Gebeliğe Hazırlık Ne olurr cevap yazın

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

dilayza

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2008
314
153
slm bayanlar ben de hamile kalmayı çok istiyorum ama henüz başarılı olamadım.geçen ay ilk defa adetim geçikti ama hamile değilmişim.yine de bu bir işaret olabilir mi?fikir verin lütfen.yumurta ne zaman çatlar çatladığı nasıl anlaşılır?şimdiden teşekkürler herkese.

Öncellikle stres yapma folicplus kullanmaya başla çünkü hamilelik döneminde bebeiğin gelişimi için önemli..Sitelerde otomatik hesaplayıcılar var adet zamanlarıını yazarsan yaklaşık yumurtlayacağın tarihi belirliyor yatakta,n kalkma ve ayaklarını kaldır yukarı yarım saat kadar öyle kal

slm bayanlar ben de hamile kalmayı çok istiyorum ama henüz başarılı olamadım.geçen ay ilk defa adetim geçikti ama hamile değilmişim.yine de bu bir işaret olabilir mi?fikir verin lütfen.yumurta ne zaman çatlar çatladığı nasıl anlaşılır?şimdiden teşekkürler herkese.

canım bildigim kadarıyla hamile kalmazdan bir iki ay öncesinde adet düzeni bozuluyo bende yaşadım bunu bide bu yumurtlama günü felan boşver bence cunku psikolojiyi bozuyo bence ve fazla kafana takmamaya calış bide ilişkiye sırf cocuk için görevmiş gibi girme bide söyle bi tavsiyem var belki erken yumurtluyosundur genelde bu yuzden aylarca hamile kalamıyoruz o yuzden adetinin son gunu veya bitiikten sonra hemen deneyin ben bu şekilde hamile kaldım bide arkadasın dedigi gibi ilişkiden sonra biraz yat kalkma

Canım bir de ateş ölçme yöntemini deneyebilirsin yumurtlama günlerini bulabilmek için. Sabahları yataktan kalkmadan ayn saatte ateşini dil altından diital bir termometreyle ölç ve kaydet. Ateşin birgün düşerve ondan sonraki 3 gün yüksek olursa ateşinin düştüğü gün yumurtlama günündür. Bu yöntemi denersen, ısı kayıtlarını ateş ölçme yöntemi bölümünde paylaş yorumlamaya çalışırız bildiğimiz kadarıyla. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

arkadaşlar herkese slm ve sevgilerimi gönderiyorum...benim sorunum kafamı çok meşgul ediyor ben 30.09.2008 de sonadetimi yaşadım bugüne kadar adet görmedim ve 4 kantesti 3 idrar testi yaptırdım ikide ultrasonik kontrol yaptırdım ama hamile değilmişim anlıycağınız çok araştırdım ama yok yok..en son doktorum adet görmem için Progestan diye bir ilaç verdi onu dün kullanmaya başladım günde 3tane içiyorum 10 gün kullandıktan sonra adet görcekmişim bunun bana bi zararı olurmu yani ben 2 yıl 3 aylık evliyim ve anne olmak istiyorum 4aydır deniyoruz ama olmuyor bunun öncesinde yasmin d.kontrol hapı kullandım ...bu ilaç anne olmama engel olmaz dimi???? Lütfen cavap verin!

arkadaşlar herkese slm ve sevgilerimi gönderiyorum...benim sorunum kafamı çok meşgul ediyor ben 30.09.2008 de sonadetimi yaşadım bugüne kadar adet görmedim ve 4 kantesti 3 idrar testi yaptırdım ikide ultrasonik kontrol yaptırdım ama hamile değilmişim anlıycağınız çok araştırdım ama yok yok..en son doktorum adet görmem için Progestan diye bir ilaç verdi onu dün kullanmaya başladım günde 3tane içiyorum 10 gün kullandıktan sonra adet görcekmişim bunun bana bi zararı olurmu yani ben 2 yıl 3 aylık evliyim ve anne olmak istiyorum 4aydır deniyoruz ama olmuyor bunun öncesinde yasmin d.kontrol hapı kullandım ...bu ilaç anne olmama engel olmaz dimi???? Lütfen cavap verin!

kullanacagın ilacın hiç bir zararı olmaz hormon düzenliyici bi ilaç bide cyclo-Progynova bu ilacı kullan bana cok faydası oldu ben bir bucuk sene adet görmemiştim bide kullandıgın hapın yan etkilerini oku bazı ilaçlarda yumurtlamanın geri gelmesi zaman alabiliyo ben iğne kullanmıştım koruyucu ve tam iki bucuk sene yumurtlayamadım ama cok sukurki suan hamileyim hamile kalabilmen için öncelikle adetinin gelmesi lazım cünkü adet görmüyosan yumurtlama olmuyo demektir

dedıgın dr bana kolay bebek olsun dıe verecektı dedım 3 aydır denıyorum daha sonra kullanaayım dedım kolaylastırıyor dedı

bizde çalışma içerisindeyiz cnm.. ekim ayında ilk denedik ama hep yumurtlama döneminde denedik..sonuç hüsran olmadı...
bu ay hemen adet bitimindeki gün ve sonraki gün denedik.. burda bir kaç arkadaşın adet bitiminden sonraki denemeleri olmuş inşaallah olur ve geçen gün yumurtlama günümdü o zamanda denedik..
adet tarihim 8 aralık..
bakalım Rabbim kısmet edicek mi bize bu ay heyecanla bekliyorum..
bide diğer arkadaşların da dediği gibi hemen kalkma yataktan ayaklarını yukaru dik yarım saat falan öle bekle..

X