Ne yapacagimi bilmiyorum

Sensible

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
3.832
111
Arkadaslar bir kaciniz erkek arkadasimla farkli ülkelerde oldugumuzu biliyorsunuz.

Allah'a sükür 1 seneyi iyisiyle kötüsüyle beraber atlattik.
3.5 yil önce yasadigi sehri istanbul'u birakip doguya okumaya gidiyor.
Bu 3.5 yilin ilk senesinde defalarca bilet alip bir kac günlügüne istanbula gelmis.
Ortami sevmiyor. Insanlarin birbirlerine, afedersiniz, yalakalik yapmasindan, birbirlerinin arkalarindan konusmasindan, erkeklerin ve kizlarin birbirlerine ahlaksiz yakinlasmasindan hoslanmadigini söylüyor.

Kendisi lafini esirgemeyen bir tip, yanlisi gördügü anda direkt söyler, hic acimaz.
E her insan kaldiramaz tabi bunu ve kendisine düsman olan kisilerinde oldugunu tahmin ediyorum, ki kendiside benim sevmediklerimde beni sevmiyorlar diyor.

Istanbulda hizli bir hayat tarzina aliskin biri olarak dogunun en ücra kösesinde 3.5 yil okumakta kolay olmasa gerek, ordayken psikolojisi cok bozuk oluyor, istanbuldayken o adam bambaska biri, daha pozitif düsünceli daha cok hayata bagli.

Dolayisiyla bütün sinirli hallerini, kaprislerini nazini ben cekiyorum. Bundan gocunmuyorumda, kendisindende Allah razi olsun, benim ona gösterdigim anlayisin farkinda, bunun icinde minnettar oldugunu söylüyor.

Ama ben bu duruma cok üzülüyorum. Onun morelinin bozuk oldugu gün benimde bütün günüm alt üst oluyor. Surda okulu bitirmesine 7 ay kaldi, sabret diyorum, bazen anlasada bazen anlamiyor.
Birbirimizden uzak olmanin sIkIntisida cabasi. Telefonla veya msnden görüstügümüzde morelinin bozuk oldugu günler yapmadigim sebeklik kalmiyor.
Bugün yine ayni durumdaydi. Internetten standup show buldum, onu izledik acildi gülmeye basladi, ne kadar mutlu oldum anlatamam.

24 yasinda, olgun akli basinda bir adama pozitif düsün, surda az kaldi okulun bitmesine, sonra ordan kurtulacaksin diyorum sürekli ama bazen islemiyor.

Bu ise kökten bir cözüm bulmak istiyorum. Onu gercekten cok seviyorum, benim icin cok fedakarliklari oldu,canparcam o benim herseyim.

Sizin fikirlerinize ihtiyacim var kizlar. Ne yapmaliyim daha baska?

Güzelim sen elinden geleni yapiyorsun zaten ya:teselli:

Yani daha ne yapabilirsinki, elin kolun bagli arada mesafeler var!!

Biraz oda gayret edicek seni böyle mutsuz etmek hosuna gitmiyordur muhtemelen..:1closedeyes:

Üzme kendini dedigin gibi koskoca adam sen onun kum torbasi degilsin bunuda unutma

Haklisin canim oda beni onun icin üzülmememi söylüyor, bazen kendi moreli bozuk olsa dahi ben üzülmeyeyim diye espiri yapiyor.
Ama bende nihayetinde anliyorum durumu, beni mutlu etmek icin mutlu olmasini degil, kendi mutlu olsun diye mutlu olsun istiyorum.:teselli:

Bu kadar sene sabretmişsin bence 7 ayın lafını yapmamalısın, eğer ona gerçekten güveniyorsan okulun bittiği günü ve kavuşmanızı hayal ederek onu motivet et. Bulunduğu yer kötüyse motivasyona ihtiyacı olabilir, eğer bitirmeliyim diyorsan bunu şuan sakın yapma çünkü onun için çok kötü olabilir. Empati kurarsan ne demek isyediğimi anlayacaksın...

Hayir canim bitirmek olur mu, Allah nasip ederse evlenmeyi istiyoruz.
Benim derdim, onun sIkIntilariyla sIkInti cekmek degil.
Biz ayni yola baskoyduysak elbette böyle günlerimizde olacak.
Herzaman laylaylom olamaz hersey.
Birbirimizin en büyük sIkIntilarini omuzlamaya haziriz.
Onun bana sabretmesi, beni beklemesi benim icin dünyanin en güzel seyi, ben ondan nasil koparim. Böyle birsey söz konusu degil.

Derdim onun mutlu olmasi.
Evet sanirim en güzel motivasyon senin dedigini yapmak olur.a.s.

Çoğu gitmiş ,azı kalmış.Siz de birazcık daha idare edip gönlünü almaya devam edin.24 yaşında ya da erkek olması bunalmasını engellemiyor ne yazık ki...Yaşadığın ,alıştığın ortamı bırakıp başka yere gitmek o kadar zor ki...Gelip geçici günler bunlar ,biraz sabır gerekiyor...

ne mutlu ki,karşılığını görüyorsun fedakarlıklarının...
şu aşamada yapılanı zaten yapmış ve halen yapmakta ve 7 ay daha yapmak durumunda kalacaksın..zannediyor musun ki,evlenince dertleri bitecek..bunların fabrika ayarları bozuk fedakarlık hep olacak sensıble'cim,sende biliyorsun..ama bu zor dönemlerinde senin daha da fedakar olman gerekicek,yüzmüş ,kuyruğuna gelmişsiniz,hayırlısı ile atlatın inşallah,sorunsuz olarak...bu durum seni üzdüğü kadar yoruyor da eminim..biraz daha sabır canım ,güzel günleri düşün ,aynı şehirde aynı havayı solumak bile size öylesine mutluluk verecek 7 ay sonunda.. savaşın ardındaki galibiyetlerinizi kutlayacaksınız...daha da fazlasını yapma gayretinde bulunma,çok ta alıştırma

az kalmış yaa
bnmde sevgilim askerrde ve doğuda maalesef
seni en iyi ben anlayabilriim beki burda
o tel açtığında bnde kılıktan kılığa giriyorum
bi tebessüm bile etse mutlu oluyorum
bizimde son 67 günümüz kaldı
ya sabırr

