Neden hep bebeklerimi kaybediyorum???

Cannn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2009
6
0
Merhaba hanimlar,
Beni ne olur umutlandirin....Inan ne yapacagimi bilemez oldum. Gecen sene esimle beraber artik bir bebegimiz olsun dedik. Ama malesef gecen seneden bu yana tam 3 defa dusuk yaptim ve her defasinda da kurtaj olmak zorunda kaldim.
Ucuncu hamileligime oyle guveniyorduk ki..... 11 haftallik iken doktorum bebegimizin kalbinin atmadigini soyledi. Hic birsey fark etmemistim....
Simdi ise icim bombos.. Ne yapmam lazim? Boyle uste uste dusuk yapan arkadaslar varmi??
Umudugumu yitirmek uzereyim....:çok üzgünüm:

çok geçmiş olsun canım allah sabırlar versin.... umudunu giç bizaman yitirme yicek ekmekleri yokmuş allahın vardır bi bildiği canım..

ben 1 defa düşük yaptım şuan ikinci gebeliğimi yaşıyorum ve 19. haftamızdayız doktorum bana düşük tekrarlamasın diye yatak istirahati vermişti işi bırakmak zorunda kaldım, sana doktorun bu konuyla ilgili hiç bilgi vermedi mi güzelim. olmadı işine karışmak gibi olmasın ama eğer doktorundan memnun değilsin değiştir derim..

acısı gerçekten çok zor bunu ancak yaşayan bilir ama hiçbizaman umudunu kaybetme unutma ki gelecek bebeklerinin senin moraline çok ihtiyacı olacak..

Merhaba hanimlar,
Beni ne olur umutlandirin....Inan ne yapacagimi bilemez oldum. Gecen sene esimle beraber artik bir bebegimiz olsun dedik. Ama malesef gecen seneden bu yana tam 3 defa dusuk yaptim ve her defasinda da kurtaj olmak zorunda kaldim.
Ucuncu hamileligime oyle guveniyorduk ki..... 11 haftallik iken doktorum bebegimizin kalbinin atmadigini soyledi. Hic birsey fark etmemistim....
Simdi ise icim bombos.. Ne yapmam lazim? Boyle uste uste dusuk yapan arkadaslar varmi??

oncelıkle gecmısler olsun arkadasım...3 dusuk yapanlara yapılan bazı ozel tahlıller var..trombofılı paneli, antıkardıyolıpın, proteın c, s, homosısteın vs.... mutlaka yaptırmalısın onları. umutsuz olma sakın. senınle aynı durumda olan cok kısı var.kan pıhtılasması nedenıyle dusuk yapanlar topıgını okursan gorceksın. Allah ınsallah bekleyen ısteyen herkese gondersın mınıklerını...amın

canım benım gecmıs olsun mevlam bıdaha yastamasın duygularını umutsuzlugunu okadar ıyı anlıyorumkı 4 dusuk yapmıs bırı olarak malesef denemekten baska caremız yok rabbım bıze ne zamn kısmet ederse o zamn mınıklerımızı alacaz kucagımıza yılmak yok bıde tahlıller var onları yaptır canım dua etmekten baska caremız yok rabbım yardımcımız olsun.....

Arkadaslar, verdiginiz onerileriniz icin tesekkur ederim.
Ben Hollanda da yasiyorum. Sanki burdaki doktorlar gercekten birseyden haberleri yok gibi. Ozellikle yatak istratine hic inanmiyorlr, dusecekse duser diyorlar. Sinir olmamak elde degil.

Arkadaslar, verdiginiz onerileriniz icin tesekkur ederim.
Ben Hollanda da yasiyorum. Sanki burdaki doktorlar gercekten birseyden haberleri yok gibi. Ozellikle yatak istratine hic inanmiyorlr, dusecekse duser diyorlar. Sinir olmamak elde degil.

Canım çok geçmiş olsun, 3 düşük olduğu zaman nedene yönelik testler yapılıyor, sido arkadaşımın bahsettiği testler, onları ihmal etmeyip yaptır canım, inşallah tekrarını yaşamazsın canım, çok geçmiş olsun tekrar.

canım çok geçmiş olsun
inan nasıl bir yıkım olduğunu tahmin edebiliyorum
bende 1 kez düşük yaptım
aynı senin gibi olan bir arkadaşım var
nerdeyse 15 haftalığa kadar herşey normal giderken
birden kanaması başlıyordu ve sonuç kürtaj
özel bir dr.un muayenehanesine gittiler
bir sürü tahlil falan
hepsi normal çıktı
genelde de böyle olur
şimdi 4.ye hamile
ama bu kez hiç bir şey olmadı çok şükür
bebeği 4 aylık oldu sanırım
inş sende en kısa zamanda bebğini kucağına alırsın cnm

