Aile Planlaması ne zaman çocuk yapmalıyım??

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

efsunsimal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2012
95
1
arkadaşalr ben 5 aylık evliyim ve hala baba evine gittiğimde gözlerim doluyor,boğazım düğümleniyor.aslında evlilik açısından hiç bi sıkıntım yok ama hala ailemi çok özlüyorum ki her haftada görüyorum.. ve herkes çocuğun olursa alışırsın ancak ve ağlamaların biter diyor. ama 5 ay erkenmi? zorlukları olurmu ehil annelere bir sorayım dedim.....

cnm oncelıkle allh mesut bahtıyar etsın senı ama bence cocuk meselesını cok
uzatma ben evlılıgımın 3.cu ayında ogrendım esımden cocugumuzun olamıcagını
ve 6 senedır evlat dıye yanıyorum nacızane tavsıyem eger mutluysan bıran once cocuk yap sonra aglamalarında gecer

Öyle hemen karar verilecek bir şey değil ki bu.
Eşini ne kadar iyi tanıyorsun, yaşın kaç, hayatta bebek sahibi olmaktan önce gerçekleştirmek istediğin şeyler var mı?
bir bebeğe imkanlar verebilecek maddi ve manevi gücünüz var mı?
eşin babalığa hazır mı, sorumluluğu seninle paylaşabilecek mi?
bence bunların her biri üstünde uzun uzun düşünmek lazım...

çocuk istediğin zaman hemen olmuyor... biz 8 aydır deniyoruz ama hala tık yok....

kendini hazır hissetmek çok önemli ben 19 yaşında evlendim eşimin askerliği tecilliydi
ilk 5 sene çocuk düşünmeyeceğiz dedik öylede oldu ilk 4 yıl kendimi hiç hazır hissetmedim
sonra birden istemeye başladım ama yumurtlama porblemim olduğunu öğrendim ilaç takviyesiyle hamile kalabilceğimi söyledi doktor öylede oldu
şimdi kızım üç yaşında ilk evlendiğim zamanlar herşey tamam olsun öyle derdim ama herşey tamam olmuyor hiçbir zaman
maddi manevi hiçbir zaman korkular bitmiyor bunu anladım ne kadar düşünürsen okadar işin içinden çıkamıyorsun
önemli olan duygusal açıdan kendini hazır hissetmen bence

ay canım allah yardımcın olsun...

yaşım 24 maddi bi sıkıntım yok allaha şükür borcum falan yok. eşim desem ondan yana da bi tereddütüm yok ama bilmiyorum işte. sonuçta bebek gelince geri iadesi yokD

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…