Neden ben dana eti yemyorum...

kedi dili

EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK!
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
830
7
ben size bir ineğin nasıl benim hayatımı kurtardı anlatmak isityorum..bizim memlekette çiftliğimiz var,orda 3tane inek,2 köpek,2 kedi,10 tane tavuk,kaz,ördek,var,neyse ,olay şöyleydi:ben o zaman 16 yşındaydım,okuldan sonra eve döndüm ve annem ineği gidip almayı soyledi bana,inek açık arazide bağlıidi,ben de gittim,arazinin ortasında bir ses duydum döndüm ve şok oldum benim üzerine tüm hızıyle kocaman bir boğa koşyordu,annem taaa evlerin yanında bir kaç komşu ile bağırıp fenalık geçiryordu,kaç kaç bağrıyordu(nereye koşacamki arazi aha her yone en az 1,5km var)boğa baya yaklaştı ben kıpırdıyamıyordum ne apabilirimki en az 350 kg hayvana karşı,o anda hayatımın nekadar kısa ve benim daha pek çok yapamadığımı aklıma geldi,resmen bitti dedim kendi kendime,buraya kadarmış,gözümü kapattım,bitti...nasıl oldu bilmiyorum,gözüm kapalıydı,ama benim kahraman ineğimbenim önüne geçti(o zaman karnında bir buza vardı doğuma çok yaklaşmıştı)ve o boğaya karşı gelip beni kendi yavrusuymuş gibi korudu,kaç kez o boğa ona saldırdı bilmiyorum,ortalık çok gürültüydü,tüfek sesi vardı,sonra aniden o boğa yere çakıldı,ve kıprdıyamıyordu,ölmüştü,bir anda bir kalabalık oldu,bir kalabalık,,benim kahramanım yerde yatıyordu,kanlar içindeydi,buza karnının dışarı sarkmış durumdaydı,çok kötüydü,o benim için kendini ve yavrusunu feda etmiş,...sonra dan birisi soylemiş o boğa çiftleşme zamanıydı,ve o hayvan çıldırdı,kendi sahibi bacaklar kırılmış,baya kötüydü,elinden kaçip ortalığı bir birine katmaya başladı,herkez onu kovunca vurunca o da daha sinirlendi,ve olay bana ve benim kahramanıma oldu...yıllar sonra türkiyede evlendim ve kurban bayramı olunca eşimden rica ettim ihtiyaci olanlara yardım et,fakat özelikle inek türü,başka hayvan da olsa kesme,ben yapamıyorum,o hayvan,kocaman gözlü çok akıllı,çok sevecen,bana haytı bağişlamış....

Çok duygulandım ya kıyamam ben ona mafoldumben normaldir cnm dana eti falan yiyememen etkisi altında kalmışsın demekki kahramanın olarak kalıcak herzaman :1rolleyes:

o çok özel,ben yıllardır şu an 26 yaşındayım,ve bir inek gördüğümde hep aklıma o gelir,hiç birşey yapmadan ot yemeye devam edebilirdi,ama aniden benim önüne geçti,anne duygusu işte bu,ister insan olsun,ister hayvan annelik çok farklı,fedakar,sevgi dolu,onu son anda yerde gördüğümde o ölmuştu,ve gölerde göz yaşlar vardı, sonra dan ben fenalaştım,dayanamadım,ama haytım ona borçluyum

X