Ne yapmam gerekir?

hindistancevizli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2023
638
1.063
selamlar günaydın 🙏🏻

Konu eşim. Dün çok ufak bir şey yüzünden kavga ettik kavga bile denemez atıştık ama manipüle yeteneği çok (diğer konuma bakabilirsiniz eşimle alakalı açtığım)
Kavganın sebebi kendisi hiçbir şey yapmadım
İş yerinde patronları bu ara çok mobbing yapıyor orda çıkartamadığı hıncını evde benden alıyor (sözlü olarak)

Biz yetişkinler gibi (benim yaş 25, onun 29) tartışıp konuyu bağlayamıyoruz
Ben hep yatıştıran alttan alan tarafım
Hakkımı savunurum ama onun gibi hararetle yada sesimi yükselterek değil.
İnsan gibi konuşarak problemimi çözmekten yanayım
Ama benim ince bi damarım var kimseyle küs kalamam hele aynı yatağa girdiğim eşimle
Hep evdeyim ve gün boyu kafaya bunu takacağımı biliyor ve tartışmayı uzatıyor
Barışmaktan yana değil şok içindeyim asıl benim barışmak istememem lazım ben çözüm odaklıyım konuşup çözeriz diyorum
Yok beyefendi illa uzatacak

Arkadaşlar kavga konusu ne olursa olsun ufacık bir şey ama beni takmıyor şu an akşamdan beri konuşmuyor işe gitti sabah mesaj attım konuşmak istemiyorum tarzı cevap attı yazma boşver dedi
Ben nasıl takmamayı başarabilirim?
Nasıl onun gibi umursamaz olabilirim?
Geldiğinde de işten bu suratsız tavrını devam ettirecek benle konuşmayacak ben konuşması için çabalamaya çalışacağım (ben konuşmasam hayatta konuşmaz zaten, baya zaman geçip barışana kadar)
Barışınca bunların hiçbirini hatırlamıyor
Ceviz kabuğunu doldurmayacak şeyler cidden yoruldum

Yol gösteren olursa fikirlere açığım.
Siz eşinizle kavga ettiğinizde kendinizden özür dilemesi için ne yapıyorsunuz?
Konuşmazsa 1 ay bende konuşmam mı diyorsunuz yoksa nasıl umursamamayı başaracağım
Ne olur yol gösterin 🙏🏻

selamlar günaydın 🙏🏻

Konu eşim. Dün çok ufak bir şey yüzünden kavga ettik kavga bile denemez atıştık ama manipüle yeteneği çok (diğer konuma bakabilirsiniz eşimle alakalı açtığım)
İş yerinde patronları bu ara çok mobbing yapıyor orda çıkartamadığı hıncını evde benden alıyor (sözlü olarak)

Ama benim ince bi damarım var kimseyle küs kalamam hele aynı yatağa girdiğim eşimle
Barışmaktan yana değil şok içindeyim asıl benim barışmak istememem lazım ben çözüm odaklıyım konuşup çözeriz diyorum

Arkadaşlar kavga konusu ne olursa olsun ufacık bir şey ama beni takmıyor şu an akşamdan beri konuşmuyor işe gitti sabah mesaj attım konuşmak istemiyorum tarzı cevap attı yazma boşver dedi
Geldiğinde de işten bu suratsız tavrını devam ettirecek benle konuşmayacak ben konuşması için çabalamaya çalışacağım (ben konuşmasam hayatta konuşmaz zaten, baya zaman geçip barışana kadar)

Konuşmazsa 1 ay bende konuşmam mı diyorsunuz yoksa nasıl umursamamayı başaracağım
Ne olur yol gösterin 🙏🏻
Kavgayı kim başlattı ? Kavgada eşinize telafisi olmayacak sözler söylemiş olabilir misiniz ?

Bence eşinizi çok nazlıyorsunuz o da uzattıkça uzatıyor belli ki. Barışmak için sürekli çabaladığınız, adım attığınız için kendisi bunu yapmaya gerek görmüyor.
Sizin bunu yapacağınızdan ve ısrar kıyamet barışmaya çalışacağınızdan emin.
Bir duruşunuz olsun, hakaretleri yiyip yiyip barışmaya çalışmayın suçluymuşsunuz gibi. Yatağa küs girmemeyi bir tek siz dert etmemelisiniz.
Bir durun en azından bir sefer deneyin, hayatınıza bakın bakalım eşiniz ne kadar devam ettiriyor.