Canım çok geçmiş olsun allah bir daha aynı acıları yaşatmasın sana ve tüm isteyenlere sağlıklı evlatlar versin benimde bildiğim kadarıyla 2 ve daha çok düşük veya kalp durmasından kaynaklanan bebek kayıplarında eşle birlikte yapılan genetik test var herhangi bir kromozom bozukluğundan kaynaklanmışta olabililiyor bu kayıplar bence bu araştırmaları ve testleri yapıp öyle hamile kal

Merhaba hanimlar,

önecelikle çok geçmiş olsun.çok zor bir durum.ben de ilk bebeğimi 12 haftalıkken kaybettim.aynı senin gibi kalbi durmuştu bebeğimin.doktor bana 3 ay bekle sonra denebileceğimizi söyledi.biz iki yıl bekledik.şimdi tekrar hamileyim.bebeğim 19 haftalık.düşükten hemen sonra bebek yapmamak lazım.rahimin kendini toplaması gerekiyor.çünkü kürtaj çok zarar veriyor rahime.senin başına gelen şey arkadaşımın da başına gelmişti. o da üst üste üç düşük yaptı.2.5 yıl bekledi.hamile kaldı.oğluşu kucağında ve gayet sağlıklı.moralini bozma.sabret canım.gerçekten sabrın sonu selamet.

Arkadaslar cok sagolun. Inanin gercekten cok moral veriyorsunuz. Insallah Allah herkezin bebek arzusunu yerine getirir ven herkes bebegini kucagina alir....

merhaba canım kaç yaşındasın bilemiyorum... bence aceleci davranıp sağlığı bozma..önce kendini toplayıp iyi bir doktor bul tahlillerini yaptır. sonra hamile kal. çünkü ben bu konu hatalı davrandım..4 tane bebeğimi kaybettim.. ancak beşinci bebeğim oldu. 4 bebeğim sık hamile kalmaktan kalbinde özürle doğdu ve öldü. son çocuğuma kavuşmak için bir sürü tahlil ve ameliyatlar geçirdim..ama bütün bunlar çok iyi bir doktor sayesinde oldu.

ne tür tahlil ve ameliyat canımmm
benim dr eksik hiçbir kahlilimin olmadığını söyledi ama belkii tecrübe eksikliğida olabilirr

Merhaba hanimlar,

Canım neler hissettiğini çok iyi anlıyorum, ben de 4 tane düşük yaptım ve hepsinde de kürtaj olmak zorunda kaldım. İnsanın ruhunu, yüreğini acıtan şeyler bunlar... bir sürü tahlil yaptırdım ama hiçbir sorun çıkmadı bende de... Umudunu yitirme ve denemeye devam et arkadaşım :teselli:

merhaba hiç rahim filmi çektirdinmi belki sorun vardır. ben bebeklerimi bu yüzden kaybetmişim
istersen bu konu uzman bir doktor ismi verebilirim...

merhaba hiç rahim filmi çektirdinmi belki sorun vardır. ben bebeklerimi bu yüzden kaybetmişim
istersen bu konu uzman bir doktor ismi verebilirim...
merhaba bende 3 düşük yaptım.şun araştırılıyor neden olduğu
bebeğe genetik tahlil yapıldı bişey çıkmadı.şimdi bize yapılacak.doktor bebek düşündüğümüz zaman iğne başlıcağını söledi.birde rahim filmi istedi.korkuyorum biraz çok acıyomuş.ne çıkmıştı sende,problem neydi?yardımcı olursan çok sevinirim.

merhaba canım benimde 3 düşüğüm oldu.internetten çok araştırdım.annenin bağışıklık sisteminde problem olabiliyomuş.yani bebeği yabancı bi cisim gibi görüp atıyomuş.sürekli düşük yapan kadınlara yapıyolar bu aşıyı.lenfosit aşısı babanın kanından hücre alıp anneye veriyolar.kolay yani ve başarılı sonuçlar alınıyomuş.bende bebek düşündüğümde yaptırıcam.birde kan pıhlaşması için iğne yapacaklar gebelikte.istersen gittiğim yerin adresini falan verebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
benımde arkadasımın ılk bebegı ölü dogdu ıkıncıye hamıleyken düsük yaptı snra bı kızı oldu ama o ölü dogan oglunun yerı dolsun ıstıyodu.sonra bıddüsük sonra bıdaha hamılelık gene düsük sımdı besıncı bebek ellerındeücünü kaybettı ama ıkısı yanında hem kız hem oglan hemde erkek.Allah takdırı kardesm moralını bozma hayırlısı olsun

hiç korkma hafif acı olacak... rahmin incelenecek.. gerekirse küçük bir rahim amileyatı geçirsin. ben oldum.. çünkü kürtajlar rahmi zedelediğin için çoçuk düşüyormuşun. çok şükür şim di sağlıklı bir oğlum var.. darısı başına...

