Ne yemeliyim???

nurgulsila

NuRGüLŞuRa
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2008
75
0
36
arkadaşlar 30+3 haftalık gebeyim... son doktora gittiğimde bebeği zayıf buldu senağlama zaten karnımda fazla büyük değil sanırım bu aydan sonra büyürmüş karnım ama çok endişeliyim bebeğe yaraması için neler yemeliyim cokacimcoook

Son düzenleme:
bana verilen dergiden yaziyorum isine yarar umarim....

taze sebze ve meyve vitamin ve minarel acisindan onemliymis
patates ekmek pirinc makarna enerji acisindan iyiymis
sut peynir yumurta et tavuk balik kalsiyum bebek ve anne icinmis ...ancak cevirebildim canim kusura bakma a.s uzulme yuce rabbim bsler onu moralini bozma a.s.

alakan için çok teşekkür ederim ahhh şu mide bulantıları -tatlicadiarzu-

Son düzenleme:
biliyorum ayni sey bendede var allahdan cok fena olmuyo bende butun gun bulaniyo zorla yiyorum istemeye istemeye ....

ne kadar olmuş bebişiniz ?
mide bulantıları bende de var,idrar yolu iltihabı çıktı,erken doğuma sebep olabilirmiş,bi test yaptırın isterseniz:))

tahlil yaptırdım bişey çıkmadı.. ama bu aydan sonra büyür diyorlar yinede benim içim rahat etmiyor önerileriniz için tşşk kaydirigubbakcemile5

ben her gün yarım lt süt içiyorum her sabahta peynir ve yumurtam hiç eksik olmadı birde her gün 3 adet ceviz yedim bunlar değişmeyen gıdalarım her gün, onun dışında et, tavuk, balık yemeye dikkat ettim hep meyveyi de gün içerisinde atıştırmalık niyetine tüketiyorum

canım peynir,yumurta ,yesil mercimek,brokoli,maydanoz,dereotu,10 fındık 3-4 ceviz günde 3 porsiyon meyve ,ızgara balık,et,köfte yersen bebegin saglıklı beslenir...ilk aklıma gelenler bunlar tabii...

Canım bebeğin büyümesi için protein çok önemli.O yüzden her gün mutlaka bir miktar kırmızı et tüket.İskelet sisteminin gelişmesi için de süt ve süt ürünleri çok önemli.süt içemiyorsan peyniri biraz daha fazla tüketebilirsin.Arkadaşlar da yazmış ceviz,bademyumurta,brokoli bunlar da çok yararlı...

arkadaşlar garib bulmamın ve endişelenmemin nedeni bende süt yumurta meyve sebze yıyorm midemde bulansa et fazla yiyemiyorum CADIARZU
:uhm:

bebeğinin kilosu ne kadar canım merak ettim belki yapısaldır sağlıklı olsunda önemli olan o

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…