Bende 4 yillik evliyim
Ilk 1-2 yil boyleydim
Aman yataga küs girmeyelim agzimizin tadi bozulmasin modundaydim
2 gün küs durabilirdim sonra ben adim atardim
Tabi bu sürecte yemegini hazirlardim yemek hazir al falan derdim tepsisini alir odasina gecerdi falan sacma sapan durumlar 🥴
Sonra bi aydinlanma geldi bana şükürler olsun
O kustugunde ben daha beter küsmeye basladim
Yemek falan da hazirlamadim
Birseyin yerini soruyordu elimle isaret ediyordum agzimi bile yormuyordum
Bakti o küs kalamayan hemen barisan kadin yok olmuş
Ondan sonra küsme huyunu birakti
Bir sorun ciktiginda bile neyse tamam az sakinleselim konusuruz falan diyor
Normalde o yaygara koparirdi bende cevabi uzun cumlelerle verirdim tabi erkek akli uzun cumleleri algilayamiyor sonradan ayiktim
Simdi benim sesim daha fazla cikiyor
Hatta bazen derim ki "sesimi yukseltecek kadar bile enerjim yok senin icin" bu daha agir olur mesela
Benimle kavga etmemeyi küserek cozmemeyi ögrenmis oldu
Sizde degismelisiniz
Merak etmeyin kocayla yataga küs girince dünya tersine dönmüyor
denendi onaylandi 🏆

Kavgayı kim başlattı ? Kavgada eşinize telafisi olmayacak sözler söylemiş olabilir misiniz ?
Yok gerçekten hiçbir şey demedim
Çok dürüstüm bu konuda
Genelde telafisi olmayan şeyleri o söyler ben daha sakinlikle dinlerim
Ayrıca kavgayı kendi başlattı bu ara hep böyle ufak şeylerden sinirini alıyor gibi
İş yerinde mobbing yapıyorlar
Orada çıkartamadığı sesi evde çıkartıyor
Ben cevap bile vermedim saçma sapan konuşmasına
Dinledim sakinlikle sakin sakin cevap verdim
Yine de durum aynı
Tavsiyeniz var mı

Bence eşinizi çok nazlıyorsunuz o da uzattıkça uzatıyor belli ki. Barışmak için sürekli çabaladığınız, adım attığınız için kendisi bunu yapmaya gerek görmüyor.
Sizin bunu yapacağınızdan ve ısrar kıyamet barışmaya çalışacağınızdan emin.
Bir duruşunuz olsun, hakaretleri yiyip yiyip barışmaya çalışmayın suçluymuşsunuz gibi. Yatağa küs girmemeyi bir tek siz dert etmemelisiniz.
Bir durun en azından bir sefer deneyin, hayatınıza bakın bakalım eşiniz ne kadar devam ettiriyor.
Biliyor musunuz o kadar iyi geldi ki cevabınız gözlerim doldu… sanırım bunları biliyorum ama birinden duymak çok iyi geldi
Ben hiç kendime nazlanma hakkı bırakmadım
Yani biraz kendi kendine bırakıp yazmayayım aramayayım eve geldiğinde de o nasıl davranıyorsa ben de umursamaz şekilde o adım atana kadar susayım mı?
Çok teşekkür ederim 🙏🏻

Yok gerçekten hiçbir şey demedim
Çok dürüstüm bu konuda
Genelde telafisi olmayan şeyleri o söyler ben daha sakinlikle dinlerim
Ayrıca kavgayı kendi başlattı bu ara hep böyle ufak şeylerden sinirini alıyor gibi
İş yerinde mobbing yapıyorlar
Orada çıkartamadığı sesi evde çıkartıyor
Ben cevap bile vermedim saçma sapan konuşmasına
Dinledim sakinlikle sakin sakin cevap verdim
Yine de durum aynı
Tavsiyeniz var mı
Sessiz kalıp, bekleyin. Bakalım eve gelince hali, tavrı nasıl olacak. Bu tartışma sırasında kızınız da yanınızda mıydı ?

