Neden evlilik

en uzun ilşkin ne kadar sürdü mesela?
kaç erkek arkadaşın oldu?
Güzel soru , saf kalpli duygusal , zor aşık olan oldumu salya sümük giden sümük gibi yapışıp , terkedilen bi tiptim . Sonra bi aydınlanma geldi , yediğim kazıklara baktım . Dedimki erkekler sizin ne kadar aşık olduğunuza , sevdiğinize sevgiden verdiğiniz tavizlere bakmıyor . Evlenilecek kadına evime namusuma sahip çıkacakmı , maaşıyla diğer arkadaşlarımla rekabet edecekmiyim , yada sadece görsel güzelliğinize bakıyor . Çocuğa nasıl analık yapacak vs. Vs. Kadını hayatına kullanım amaçlı alıyor ve kullanışına bakıyor . Aaaa dedim bende böyle bakayım . ... Böyle bakınca , güzelmiş be . İnsanın kalbi hiç kırılmıyor

sorarlar maaşını da, babanın mal varlıgını da... bunda ne var? sen bunları soranlardan hoşlanmıyorsan, ilgilenmezsin olur biter. yani karşına çıkanların senin mal varlıgınla ilgilenmesi şaşılacak bir durum degil.

istediginle beraber olabilecegini zannediyorsun sadece ama olamazsın. istersen çık yarın dene. kesinlikle yapamayacaksın. işin içine ''öz saygı'' girmiş ne de olsa... ''öz saygı'' dan kastın, sevişirim ama erkek her anlamda kaliteli olsun, bana çok iyi davransın, saygılı olsun, benim istedigim gibi olsun... vs. dir. e basbaya sevgilin gibi olacak bu adam, sana çok deger verecek..vs. ayrıca senin de o an modunda olman lazım yani ''istersem birlikte olurum canım istedigiyle'' deme o yüzden. erkek gibi seviş, hormonlarını tatmin et ve terk et olayını becerebilen çok fazla kadın oldugunu zannetmem. hele senin onlardan biri oldugunu hiç zannetmem, ''öz saygı'' dedigine göre...

bir de ayrıca ''30 yıl boyunca aynı erkekle mi sevişeyim, bir erkekle aynı evde yaşamak bana işkence'' diyen birisinin ''karşıma çıkanların gerçekten benimle ilgilendigi ne malum? her çiçekten bal alayım zihniyetinde olmayacagı ne malum?'' demesi de komik. çünkü güya söyledigine göre sen de her çiçekten bal alma düşüncesindesin, 30 yıl aynı adamla sevişmek istemedigine göre... kısacası çelişkilisin. hem pastam dursun hem karnım doysun diyorsun... ama dünyanın merkezinde sen yoksun maalesef

herkes evlenecek diye bir kanun yok
bazilarinin karakterine ters
siz evlenmeyin tabiki
surekli baska adamlarla sevisiniz ( sizin tabiriniz)

ama sunuda söylemeden gecemeyecegim
evlilik kompleksi var size
profil fotonuz bile gelinlikli Diana

belli bir yaştan ve olgunluk seviyesinden sonra, bir şey oluyor ve evliliğe hazır duruma geçiliyor. ben hep bunu gördüm kendimde de çevremde de. anneliğe hazır olmak gibi bir şey bu bence. biyolojik saat bir yerde alarmı çalıyor yani. zaten o zamana kadar yapılan evliliklerden de hayır gelmiyor. sen kendi içinde bunun için hazır olduğunu hissedeceksin bir gün. o güne kadar tavsiyem, dediğin gibi hayatın tadını çıkar, yaşayacağını yaşa, içinde bir şey kalmasın. ben kendi hayatımda böyle yaptım ve hazır hissettiğim anda yola çıktım. halimden memnunum : )

çok tatlısın birtanem erken aymışsın sen
evlilik aynen anlattığın gibi sen deli gibi hayran olduğun biriyle falan evlenmelisin.
ama yaş ilerledikçe bayanlarda pişmanlık artıyor.en azından çocuk sahibi olma açısından
yada eğer görüşün ve çevren müsait ise senin gibi düşünen düzgün bir adamla birlikte yaşayacaksın birbirini boğmadan.
mükemmel plan filmini izlemeni tavsiye ederim

bakış açısı , siz yazdıklarımı kesip , kendi bakış açınıza yapıştırıyorsunuz .

Merhabalar , kusursuz bir evlilik bekliyorsan cok beklersin,İnsan ailesiyle kardesiyle bile problem yaşıyor...Ha sana şunu diyeyim şimdi gencsin güzelsin onun için 30 yıl aynı adamla mi değişecek demissin, ama unutma zaman geçtikçe yaslanıp cirkinleseceksin, bu kez aradigin sana sahip çıkacak bi adam olacak, yaşlanmış olsan bile cirkinlesmis olsan bile yine sana hürmet gösteren saygı gösteren biri olacak...Ama seninle sırf güzelliğin için günübirlik ilişki yaşayan hiçbir adamı yanında bulamayacaksin, çünkü seninle güzelliğin için beraber olmuşlardı ama güzellik gidince ne yapsınlar seni...Ayrıca evlilik sadece çocuk sahibi olmak için yapılmaz...Dünyanın en feminist kadınlarına bakın ömürlerinin son yıllarında derler ki keske şu an yanımda olaacak omuzlarına başımı yaslayabilecegim biri olsaydı daha iyi olurdu...