Canimsin tesekkür ediyorum ne güzel yazmissin.
Simdi kanatlanip ucacam yaninakaydirigubbakcemile3
Espirinede cok güldüm, fabrika ayarlari bozuk hekaydirigubbakcemile3
Sabrediyorum canim sabrediyorum.
Allah'tan Rabbim ikimizede sabir vermis, insan cogu zaman kendindeki olumsuzluklari farketsede, böyle sIkIntili olaylarda olumlu seyleride farkedebiliyormus demek ki.

Inan onu bu kadar düsündügümü bilse, yani bunu ona söylesem herhalde tepeme cikar.
%70ini bilmiyor belkide. Sanirim o ayari simdilik iyi sagliyorum, birbirimize uzaktayiz ondan mi kaynaklaniyor bilmiyorum ama bazen bana satastiginda susuyorum, biraz canim cicim demiyorum, hemen nasilda üstüme düsüyor.
Kiyamam ben ona ya.

Cok sagol canim, yorumun icin tsk ederim. Az kaldi ikimizde bi 7 ay daha sabredecez sonra sonsuza kadar beraber insallah.

Evet erkekler icin dahada zor bir durum sanki.
Erkekler disariya aliskin birde, sevdigiminde istanbulda cevresi genis, oraya gidince baya bir zorluk yasadi.

insallah hayirlisiyla okulunu bitirir döner istanbula, bizde kavusuruz.

sagol canim.

Allah sabir versin canim.
Askerlik mutlaka dahada zordur.
En azindan benimki istedigini yapabilmekte, asker icin ayni sey söz konusu degil malesef.
Az kalmis sizede 67 gün nedirki gelir gecer insallah.
Sende onu bekleyerek cok güzel bir sey yapiyorsun, eminim döndügünde mükafatini göreceksin, bir erkek icin önemli birseydir bence.
Gerci bizler icinde öyle degil mi beklenilmek?

Simdiden hayirli teskereler canim

tşkler güzel dileklerin içina.s.
evet her sefer bana allah razı olsun der
bni hiç üzmedin der bitanem
ben onu üzmek bi yana mutlu olmasını istiyorum hepp
e tabi her zmaan olamıyo bu
evet dışarı çıkamıyo, çarşısı yok ,net yok...
zor yanii allah kimseyi sevdiğinden uzağa koymasın
393 gün bitti kaldı 67=)

ROUGE'unda dedigi gibi fedakarliklarin karsiligini görmek ne kadar güzel birsey.
Bunun icin sükretmeliyiz, en azindan kiymetimiz biliniyor.
Allah hepsinden razi olsun.
Eminim o da senin mutlu olmani istiyordur.
Nasilsin diye sordugunda, daha bir kere bile kötüyüm dememisimdir.
Morelim bozuk olsa dahi.
Ne yapayim, adam zaten sIkIntili.

Allah kavustursun canim sizide bizide insallah.

Nerde yapiyor askerligini?

Bizimki daha askerede gitmedi.
Ertelemis biraz hayati:))

ee okuyomuş snnki:jeyyar:
bnmki onu yapmadığı için askere gnderdik =)
şırnakta yapıyor benneyaptımki
aynen bende hiç moralim bozuk demem
kadınalr her zman daha fedakar bunu asla kimse karşı çıkamaz zaten=)

Öyle canim öyle haklisin.
Memnunum durumumdan, sevdigim insan icin fedakarlik yapayacagimdan kim icin yapacagim.

Allah kavustursun canim, cogu gitmis azi kalmis 67 gün = 2 aycik)
Vizir vizir geciyor aylar.

"Hayatın neredeyse her alanında görebileceğimiz ama kendisini en çok kadın erkek ilişkileri, evlilikler gibi noktalarda gösteren bir özelliği var kadınların. Kadınlarda bir sabır zembereği var.
Kadınlarda gördüğümüz bütün bu özveri, idare etme, sabır vb. erkeklerin sonsuza kadar süreceğini zannettikleri özellikler. Oysa bunların genelde kurulu bir saati olur ve geriye doğru sayar.
Bazı ilişkilerde kadınlar erkeklerin “adam olabilme ihtimali”ni sever.
Erkekler ise bu ihtimali sevme durumunu kadının kendilerine sonsuza dek katlanacakları, mazoşist bir yapıda oldukları, sevdikleri şeyin şimdiki zamandan ibaret olduğunu düşünürler.
Sonrasını hepimiz biliyoruz. Bir kasa rakı ve bir leğen alıp en yakın arkadaşlarının evine kapanan adamlar....."
Ne kadar da doğru değilmi..
Neden hep sabretmesi ve anlayış göstermesi gereken hep sizsiniz ve bunun yollarını arıyorsunuz?
Peki erkek arkadaşınız sizin gibi kendi egolarını ve şımarıklıklarını törpüleme yollarını arıyor mu?
Siz elinizden geleni yapıyorsunuz..Umarım meyvalarını toplama zamanınız bir gün gelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah'im sen ona kuvvet ver. Icine ferahlik ver. Hayirlisiyla okulunu bitirip, daha rahat edebilecegi yerde olmasini sagla.
Nolur Allah'im.. Nolur..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…