Bende 4 yillik evliyim
Ilk 1-2 yil boyleydim
Aman yataga küs girmeyelim agzimizin tadi bozulmasin modundaydim
2 gün küs durabilirdim sonra ben adim atardim
Tabi bu sürecte yemegini hazirlardim yemek hazir al falan derdim tepsisini alir odasina gecerdi falan sacma sapan durumlar 🥴
Sonra bi aydinlanma geldi bana şükürler olsun
O kustugunde ben daha beter küsmeye basladim
Yemek falan da hazirlamadim
Birseyin yerini soruyordu elimle isaret ediyordum agzimi bile yormuyordum
Bakti o küs kalamayan hemen barisan kadin yok olmuş
Ondan sonra küsme huyunu birakti
Bir sorun ciktiginda bile neyse tamam az sakinleselim konusuruz falan diyor
Normalde o yaygara koparirdi bende cevabi uzun cumlelerle verirdim tabi erkek akli uzun cumleleri algilayamiyor sonradan ayiktim
Simdi benim sesim daha fazla cikiyor
Hatta bazen derim ki "sesimi yukseltecek kadar bile enerjim yok senin icin" bu daha agir olur mesela
Benimle kavga etmemeyi küserek cozmemeyi ögrenmis oldu
Sizde degismelisiniz
Merak etmeyin kocayla yataga küs girince dünya tersine dönmüyor
denendi onaylandi 🏆
Çok teşekkür ederim bunu uygulayacağım
Sadece bende yok saydığım zaman hiçbir şey yapmıyor
Hep ilk adımı atacağımdan emin benim ne kadar küs kalamayan bir yapım olduğunu iyi biliyor
Tartışmada ufacık bir şey
Hiç uzatılacak bir şey değil
Hep böyle
Ceviz kabuğunu doldurmayan şeyler
Bugün dediğinizi yapacağım 🙏🏻 inşallah işe yarar.
Eşiniz kaç gün dayanıyordu konuşmamaya?
Biraz sabırsızım ama sabretmek gerekiyor onu anladım
Ben kavgasız gürültüsüz bir evde büyüdüm evde kavga ses yükselince korkuyorum hiç alışık olmadığım duygular

Biliyor musunuz o kadar iyi geldi ki cevabınız gözlerim doldu… sanırım bunları biliyorum ama birinden duymak çok iyi geldi
Ben hiç kendime nazlanma hakkı bırakmadım
Yani biraz kendi kendine bırakıp yazmayayım aramayayım eve geldiğinde de o nasıl davranıyorsa ben de umursamaz şekilde o adım atana kadar susayım mı?
Çok teşekkür ederim 🙏🏻
Bence öyle yapın, tripli gibi de davranmayın ama, umursamayın. Tv izleyin, başka şeylerle oyalananın, o evde yokken nasıl davranıyorsanız öyle olun. Yavru köpek gibi gözünün içine bakmayın beni sev diye.

Sessiz kalıp, bekleyin. Bakalım eve gelince hali, tavrı nasıl olacak. Bu tartışma sırasında kızınız da yanınızda mıydı ?
Kızım uyumak üzereydi 3 yaşında.
Zaten kızımı uyuttuktan sonra kavga etmeye başladık
Daha doğrusu cevap bile vermedim artık kaleye almamak için çabalıyorum kendime söz veriyorum boşver o boşveriyor
Ama ben hep evdeyim çocukla tek aktivitem kitap okumak ev işi vs
Kendi alanımla alakalı kitap oluyorum
Kızımı kreşe verip bi an evvel çalışmak istiyorum bunlar boş durmaktan da ileri geliyor
Onun uğraşı var çalışmaya gidiyor ben evde kafamla baş başayım bunun da sebebi var benim barışmak istememde
Çünkü uzattıkça gün içindeki işlerimi etkiliyor kafama taktığım şeyler

