Ne yapmalıyım...Yaşayanlar fikir bekliyorum...

efsunnlu

Nirvana
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2007
716
47
43
Arkadaşlar .ben evliyim 2 yaş 5 aylık bir oğlum var. eşim daha askerliğini yapmadı.nisanda gidecek.ama beni şimdiden kaygısı sardı.
eşim askere gidince ne yapacağımı düşünüyorum kara kara.babamlara gitsem sorun babam çok ters biri.herşeye bağırır çağırır.oğlum o bağırınca çok korkuyo püsünüp kalıyo yavrum .içe kapanıklaşıyor zaten hassas bir çocuk.biz de babamdan korkumuzdan bişey diyemiyoruz zaten desek daha fazlasını yapar.ayrıca çok sigara içiyo,çocuğun yanında az iç dsen inadına fazlalaştırıyo.annemlere fzla gitmem normalde uzun kalmam gitsemde.
kayınvalidemler iyi insanlar ama yaz dönemi onlarda bağ bahçede işlerine gidecekler yanımda kalamayacaklar .kalsalarda daalışkın değilim kayınvalide kayınpeder ama çocuğum için dayanırım .bnim amacım şu oğlum babasına çok düşkün şimdi bile görmese ağlıyo.bu dönemde ona baba modeli olacak bir yetişkinin yanında olması.0-6 yaş dönemi kişilik gelişimi açısından çok önemli.
eşim askerliği az daha erteleyebilir ama sonuçta gidecek.eğer nisanda giderse oğlum 2 yaş 8 aylık olacak.daha ileriki tarihlerde babadan ayrılması daha çok etkiler gibi geliyor.bu nedenle gitsin bir an önce diye de düşünüyorum .ben çalışıyorum akşam eve yorgun geliyorum fazla ilgilenemem bu yüzden babası oynatır genelde..
deneyimleri olan arkadaşlar .fikirleri olanlar fikirleriniiz bekliyorum:çok üzgünüm:

canım bence eve yatılı bir bakıcı alın eşin askere gitmeden...
eşiniz askerdeyken bakıcı hem size arkadaş olur gündüzleride çocuğunuza bakar.evişlerine yardımcı olur.haftasonlarıda ailenizin yada eşinizin ailesine gidersiniz.birden düzeninizi bozarsanız hem size hem çocuğunuza çok zor gelir bu durum.
şimdiden allah kavuştursun ...

canım bence eve yatılı bir bakıcı alın eşin askere gitmeden...
eşiniz askerdeyken bakıcı hem size arkadaş olur gündüzleride çocuğunuza bakar.evişlerine yardımcı olur.haftasonlarıda ailenizin yada eşinizin ailesine gidersiniz.birden düzeninizi bozarsanız hem size hem çocuğunuza çok zor gelir bu durum.
şimdiden allah kavuştursun ...

sağol canım.ama maalesef kredi bocu var oldukça da yüklü bakıcı almak eve zor görünüyor.

kreşe vermelisin...sen işten cıkınca da çocugunu almalısın..bir eğitimcinin bu kadar telaş yapmasına şaşırdım..
güçlü olmalısın,eşine bu paniğini belli etme.o da üzülür..biraz fazla dert etmişsin.yerinde olsam evimde olurdum.ne babanın evi ne kaynanın..kendi evin sana yeter...sonuçta evlenmeden eşinin askere gitmedigini biliyorsundur göze almışsan bekleyecek üstesinden geleceksin arkadasım..
sayılı gün çabuk gecer.

X