi tam tersi bir yaşam yaşamamıza sebebiyet verirler. Çalışmalarımda pek çok insanla beraber çalışma fırsatı buldum. Bu yüzden hangi sorun olursa olsun kökü içinizde ve derinlerinizde gizlidir diyebiliyorum. Bu sorunların hepsinin çözümüde mevcuttur. Sizin şuan bulunduğunuz durum ne olursa olsun çözümü mevcuttur. İster en ağır kronik hastalıklar olsun ister en ağır ilişki problemleri olsun bunlar siz kendinizi değiştirdiğinizde değişir.

Bu bir kitap sözü gibi oldu değil mi ? Yaşam siz kendinizi değiştirdiğinizde olumlu yada olumsuz değişir. Belki bugüne kadar olumsuz olarak değişti ancak benim söylemek istediğim siz kendinizi olumlu olarak değiştirdiğinizde bu olumsuz olan yaşamda olumlu olarak değişir.

Çalışmalarım 35 gün sürelidir. Bunun nedeni sizin negatif kök inançlarınızın pozitif olanlarla dönüştürülmesi beyinde yeni nöronların üretilip birbirleri ile aktif edilmesi sürecidir. Bu süreç 21 gün de nöronlar doğar ve 7 günde de birbirleri ile aktife olurlar. Toplamda 28 gündür. İlave olan 7 gün ise Egonuzun devreye girip sizin kendinizi kurban yada sabotajcı yanınızla sabote etmenizi engellemek için yanınızda size destek olmak için benim size bir hediyemdir. Son olarak benimle çalışma yapmak isteyen arkadaşlarım için çalışmalarım takdir edersiniz ki emek içeriyor ve ücretlidir. Ancak bilgi almak anlamında her zaman buradayım. Saygılarımla. Fadime KONUK

35 gün içindeki çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Konu ne ile ilgili olursa olsun hayatımızın bir alanında yaşadığımız problem diğer alanlarındada sorun olduğunu işaret eder. Örneğin işsizseniz, ilişki sorunlarınız vardır, özgüveniniz eksiktir, ilişki sorunları aile ile ilgil sorunlar demektir. Yani işsizlik sorunu devamında para sorunu demektir. Burada işsizlik, ilişkiler,para sorunları, bunların oluşturduğu ruh halleri ile bedensel sorunlar, kilo alma ve kilo vermeler, dolayısıyla son aşamada sağlık sorunları ortaya çıkar. Bunların temeli bahsettiğim gibi 1 sorun ile karşıma çıksada esasında hepsi bağlantılıdır.
35 günlük çalışma içeriğinde neler var neler yapıyorum ? Burada belirlediğim konu başlıkları var.

Bunlar ; 1 ) ilişki,(ruh eşi, evlenememe, evliyse eşiyle ilgili sorunlar) , 2) işsizlik,kariyer, 3) sağlık,(hastalık ortaya çıktıysa doktor tedavisi sürmeli, ancak bunun yanında negatif kök inançlar dönüştürülmeli ki buna doktorlar moralini yüksek tutmak diyorlar.) 4)para,bereket(fakirlik,yokluk,kıtlık bilinci) 5 ) egoyu tanıma, içimizdeki kurban ve sabotajcı yı kendi aleyhimize değilde kendi lehimize çalışır hale getirme (içimizdeki kurban rolü, negatif yönüyle başkalarını yada kendimizi kurban etmeye odaklıdır. Ancak pozitif dönüşüm olduğunda, lehimize çalışmaya başladığında kurban etmemizi ve kurban edilmemizi engelleyici şekilde uyarıcı olarak çalışmaya başlar. Sabotajcı rolümüz de aynı şekilde negatif olarak bulunduğumuzda yaşamımızda kendimizi ve başkalarını sabote ettiren durum ve olayları oluşturmamızı sağlar. Pozitife dönüştürüldüğünde sabotajcıda kendimizi sabote etmemizi bırakıp bizi sabote eden durum ve kişilere karşı uyarıcı olur.)

Herkesin negatif kök inançları farklıdır. Herkes aynı toplumda olsa bile farklı farklı anne ve babaların ruh halleri ve düşünceleri ile yetiştirilir ve olaylara bakışları aynı değildir, daha önemlisi dna ve hücre genetiği her insanda farklıdır. Parmak izlerimizin aynı olmaması, avuç içlerimizin aynı olmaması gibi. Aynı fotoğrafa bakıp farklı anlamlar düşünürüz ve hissederiz.

