Ne yapacağımı bilmiyorum

Behappy1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2024
59
0
28
Merhaba çocukluğumdan beri anksiyete problemi yaşıyorum. Şuan evliyim 28 yaşındayım. Anksiyetem hep vardı. Herşeyi insanları vs çok kafaya taktığım için 1-2 aydır ilaç kullanmak istiyordum. Ama gitmedim psikoloğa. Üç gündür panik atağım tuttu. Sol tarafımda komple ağrı, çarpıntı, uyuşukluk en kötüsü nefes darlığı. Gittim ekg çekildim ciğer filmi, beyin mr ı. Kan değerlerime baktırdım hiç birşey yok. Ama çekilirken bile kesin ben kanserim bilmem ne geliyor aklıma. Şimdi son olarak kardiyolog bi cihaz taktı vücuduma. Yarın bakacak şimdi aklımdan bin bir türlü kötü şey geçiyor. Bu durumları yaşayıp düzelen varmı?
Geçmişte prozac, lustral kulladım farklı zamanlarda. İki gün önce psikiyatriye gittim. Fulsac yazdı hala başlamadım. Yarın kardiyolog sonucuna göre ilaca başlayacağım. İkinci ekg mde anormal çıktı. Biraz çarpıntın var dedi doktor çok korkuyorum Ne yapmalıyım ya bana fikir verin çok yoruldum bu yaşadıklarımdan

Ben de bazen ölüm korkusu vs oluyor sonra geçiyor genel olarak gamsız biriyim ordan kurtarıyorum . Bir şeyi kafama takmam birkaç dakika oluyor sadece ev süpürürken çok kavga ederim kendimle fakat bekarken her konuda takıntılı ve kaygılı biriydim evlenince ne hikmetse vurdumduymaz oldum ama evlilik öncesi herkes destek almamı söyledi o derece takıntılıydım .

Aynılarını yaşadım ve yaşıyorum. İlaç elbette iyi geliyor ama her şey de beyinde bitiyor. Ben kendimi düzeltmeye, beynime laf geçirmeye karar verdim artık. Atak anında önemsemeyip başka şeylere konsantre olmaya çalışıyorum. İlaç bağımlılık yapıyor. Doktor kontrolünde kullandığım ilacı bırakıyorum inşallah

Evlilikten sonra nasıl değiştiniz böyle bende tam tersi

Yaşama sevinci gidiyor ilaçsız

Emdr deneyen varmı arkadaşlar?
merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. bn emdr terapisi alıyorum, faydası da oldu ama terapistin de sihirli değneği yok. bu bir süreç, inişli çıkışlı, bazen çok iyi bazen daha çökkün ilerliyorum, yüzleşmek başlı başına zorlayıcı ve cesaret istiyor. sonuçta bi seferde oluşmadı bu sıkıntılar, birden bitmesini beklemek yanlış olur. Yaşadığınız yerdeki emdr eğitimli uzmanlara başvurarak en azından bi şans verin

Sürekli planlarımı bozan hayat şartları (katı kurallı biriyken )
Eşimin asla anlam veremeyeceğim karakterdeki ailesi .

Bunlar sayesinde gamsız biri oldum .artık ne şaşırıyorum ne de kendimi bunaltacak kadar hiçbir şeyi istesem de önemseyemiyorum .

Aslında bende artık umursamıyorum ama bu sefer sağlık kaygısı başladı bende sanki nefes alamıyorum nabzım hep 95-103 arası normale göre yüksek bu psikolojik değilmi? Bunu yaşayan varmı nefes alamama hissi geçiyormu?

Ben de ciğerlerimin bitmesinden korkuyorum bazen aşırı evham yapıyorum ama bosvermeyi de başarmak lazım aksi halde hastalık olmasa dahi ruh sağlığımızı kaybederiz

Merhabalar herkese sağlıklı günler paylaşıma denk geldim yazmak istedim 14 yıllık panik atak anksiyetem var uzun yıllardır gayet iyiydim pandemide 6 Şubat depremi ailevi sorunlar derken beyin error verdi sanırım iki aydır ataklarim başladı 3 gün iyiyim 1 hafta kötüyüm drafa gittim ama ilaç içemiyorum korkuyorum sanırım iki çocuğum var onlara yetemiyorum doktorum misol verdi kullanmam için icsemmi ne yapsam bilemiyorum buraya yazdım bir iç dokus oldu sanırım cikmazda gibi hissediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…