ne olur yardım edin..............

Banan

Eşine Sırılsıklam Aşık..!
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2008
580
3
Arkadaşlar gebelik şekerim yüksek çıktı ilk bebeğimi prematüre doğurmuştum 7.5 aylık dünyaya geldi 2 kilo 750 gr dı... o zaman bana şeker yükleme testi yapılmamıştı...bu gebelikte yaptılar ve gebelik şekeri tesbit edildi... bir hafta sonraya doktorum gün verdi... arkadaşlar bana doktorum diyet verecekmiş sanırım sizde böyle birşey çıktı mı? çıktıysa doktorunuz size nasıl bir diyet verdi? neleri yasakladı ve neler yemeniz gerektiğini söyledi? lütfen bana yardımcı olun moralim çok bozuk...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

merhaba sekerinin ne kadar yüksek ciktigini yazmamissin neyse
bendede seker cikti 155 in altinda cikmasi gereken yerde benimki 171 cikti hemen diyetisyene yolladilar senağlamabeni sekerli meyvalar yasak muz armut gibi kahvaltida recel bal sarelle gibi seyler yasak pirinc ve makarnayla alakali birsey söylemediler sadece uyamadigim beyaz ekmek var beyaz ekmekten baskada birsey yiyemedigim icin yiyorum:1no2: azda olsa ama bana ayriyetten seker ölcüm cihazi verildi ilkbaslarda günde 6 defa ölcüyordum aclik ve tokluk sekerimi ama simdi gayet normal ciktigi icin haftada 2 defa ölcüyorum:emir_bebekeger doktorun dedigine uyarsan korkma gayet saglikli bir sekilde tamamlarsin insallah yedigine ictigine dikkat ettigin sürece korkma icini ferah tuta.s. umarim yardimci olabilmisimdir hoscakal:1hug:

Canım diyet listesi veriyorlar uyarsan problem yok zor geliyor tabi hamileyken ama bebek için mecbursun benim hamileliğimdede vardı Allah başka dert vermesin

benım 2 hamılelıgımde çıktı ılkınde 7.ayda atlattım ama 2.bebegımı şeker yüzünden hastanede yatmak durumunda kaldım 35 haftalıkken dogurdum dıyetıne çok dıkkat et derım benım karnımdakı suyu çok çogaltmıştı şeker su fazlalıgı son haftalarda artık ıdrarla bırlıkte atmaya başlamıştım bebegımın karnımda suyu bıttıgı ıçın aldılar bebegımı. yag kızartma reçel bal beyaz ekmek çıkolata mümkünse uzak dur sütün lıgtını ıç derım. elma yıyebılırsın peynır sebze yemeklerı bunları rahatça tüketebılırsın. tabı hamıle olunca ne kadar dıyet yapılırsa o kadar ama bebegının ve senın saglıgın ıçın. ayrıca hamılelık şekerı olan annenın bebegıde kılolu doguyor şeker bebekte kılo yapıyor

Canım ben hiç hamile kalmadım ama seni bu halde görünce dayanamadım yazdım. Bence düzenli kontrollerini yaptırıp doktorun verdiği diyete uyarsan bir sorun kalmaz. Umarım her şey yolunda gider ama ben gideceğine inanıyorum zaten sen yeter ki dikkatli ol.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…