Bu nedenle çalışmamın başlangıcı danışanın negatif kök inançlarını tespit etmektir. Bu çalışmayı 35 gün değilde 5 hafta olarak düşünün.
1. haftada yukarıda bahsettiğim 5 durumdan hangisinin danışanla ilgili olduğunu tespit etmektir. Bu dönemde danışanın egosunu tanırım. Bu konularda danışandan kendisini anlatmasını ve konu başlıklarının bahsedildiği konularla ilgili hayat dönemleri ile ilgili bilgi vermesini isterim. Ve bu durumlarla ilgili ilk önce rahatsızlık oluşturan durumdan başlarım. Diğer durumlarla devam ederim. 5 durumla ilgili negatif kök inançların dönüştürülmesi 2.ve 3.haftayı kapsar. 4. Haftada ise özgüven,korku,öfke,sevgi,gibi danışanın duygu durumları ile ilgili negatif kök inançları dönüştürürüm. Geri kalan sürede danışan kendisinde ki değişimi farketmeye başlayarak artık kendisini neyin mutsuz ettiğini huzursuz ettiğini kendisi de tespit edip öneriler getirir. Ve istekleri doğrultusunda dönüşümler yapılır. Dönüşüm 21. gün tamamlanmadanda kendini gösterebilir.28 gün tamamlandığındada gösterebilir. İlave olan 7 gün artık danışanın kendisine ve yaşamına olan bakışı değişmiştir.

Kullandığımız yöntem açık bilinç yöntemi. Kesinlikle uyku durumu yok. Normal konuşur gibi kendisini yazıya döker. Eğer isterse telefon görüşmeleri sağlanabilir. Yazıda bilinçten çıkar. Benim sadece istediğim tek birşey olur. Danışan burada kendine karşı objektif olursa hızlı sonuç alır. Zaten kendisine tüm hayatı boyunca her zaman kullanabileceği bir yöntem hediye etmiş oluyorum. Ve oda sürekli kendi yaşamında kullanabileceği bir yöntem edinmiş oluyor. Ancak yöntemi sadece kendisinde kullanabilir. Başkalarında uygulama yapamaz. Bunu bilmesi gerekiyor.

Normalde bu çalışmaları 1 günde 1 kaç saatte yapanlar var. Ondan sonra kişiyi 21 günlük süreçte egosuyla baş başa bırakıyorlar ve kişinin kurban bilinci, egosu, sabotajcısı devreye girip 21 günün tamamlanmasını engelliyor. Bu durumdada kendine bakıp başarısız olduğunu tekrarlıyor. Burada önemli olan danıştığınız kişinin sizinle ne kadar ilgili olduğu ve sizin o kişiye güvenmenizdir. Danışanın güvenini sağlamak adına, çalışma boyunca vermiş olduğu bilgilerin yaşam boyu gizli kalacağının ve kesinlikle hiçbir şekilde ifşa edilmeyeceğini mail ortamında kendisine bildiriyorum. Ve aynı şekilde kendisine gönderilen bilgi, çalışma ve dökümanlarında basılıp çoğaltılması ve yayınlanmasının telif haklarına gireceğini ve bu çalışmanın benzerini herhangibir yerde yapamayacağını kendisine bildiriyorum. Bu karşılıklı gizlilik anlaşması sağlandığında ve ücret ödendiğinde çalışma başlıyor. Saygılarımla.

Arkadaşlar buradan katılmak isteyenler özelden mesaj yazarakta katılabilirsiniz. İrtibat yeri burası olur. Tüm detay bilgi ücret v.s. özelden sorabilirsiniz. Bunun dışında konu ile ilgili soru sormak isteyen olursa burdan sorabilir ve burdan cevap alabilir.

ZAMANLAR,SINIRLAR VE İNSANLAR... Her insan bir dünya ve tecrübe.Tecrübe yaştamı ?Genç yaşta başarılı olanlara ne demeli ? Yaşamış olduğumuz zamanlarda zihnimize sınırlar konulduğu zamanlar. Bu sınırlar kendimizi korumak adına bir savunma mekanizması olarak koysak ta aslında çokda doğru yapmıyoruz.Bunlar önyargılar oluşturuyor ve mümkün olanı imkansıza dönüştürüyor. Burada benim özellikle üzerinde durmak istediğim şey şu. Tarihin başlangıcından beri insanın tek derdi KENDİ olmak oldu. KENDİ olması içinde yine önünde tek engel KENDİSİ.
slide_21.jpg

X