Ne yapmalıyım beynim durdu (ev taşıma,hamambocegi)

Oglusumubekliyorum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2017
1.877
993
Iyi geceler öncelikle ,
1yıl önce hamileyken bebek odası için buraya taşındım önce evde rutubet çıktı ,dış cephe yapildi. evde ufak töp böceği var diye uzulurken 3 gün önce hamambocegi gördüm gece. sabaha kadar uykusuz kaldım hemen ilaçlama çağırdık, akşamına 1 ölü bocek baskada yok derken bu aksam balkon a boya kutusu vardı içi doluymus onu gördük. simdi ev arıyoruz.
eşimle çalışıyoruz ama ben yazın çalışıyorum mesela.
eşimin maaşı 2500 bu ev 900.
ortalama yeni evler 1200 çevremde.
İkinci elci evdeki yatak odasına oturma odasına ve tük beyaz esyaya 2.000 verecek bu benim depozitoma yarar. yeni eve taksitle esya almak istiyorum.
mobilyalar mecburi değişecek, beyaz esya ise bocek yumurta yapmıştır diye.
ne yapmaliyim satıp en uygunundan beyaz eşya alabilirim peşin maasta. buzdolabimiz büyük ç. makinemiz kurutmali ama zaten evde neden dolayi dışı paslanmaya basladi. Bide bu bocek nedeniyle ve ev aradigim icin uykusuz kalıp 9 aylık bebeğimi yanımda uyutmusum yataktan düştü dün. sukur doktor el muayenesiyle iyi dedi ama aklim onda hep.Yani hersey yine üst üste geliyor.
Bu sefer kararımdan pisman olmamak istiyorum. ve sanırım vermem gereken 1 ayrıntı var ;burası çıktığım 5.ev olacak. 3 yillik evliyim. Yani eşyalarımda yiprandi ben de. Yuvam diyebildigim bir yer olmadı. çıkma sebeplerimiz evden kaynakliydi. rutubet , evin satılması vs...
sakin kafayla akıl verir misiniz başı kopmuş kurbanlık gibiyim suan...

Ayy canım ya o lanet böcekler benim eski evdede çok vardı biz kiradaydık o zamanlar üç kez ev ilâçlattik hep ürediler en son tablet vardı raidin onu koyduk biraz iyi gelmişti azalmıştı tek tüke.
Velhasıl Allah size ve tüm kiradakilere nasip etsin ev aldık ancak dediğin gibi yumurtlamış bunlar bu eve de geldiler ama ev yeni olduğu içinmi nedir yâda sonradan mı meydana çıkacaklar bilmiyorum iki tane öldürdüm başkada hiç gormedim inşallah görmemde artık ev değiştirmek gibi bi şansım yok.
Sen degistirebiliyorsan değiştirir eşyalarını

Muhtemelen eşyalarınızın içine doluşmuşlardır hamamböcegi ilginç bir canlı teyzemde varmış ilac falan kurtulduk dediler bize bi ütü vermisti meger icindelermiş :KK43: bizim evi sardı böcekler korkutmayayım sizi ama eger evde varsa eşyalara mutlaka yumurta bırakıyorlar

Bence biraz abartmiyormusunuz..yeni eve taşınınca çıkmayacağından eminmisiniz.bence emin olmayın Raid tablet kullanın.birde çok etkili bir ilaç var ama. İsmini hatırlayamadım.onlari kullanınca geçer bence.insanlar gece kondu tarzında fareli evlerde yaşamak zorunda kalıyor ama bı şekilde mücadele ediyor bence büyütmeyin ki imtihaninizda küçülsün.

Muhtemelen eşyalarınızın içine doluşmuşlardır hamamböcegi ilginç bir canlı teyzemde varmış ilac falan kurtulduk dediler bize bi ütü vermisti meger icindelermiş :KK43: bizim evi sardı böcekler korkutmayayım sizi ama eger evde varsa eşyalara mutlaka yumurta bırakıyorlar
evden sadece bebek odasını onu da sokulunce tamamen silecegimden ve anne aldığı için ve tv yi almak istiyorum. ütü ve süpürge de var tabi ama temizlesem olmaz mı

evden sadece bebek odasını onu da sokulunce tamamen silecegimden ve anne aldığı için ve tv yi almak istiyorum. ütü ve süpürge de var tabi ama temizlesem olmaz mı

Ben 3 yıl hamamböcekli evde oturdum, ilaçladım evi hep. Hiç canlısını görmedim, hep ölüydü. Taşındım, eşya değiştirmek aklıma bile gelmedi. Çok şükür taşındıktan sonra hiç görmedim. Belki yumurtlamamıştır. Önemli olan neteden geldiğini çözmek bence.

Bu havada bile hamam bocegi varsa yazin ne durumda olursunuz hayal dahi edemiyorum! Balkondaki boya kutusu hmam bocegi mi doluydu bu arada? Ay inanmiyorum!