Duygusal mesafe koyman işini çok kolaylaştırır..merkeze kendini al..O küs kaldiginda kendine rutin oluştur.
Oje sür, dizi izle kahve iç reels izle..olabildiğince keyifli kendine alan aç..
Korkma yani ..Sanırım esin daha duygularına hakim..Sen de onu dene..Küs kalınca kanepede uyumak iliskinin sonu olmuyor..20 yillik evlilikten bildirdim😁 Benim eşimde çok keserdi.. Baktı takan yok vazgecti🙂

selamlar günaydın 🙏🏻

Ne olur yol gösterin 🙏🏻
Alttan almayı kesinlikle bırakmaya başlayın. Biraz da karşı taraf alttan almalı. Siz bu şekilde alistirdiginiz için hep alttan alan siz olursunuz. Erkeğin triplisi de gerçekten çekilmiyor hiç sevmedigim bir şey. Aynı durumu bizzat kendim yaşadım. Benim eşimde öyleydi. Evlilik başlarında en ufak bir şeyden kavga çıkardı küserdi surat asardi. Bende hiç alışık değilim bu durumlara bizim ailede hiç böyle şeyler yaşanmazdı ağır gelirdi. Sürekli alttan aliyodum ama artık bir yerde tak etti. Gücüm kalmadi ben ona gitmedim ve rekor bir süreç 20 gün evde küs kaldı. En son boşanmaya karar vermiştim
İşin ciddiyetin farkına vardı sanırım. Çünkü ben alistirdim onu sürekli alttan ala ala. O da hep bunu bekledi. En sonunda düzeldi ve bir daha hiç küs falan kalmadık. Maşallah diyeyim bozulmasın 😅 ama ilk iki yıl evlilik anca yerine oturdu.

Çok teşekkür ederim bunu uygulayacağım
Sadece bende yok saydığım zaman hiçbir şey yapmıyor
Hep ilk adımı atacağımdan emin benim ne kadar küs kalamayan bir yapım olduğunu iyi biliyor
Tartışmada ufacık bir şey
Hiç uzatılacak bir şey değil
Hep böyle
Ceviz kabuğunu doldurmayan şeyler
Bugün dediğinizi yapacağım 🙏🏻 inşallah işe yarar.
Eşiniz kaç gün dayanıyordu konuşmamaya?
Biraz sabırsızım ama sabretmek gerekiyor onu anladım
Ben kavgasız gürültüsüz bir evde büyüdüm evde kavga ses yükselince korkuyorum hiç alışık olmadığım duygular
Iste korktugunuzu uzuldugunuzu belli etmeyeceksiniz
Nasilsa sizin adim atacaginizi biliyor
Ben artik degismeye karar verdigimde ona soyle bi mesaj atmistim "dusundum de bu zamana kadar konu ne olursa olsun küs kalmayalim diye cabaladim, seninle küs kalmak istemedim uzatmadim hic. Kalbim el vermedi. Ama goruyorum ki sen bana bir yabanci gibi durabiliyorsan ben neden yapamayayim? Istedigin kadar küs durabilirsin cunku bundan sonra bende cabalamiyorum. Gittigi yere kadar." O da bana okey demisti cunku hala emindi kararimi gerceklestiremeyecegimden
Eve geldi sanki o yokmus gibi davrandim kendime kahve yaptim gectim diger odaya. Normalde küs de olsak hep sorardim iciyor musun kahve yapicam falan diye. Sonra guldur guldur actim kikirdaya kikirdaya izledim. Bildigin mutlu takildim yani. Yuzume maske yaptim falan. Ilk gun bu duruma tepkisiz kaldi ama ertesi gun dayanamayip ya senin derdin ne? Diyerek geldi. Bende inan bi derdim yok kafa dinliyorum iyi boyle dedim gitti 1 saat sonra geri geldi gel konusalim falan diye kedi gibiydi😺 bu dedigim seyler evliligin ilk 2 yilinda olan seyler süreyi hatirlamiyorum ama bi 7 8 gun konusmadigimiz olmustu sanirim ya
Gecmis zaman cok net hatirlamiyorum süreleri
Ama laflari asla unutmam 😀

Duygusal mesafe koyman işini çok kolaylaştırır..merkeze kendini al..O küs kaldiginda kendine rutin oluştur.
Oje sür, dizi izle kahve iç reels izle..olabildiğince keyifli kendine alan aç..
Korkma yani ..Sanırım esin daha duygularına hakim..Sen de onu dene..Küs kalınca kanepede uyumak iliskinin sonu olmuyor..20 yillik evlilikten bildirdim😁 Benim eşimde çok keserdi.. Baktı takan yok vazgecti🙂
Bunları zaten yapıyorum
Bir anda aydınlandım
Mesaj atmıştım onu geri çektim yazmayacağım işten geldiğinde umarım kendi adım atar
Gerçekten ilişkinin matematiğini çözmüşsünüz
Duygulara hakimiyetim ne yazık ki çok zayıf
Bu da yaşımdan dolayı sanırım
Çok teşekkür ederim başka vereceğiniz tavsiyeler var mıdır belli tecrübelisiniz ❤️

