neden düşük.....

DNMS79

Guru
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2007
32
0
okuyanlarınız bılır ben dort haftalık hamıleyken kanamam basladı doktor dusuk tehdıdı var dedı progestan verdı dınleneceksın dedı ve allaha sukur kanamam durdu.ben nette arastırdım eger dollenen yumurtada bır problem yanı anormallık varsa metobolızma kendılıgınden dısarı atarmıs yanı kendılıgınden dusuk olurmus.bu kullandıgımız progestoron hormonu ıse embrıyoyu yanı yuzde yuz dusuk olabılecek embrıyoyu bıle rahımde tutabılıyormus.sımdı benım merak ettıgım allah korusun bebegım saglıksızmıydıda acaba kanamam oldu.doktora sordum saglıklı dedı.tabı ultrasonla baktı.yanı sadece ultrasonla nasıl saglıklı oldugunu anladı.bılgısı olan varmı kızlarrrrrrrrr....ayrıca ben su an 7 hafta 5 gunluk hamıleyım.

canım yazdıkların doğru ama doktorun iyi dediyse hiç korkma için rahat etmiyorsa başka bi doktora daha görün
benimde ilk bebeğim düştü bana progestan falan vermedi doktorum demekki bişeylerden şüpelenmiş sende bişe yoktur içini ferah tut takma kafana bol bol dinlen 9 ay boyunca kanaması olanlarda var canım

seninle aynı durumdayız bunun sağlıksız olmasıyla alakası yok canım içini ferah tut sadece bebeğin sana tutunması için kullanılan bir ilaç ben 3 ayım bitene kadar kullandım bak aşağıda görüldüğü üzere 7 ayımıza kadar geldik sağ salim içini ferah tut....

ben de günde 8 tane içtim progestan kanamam dursun diye...oğlusumuda doğurdum gayettte sağlıklı masallah.....

onunla hiç alakası yok bizim bi tanıdığımızın 9 ay boyunca kanaması oldu ama bebişi çok sağlıklı doğdu şimdi üniversiteye gidiyor aklına öyle kötü şeyler getirme

merhaba benimde ilk bebeğim düştü doktor hcg degerinden düşeceğini anladı ve progestron vermedi ve birkaç gün içinde bebeğim düştü. şimdiki hamileliğimde ise ilk 7. haftamda kanamam geldi doktor ultrosondo baktı düşük tehliken var dedi progestron ilcını verdi birde düşük iğnesi yaptı yani doktorlar hangi bebeğin sağlıklı olduğunu biliyorlar %100 olmasada ona göre ilç veriyorlar sen gönlünü ferah tut

valla bende 3 aya kadar kanamalıydım..progestan kullandım..doktor bi sorun yok vücut bazen düşük olmasada adet göremediğiniz için oluşan pis kanı dışarı atar demişti..bazende hormon eksikliğinden kanama olur demişti..sağlıksız bebek haplada olsa tutunamaz herhalde..

üzülme sakın benim de kanamam oldu ve ben de progestan kullandım. bebeğim çok şükür sağlıklı. doktoruna güven bence.

bende 4 düşük yaptım şimdi gittiğim doktorum erken kanama sebebinin enfeksiyon olduğunu söyledi dua et sen şanslısın galiba doktorun iyi ama istiyorsan ben sana sadece düşüklere bakan bir doktor önere bilirim korkma bebeğin sağlıklı doğacak buna önce sen inan oldumu tatlım.

bende 4 düşük yaptım şimdi gittiğim doktorum erken kanama sebebinin enfeksiyon olduğunu söyledi dua et sen şanslısın galiba doktorun iyi ama istiyorsan ben sana sadece düşüklere bakan bir doktor önere bilirim korkma bebeğin sağlıklı doğacak buna önce sen inan oldumu tatlım.çünkü ben allahın izniyle inanıyorum.bebişine kavuşacak sonrada bizede doğdu diye yazacaksın.

gecmıs olsun canım senın dusuk sebeblerın ne bende 3 dusuk yasadım ıns mevlam hayırlısıyla bebıslerımızı kucagımıza almayı nasıp eder opt canım

walla neden diye düşünmek bence boş bunun gibi durumlarda..
Allah o bebeğe ömür biçtiyse ne olursa olsun yine yaşar,yine büyür.
Ama eğer aksi durumsa sen istersen 9 ay yerinden kalkma,bütün gerekli iğneleri vur,ilaçları iç,durmaz karnında o bebek...
Allah hayırlı sonuçlara ulaştırsın seni ve hepimizi inş...a.s.

X