öncelikle sana ve tüm düşük yapan arkadaşlara çokk geçmiş olsun dıyorum ben yeni üye oldum bende 2 ci bebeyimi geçen ay kaybetim 1 gebelıyımde 3 ayımdaydım ultranyonda bebek gozukmedı kesesi gelişiyo bebek yok kurtaj oldum ikinciside oldu ama çok şukur bir oğlum oldu umudunu yetirme dua et hep hayırlısı neyse rabım onu versın asla isyan etme belki bizim için hayırlısı böyledır benım gebelıyım devam etseydı bebekler sakat olcakmış herşeyde hayır vardir

İlk gebeliğim 99 yılında üçlü testte anamolili diye 18 haftalıkken sonlandırıldı.Hemde 9.5 saatlik kabus gibi suni sancıyla doğum yaparak. Doğumdan sonra 45 gün kanamam devam etti.Bu arada tayinim çıktı Başka bir ilde başka bir doktora gittik. Dr sen bi taraftan anlat bende ultrasona bakayım dedi. Adam bana tebrikler 2 aylık hamilesiniz demez mi beni dinlememiş bile Bende şok ve sinirle ne hamileliği diye bağırdım daha yeni kürtaj oldum. Ha öylemi o zaman parca kalmış ve rahime yapışmış buğün cumartesi hastaneye pazartesi den önce yatıp operasyon geçiremezsin bu kanama o zamana kadar seni öldürür teşhisiyle anestezi falan hakgetire beni tekrar resmen kürüdü... Kısaca ona bağırmamın intikamını fena aldı. o zaman 19 yaşındaydım bir salaklık yaparak evlendiğim İlk eşimden aynı yıl ayrıldım.
Ve 2004 te aşkımcımla evlendim.İlk gebeliğimden sonra Aradan 10 yıl geçti. Bu arada hamile kalamadım. Sürekli tayinle şehir değiştirdiğimden başka bir ilde başka bir doktorla serüvenime devam ettim.Açıklanamayan infertilite teşhisiyle 3 yılımı hormon tedavileriyle geçirdim. Meğer ilk küretajlarda rahim yapışmış. Ve benim doktorum sen daha önce hamile kalmışsın başka bir sorun var diyerek rahim filmi bile çektirmedi. 3 yıllık hormon tedavileri ve aşılamaların ardından yeni bir ile gittik 3 yıldır gittiğimiz doktorun tavsiye ettiği başka bir doktor. ne de olsa 3 yıllık tedavi boşa gitmesin istiyoruz.Bu arada bütün hepsi bir öncekinin tahlil ve işlemlerine bakıyor ve bunlara güvenilmez benim kliniğim hastanem vs yaptırın tekrar bakalım diyor ve biz kobay şeklinde tahlillere devam ediyoruz.Allahtan bu doktor rahim filmi çektirmeyi akıl etti rahim yapışıkmış. Bu arada ben o acıyla film çekilirken bayıldım ve o günü hastanede geçirdim.filmle rahim açılmış. tabii bunu doktor değil filmden sonra ki hafta tesadüfen hamile kalınca biz eşimle farkettik.Çünki bu dokorda açıklanamayan infertilite hormon tedavisi yapalım dedi. Bundan da hayır yok deyip o doktoru da bıraktık.1 ay sonra Hamile kalınca havalara uçtuk ve işi sıkı tutp taki için prof a gitmeye başladık. 15 haftaya kadar herşey normal gitti.Sadece halsizlik vardı. Ama geçen hafta ki kontrole gittiğimde ben dra ne kadar halsiz olduğumu dizlerimin tutmadığını anlatırken ulrasonla bakan bir anda doktorun yüzü değişti ve bebeği kaybetmişiz dedi.Buda 15 hafta sonunda kürtajla sonlandı.Şimdi patoloji sonucu bekliyoruz.Günlerdir ağlıyorum ve hep NEDEN BEN DİYORUM.!gördüğüm kadarıyla sadece ben değilmişimdedim sizde yanlız olmadınızı bilin diye bunları anlattım. Allah hepimize sağlıklı sıhhatli hayırlı uğurlu bebişler nasip etsin......

X