Alttan almayı kesinlikle bırakmaya başlayın. Biraz da karşı taraf alttan almalı. Siz bu şekilde alistirdiginiz için hep alttan alan siz olursunuz. Erkeğin triplisi de gerçekten çekilmiyor hiç sevmedigim bir şey. Aynı durumu bizzat kendim yaşadım. Benim eşimde öyleydi. Evlilik başlarında en ufak bir şeyden kavga çıkardı küserdi surat asardi. Bende hiç alışık değilim bu durumlara bizim ailede hiç böyle şeyler yaşanmazdı ağır gelirdi. Sürekli alttan aliyodum ama artık bir yerde tak etti. Gücüm kalmadi ben ona gitmedim ve rekor bir süreç 20 gün evde küs kaldı. En son boşanmaya karar vermiştim
İşin ciddiyetin farkına vardı sanırım. Çünkü ben alistirdim onu sürekli alttan ala ala. O da hep bunu bekledi. En sonunda düzeldi ve bir daha hiç küs falan kalmadık. Maşallah diyeyim bozulmasın 😅 ama ilk iki yıl evlilik anca yerine oturdu.
Bizim evlilikte 4. Senemiz bitiyor 5’e gireceğiz inşallah
İlişkide 8. Senemize giriyoruz yani ilk seneler değil
Ama doğru söylüyorsunuz benim alttan almam çok yanlış kavga büyümesin istiyorum sonra ben üzülüyorum o pekala umursamaz
Bana vereceğiniz daha başka tavsiyeler var mı
20 gün küs kaldık rekor yazmışsınız
Sonra nasıl barıştınız
çok teşekkürler 🙏🏻

Bence kilit noktası burası. Eğer haklıysanız, ama gerçekten haklıysanız barışmak için çabalamayın. Kendisine de belirtin başka bir şeye sinirini benden çıkarma ben stres topun değilim diye. Yaşınız daha genç, o yaşlarda insan hala toy ve narin oluyor siz de narin ve kibar birisiniz anladığım kadarıyla. Ama karşı taraf bunu size karşı kullanıyor gibi bir durum var ortada.

Evde olduğunuz için kafaya daha çok takıyorsunuz, o ise iş yerinde oyalanıyor aklına bile gelmiyordur. Siz de çıkın avmye gidin kendinize bi kahve ısmarlayım arkadaşlarınızla buluşun dizi izleyin. Kafaya taktıkça da büyütürsünüz.

Iste korktugunuzu uzuldugunuzu belli etmeyeceksiniz
Nasilsa sizin adim atacaginizi biliyor
Ben artik degismeye karar verdigimde ona soyle bi mesaj atmistim "dusundum de bu zamana kadar konu ne olursa olsun küs kalmayalim diye cabaladim, seninle küs kalmak istemedim uzatmadim hic. Kalbim el vermedi. Ama goruyorum ki sen bana bir yabanci gibi durabiliyorsan ben neden yapamayayim? Istedigin kadar küs durabilirsin cunku bundan sonra bende cabalamiyorum. Gittigi yere kadar." O da bana okey demisti cunku hala emindi kararimi gerceklestiremeyecegimden
Eve geldi sanki o yokmus gibi davrandim kendime kahve yaptim gectim diger odaya. Normalde küs de olsak hep sorardim iciyor musun kahve yapicam falan diye. Sonra guldur guldur actim kikirdaya kikirdaya izledim. Bildigin mutlu takildim yani. Yuzume maske yaptim falan. Ilk gun bu duruma tepkisiz kaldi ama ertesi gun dayanamayip ya senin derdin ne? Diyerek geldi. Bende inan bi derdim yok kafa dinliyorum iyi boyle dedim gitti 1 saat sonra geri geldi gel konusalim falan diye kedi gibiydi😺 bu dedigim seyler evliligin ilk 2 yilinda olan seyler süreyi hatirlamiyorum ama bi 7 8 gun konusmadigimiz olmustu sanirim ya
Gecmis zaman cok net hatirlamiyorum süreleri
Ama laflari asla unutmam 😀
Son yazdığınız güldürdü 😃 biz kadınlar valla böyleyiz
Sözleri unutmuyoruz doğru
Eşiniz yine de barışmak istemese uzarda uzardı biraz barışmak istemiş
Bizimki çok tripli
Zaten bi diğer konuma bakarsanız triple başlayan anlarsınız
Annesi böyle alıştırmış annesine de aynı hep alttan almışlar onu
Birazda babası yok ayrılar anneyle baba rolü üstlenmiş
Yazdıklarınızı aklıma aldım kaydettim umarım işe yarar taktiğinizi uygulayacağım
İnşallah…