Hımmmmm. Yarın vcd lere bakicim .

aynı şeyi düşünürken senin yorumu okudum.bencede sibel olabilir
30 yıl aynı adamla mi sevisecem diyorsun ama sen hep böyle genç ve guzel kalmayacaksin, evli olursan belki esin sana yaslandiginda saygı ve hürmet gösterir ama diğerleri sana dönüp bile bakmayacak...Senin en büyük hatan kendini hepboyle kalacakmissin gibi hissetmek

kardeş ben evliyim sen bu sözleri konu sahibesine anlat istersen

30 sene ayni adamla mi sevisecegim ne demek her gun degisik degisik istiyorsan ne evlenmek sana gore ne de turkiye!

Çok değil bir yıl önce evliliğe o kadar karşıydım ki. Bir kere daha aileme aynı evin içerisinde katlanamıyordum. Sürekli birinin var olma hissiyle, bana karışabilme hakkıyla nasıl yaşayacağımı soruyordum kendime. Ben, asla aşık olamazdım. Zira aşk diye birşey yoktu. Beynin belirli kısmının desteklediği, blim insanlarınca kanıtlanmış hormon patlamasıydı sadece. Evlenip o kadar yüke girmiş, hayatını eşine adayan, cocuklarına adayan insanları hayretle izliyordum. Dediğiniz gibi, dünyada onca yakışıklı varken, senelerce sadece bir adamla mı sevişecektim ben? Dünyaya bir kere gelmiştim. Gezmediğim, görmediğim yer bırakmayacak, olabildiğince herşeyi deneyimlecektim. Evlilik ise listemin sonunda bile yoktu.

Derken, biri çıktı karşıma. Daha önce bana"şöyle bir çocuk, şu özellikleri var, şunları yapıyor" diye anlatsalar hayatta yüzüne bile bakmayacağım bir insan giriverdi hayatıma. Sadece beş günde çıkmaya başladık. Baktım ki birşeyleri alttan almaya başlamışım, içimdeki asi ruhlu kız yerini daha uysal, hiç tanışmadığım bir kıza bırakıyor. dudaklarından çıkacak olan sözcükleri bekliyorum, canının acısı beni daha da etkiliyor. Bir de aynı şekilde bana aşık olduğunu, değer verdiğini ve kendimi dünyada ki en özel kadın da değil, insanmış gibi hissettiriverince, yukarıda anlattığım düşünceler bir balon gibi göyüzüne uçtu ve patlayıverdi. O dediğim yakışıklılar var ya hani, beynimde kaynağını bilmediğim sansüre maruz kaldılar. Bulanık, hatta yok gibiler. Sanki yeryüzünde O'ndan başka erkek yok. Kimseyi sevemeyeceğim, kimseye dokunamam. Onunla 7-24 gerekirse dipdibe yaşayabilirim.İlişkimizin başından beri (Neredeyse 1 sene olacak), 1 gün göremediğimde aylardır görmemiş gibi özlüyorum. Özleniyorum da. Şuan aşk ve evlilik, hatta gerekliliğiyle ilgili sorulara kendimce cevaplar verebiliyor oldum. Eminim karşınıza böyle birisi çıkarsa sizde bu sırra(!) erişeceksiniz

Uzun oldu ama aynı düşünceleri, hatta biraz daha abartısını ben de düşünüyordum ve asla evlenmem gibi büyük laflar ediyordum. Paylaşmak istedim sadece =)

dedikleriniz doğru . Mantıklı bunu bende düşünüyorum . Yanlız kalmamak için karşılıklı özveri ? Tmm ülke sosyal devlet olup kadınlara maaş bağlanınca , köylerdeki dul beyamcalar kadın bulamaz oldu .. Ve bu çok büyük sorun köylerde bizzat duyuyoruz Eskiden bulunurmuş köylerde , şimdi dul kadınlar napcaz kocayı niye bakıcaz diyorlarmış .Dedeler sosyal devlete kızgın .

19 yıllık evli bi abla var komşumuz , iki çocuklu , çok erken yaşta evlenmiş .evliliğin ilk yıllarında bir tartışıp küssek özlüyodum dayanamıyodum peah şimdi yüzünü göresim yok gıcık oluyorum . Diyodu. Bende saf saf e boşan abla o zmn dediğimde , iki oğlum var peşimi bırakmazlar diyodu. Sonra şaka yapardı 10 senede bi devlet evlilikleri fesh etse , evlilikler 10 yılda düşse derdi . Canım komşu bi yana Allah mutluluğunu daim etsin . Evliliğe karşı diilim mantığını anlamaya çalışıyorum

Bn de arkadas gibi asiktim ayaklarim yerden kesiliyordu kirpiklerine kadar sewiyordum asla baskasina dokunamam dyrdum.ama bu hisler daim degil.hepsinin bir omru var.evlilik kurumu icine girip bir de cocuk yapinca siz de bu gunleri bu hisleri ozlemle anacaksiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…