Biz de 4 yil hamam bocekli bir evde oturduk. Kendi Evimizdi ustelik. Kapilara bile tirmaniyordular artik. Ranzada ust katta bile uyku uyuyamazdim. Neyseki 0 daire aldik. Oraya tasindik. Esyalarimizi da goturduk ama orada hic hamam bocegi ile karsilasmadik? Yumurtlasa bile uygun sartlari bulamazsa (sicak,nem..) o yumurtalar acilmaz ölür bence.
Allah kolaylik versin bu arada
Isiniz cok zor

Eşya satmak çok abartı bir sakin ol annemin evinde de çok olurdu. Apartman boşluğundan balkondan falan geliyordur internetten k-othrine Bayerin ilacını al kendin sık dip köşe evden çıkmana bile gerek Yok akşamına ölülerini toplarsın

Bu havada bile hamam bocegi varsa yazin ne durumda olursunuz hayal dahi edemiyorum! Balkondaki boya kutusu hmam bocegi mi doluydu bu arada? Ay inanmiyorum!

Biz de 4 yil hamam bocekli bir evde oturduk. Kendi Evimizdi ustelik. Kapilara bile tirmaniyordular artik. Ranzada ust katta bile uyku uyuyamazdim. Neyseki 0 daire aldik. Oraya tasindik. Esyalarimizi da goturduk ama orada hic hamam bocegi ile karsilasmadik? Yumurtlasa bile uygun sartlari bulamazsa (sicak,nem..) o yumurtalar acilmaz ölür bence.
Allah kolaylik versin bu arada
Isiniz cok zor
0 daire arıyoruz. buraya geçen sene ocakta tasindik yazın görmedik ilk defa bu hafta işte gördük. 1 camlı 1 de ilaçtan sonra ölü. balkona yeni patates çuval koymustuk ordan mi geldi acaba? evdekiler büyüktü balkonda kutudakiler yavruydu. Şuan gece ve sabah baktık balkonda da yok gorebildigimiz kadar evde de yok.
Taşınmam zaten lazım bebeğim alerjik bir bebek eski bina rutubetten devamli burnu tikali. eşyalar zaten değişmeli taşına taşıma yiprandilar. bocek hizlandirmiş oldu ama oraya da götürmekten korkuyorum çünkü şuanki taşınma masrafı için son ne varsa kullanacagiz

Eşya satmak çok abartı bir sakin ol annemin evinde de çok olurdu. Apartman boşluğundan balkondan falan geliyordur internetten k-othrine Bayerin ilacını al kendin sık dip köşe evden çıkmana bile gerek Yok akşamına ölülerini toplarsın
Aslında esya satmak piyango oldu zaten çıkarken onları nasil atarım diye dusunuyorduk 4.kat asansorsuz. öylesine 2.el sitesine koydum 2.elciler döndü. ilaçlama firmasi eşyaları ilaçladik orda bişey yok diyor ama dedigim gibi zaten yipranmislardi

Son düzenleme:
Babanemin evinde her temizlik yaptigimizda cikardi neler denedi annem neler.En son bayram temizliginde esyalara,mobilya altlarina, mutfak dolaplarinin icine, beyaz esyalarin arkasina reklam ya Detan mavi renkli sprey sikti.Yerlere banyoya falan da bocek jeli surdu.Bir daha gormemis babanem bilginize...

Üç yıllık eşyayı değiştirmek abartı olmaz mı biraz? Nem ve bebeğinizin sağlığı için ev değiştirmeyi anlarım ama hamamböceği gördüğünüz için değiştirmenizi çok hesaplı bir hareket olarak göremiyorum. En azından baharı bekleyin birkaç ay.

Böcek yüzünden eşya atılır mı ya
Bi tane yumurta bile gelse kıyafetinizle ayakkabınızla yine ürerler

Benim de eski evimde vardı
İlaçlattık ve sonra kendimiz de ilaç koyduk
Apartman da ilaçlandı
Sonra gittiler

Ben taşındım eşyalar da benle geldi Yeni evde böcek falan yok

Bence hemen sıfır yeni bir eve taşınmalısın muhit çok önemli değilse daha lüks semtte oturmak yerine evlerin daha uygun olduğu bir yerde sıfır daire bulup bütün eşyalarını yenilemelisin hiç bir çöp dahi Almamalısın bütün kıyafetlerini yıkayıp hemen evden çıkarmalısın çünkü böcek yumurtlar nereye gitsen başın derde girer,ayrıca sürekli ev taşımak daha çok masraf 5.ev diyosun kaç ev daha değiştirceksin en iyisi bu çözüm bebeğinede zararlı rutubet böcek olmaz ,eşinle beraber bütçe çıkartıp ayarlamışsın elden taksitle eşya bulabilirsin yada küçük 1+1 felan eşyalı sıfır bulmalısın eliniz rahatlayana kadar böylece böcekdende eşyadanda kurtulursun

X