Neden hamile kalamiyorum?

Selinaysun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2022
732
265
43
Hanımlar merhaba,

40 yaşında iki kez hamile kaldım, ikisini de kaybettim. Mecbur tekrar deneyeceğim ancak bu defa da hamile kalamiyorum. Şu an 41 yaşındayım. Bir yılda hormonlar değişir mi yani geçen yıl çok hızlı hamile kalan birisi bir sonraki yıl ne yaparsa yapsın bir daha hamile kalamamasi mümkün mü?
Mayıs ayında abim kaza geçirdi hâlâ hastenede çok Zor günler geçirdik. Üzüntüden mi yoksa yaştan mı hamile kalamiyorum. Vakit kaybetmeden tüp Bebek tedavisine başlamalı mıyım yoksa biraz daha beklesem mi? Öneriniz nedir? Fikir vermenizi rica ederim.

Stres gerçekten aşırı etkiliyor hamile kalmayı bizzat deneyimledim. Yaşınız itibariyle tüp bebek yoluna gitme konusunda bir doktor görüşü alın bence, yumurta rezervlerinize bakar en kötü

Stres gerçekten aşırı etkiliyor hamile kalmayı bizzat deneyimledim. Yaşınız itibariyle tüp bebek yoluna gitme konusunda bir doktor görüşü alın bence, yumurta rezervlerinize bakar en kötü
Doğru bir an önce doktor görüşü almalıyım. Çok teşekkür ederim

2 kere kaybettiginiz gebeliklerde prolaktin hormonunuz yukselmistir.
Sonrasinda düşmemiş olma ihtimali var. Bu hormonunuzada baktirmaniz gerekiyor. Bu hormonun yuksekse hamile kalamiyor olabilirsin.

Evet ama bir yıl önceydi. Şimdi 1 in altına düşmüş olabilir mi
İnan ne desem yalan olur. Ama yumurta Rezervinin 35 den sonra cok hizli bir şekilde düştüğünu duymuştum.
2 gebelikte bebeklerinizi kaybetmissiniz yazmışsınız. Ozel değilse Bunlarin sebebi neydi? Arastirma yapıldı mı?

İlkinin 7.5 haftada kalbî durdu. İkincinin 6+1 de gilisimi durdu. Kap atışını hiç duymadık. Bütün testler yapıldı. Eşimde de bende de sorun yok. Neden oldu bilmiyor doktorlar da. Sadece her hamilelik de başka şeyler deneyip göreceğiz. Bı nevi deneme yanılma ile tutundurma ya çalışacaklar

Çabalarının karsiligini alırsın insallah, Allahim cok bekletmeden sağlıklı hayırlı evlat nasil etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…