Son yazdığınız güldürdü 😃 biz kadınlar valla böyleyiz
Sözleri unutmuyoruz doğru
Eşiniz yine de barışmak istemese uzarda uzardı biraz barışmak istemiş
Bizimki çok tripli
Zaten bi diğer konuma bakarsanız triple başlayan anlarsınız
Annesi böyle alıştırmış annesine de aynı hep alttan almışlar onu
Birazda babası yok ayrılar anneyle baba rolü üstlenmiş
Yazdıklarınızı aklıma aldım kaydettim umarım işe yarar taktiğinizi uygulayacağım
İnşallah…
Kararli durduktan sonra ne kadar tripli oldugu onemli degil :)
Bizimki de ev isi yapmiyordu
Dedim annen boyle alistirmis belki seni ama ben annen degilim 😀 trip konusunda ayni cumleyi kurabilirsiniz 😀

Bunları zaten yapıyorum
Bir anda aydınlandım
Mesaj atmıştım onu geri çektim yazmayacağım işten geldiğinde umarım kendi adım atar
Gerçekten ilişkinin matematiğini çözmüşsünüz
Duygulara hakimiyetim ne yazık ki çok zayıf
Bu da yaşımdan dolayı sanırım
Çok teşekkür ederim başka vereceğiniz tavsiyeler var mıdır belli tecrübelisiniz ❤️
Yaş aldıkça ve olaylar karşısında insan kendini çok daha iyi tanıyor..
Ben soruyu değiştirdim.Bana neden bunu yapıyor yerine ben neden bundan etkileniyorum,hangi zaaflarım,kör noktalarim var diye kendime baktım.
Ve ilişkideki yerim,bana yüklenen anlamlar değişti.Aslinda bu durum yakın ilişki kurduğumuz herkes için geçerli..
İlişkiler çok önemli ama kendini yok etmeden o ilişkide varolmak daha da önemli..Kendimizlede empati yapabilmeliyiz.
Cook uzun mutlu huzurlu günleriniz olsun❤️Tartışmalar küskünlukler ilişkiye sevgiye dahil..onlarla büyüyüp gelişiyor insan🙏

Bizim evlilikte 4. Senemiz bitiyor 5’e gireceğiz inşallah
İlişkide 8. Senemize giriyoruz yani ilk seneler değil
Ama doğru söylüyorsunuz benim alttan almam çok yanlış kavga büyümesin istiyorum sonra ben üzülüyorum o pekala umursamaz
Bana vereceğiniz daha başka tavsiyeler var mı
20 gün küs kaldık rekor yazmışsınız
Sonra nasıl barıştınız
çok teşekkürler 🙏🏻
Bizimde 5. Yıl, ilişkide 8. Yılımız. Kırıldığınızı gösterin. Huzursuz olmasın sorun olmasın diye uğraşmayın. Bunu siz tek taraflı yapmıyorsunuz ki. Onunda çabaladigini görmek hakkınız. Zaten ilişki bu şekilde yürür karşılıklı sevgi saygı anlayış..
O geldi barışmak istedi özürler falan yani bir şekilde oldu şuan tam hatırlamıyorum üzerinden 3 yıldan fazla geçti. Ama bir duruş gostermezseniz duzelmeyecek bu böyle gidecek. Düzenin bozulduğunu bir şey yapması gerektigini anlamalı.

X