ne karar verecegimi sasidim

dilek86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2007
297
1
38
nerden basliyacagimi bilemiyoum bi seneden beri esimin hakaretlerine katlaniyorum iki yasinda kizim var onun icin sabrediyorum babasiz buyumesini istemiyoum ( cunku ben oyle buyudum hep bir tarafim eksik) neyse konuya geliyim dun aksam bana yine bir suru hakaetler etti kararimi vermistim ayrilicaktim eve gediginde onunla konustugumda benden ayrilmak istemedigini soyledi sadece ozu dilerim yada buna benzer hic bir sey demedi sabah ise gittim mesaj yazdim buna neden boyle yaptigini neden ozur dilemdigini ayrilmakmi istedigini beni kirdigini filan yazdim hic geri yazmadi 4 tane daha attim ama yine mesaj yazmadi ve aramadi da aksam uzerine dogru eve geldi telefonuna baktim bu gun ve bi numarayi 5 kere aramis ve karsi tarafta aramis hemen numarayi kendi telefonuma kaydettim ve bu gun arkadasimla aradim ve yugoslav bir kiz cikti benim almancam iyi olmadigi icin arkadasim konustu benim esim taksici viyanada arkadasima demiski bir kere taksi icin aramistim benim erkek arkdasim ynaimda filan demis arkadaslar size soruyoum bir kere bindiginiz taksicinnin adini hemen hatirlarmisiniz ve ben ne yapicagimi sasirdim ben evliligimizi kurtarmak icin ugrasiken o hic bir caba gostermiyo ve beni sadece yemegini yapan evini temizleyen biri olarak goruyo ve uzun zamandan beri arkadas gibi yasiyoruz evde hicn bir sey paylasmiyouz he anlamda sizce ne yapmaliyim bu konun ustune gitmeliyim ayrilmaliyim

Ayrılma kararı vermişsiniz zaten.
Kızınız için sabrettiğinizi söylemişsiniz.
Anlattığınız kadarıyla aranızdaki sevgi ve saygı bitmiş durumda.
Size değer vermeyen bir insanla sırf kızınız babasız büyümesin diye mutlu olmadığınız bir hayatı paylaşamazsınız.
Zaten böyle bir ilişkide kızınızın yetişmeside çok sağlıklı olmayacaktır bence.
İyi düşünüp doğru karar vermenizi öneririm.

Gülüm buna ancak sen kendin karar verebilirsin!!:kahve:

Biz sana burda ne desek bos, esini sen tanir sen bilirsin!!:nazar:

Kalmakmi daha iyi Gitmekmi?? Iste hangisi senin ve yavrun icin daha avantajli onu düsün ve kararini ona göre ver....a.s

Hersey ortada gibi gözüksede kizin icin belki son bir sans daha ver evliligne, savas!!

Ama hicbir zaman kendini harab ederek degil, baktin gördün olmuyor baktin gördün bosa kürek salliyorsun al kizini hadi güle güle de ve git kendine yeni bir hayat kur....:nazar:

Allah yardimcin olsun..:Saruboceq:

aslinda kotu olanda bu kararmek cok zor esime sorsan boyle bir sey kizla konustugumu soylemedim biaz daha beklicem telefon dokumentlerine bakicam görsuyomu hala gorursem ayilicam ve kizimla kendi hayatima bakicam ne kadarda bitirmek istesemde wiseacre arkadasim baska kadinin oldugunu duymak insani etkiliyo

Hiçbir kadın aldatılmayı hak etmez her zaman bunu söyler,savunurum.Eşinizi takibe alın,gözünüz sürekli üzerinde olsun.Sadece cebini kurcalamak yetmeyebilir.Yuva dağıtmak çok zor burdan söylemesi kolay,ama işin içine aldatma girince ben tahammül edemiyorum.Asla ve asla kabullenemeyeceğim bir davranış.Aldatmadan kaynaklanmıyorsa iletişim bozukluğu, evliliğiniz için çaba sarf edin sonuna kadar.

ulan bu erkeklerin yabancı kadından çektikleri nedir anlamadım tabi allah bizim erkeklerde akıl versin

hemen ayrılık deme bence, senden çok daha vahim durumda olanlar var.
zaten ayrılma kararını da sen kendin vermelisin.
bu davranışların bi sebebi olmalı bence...
yani durup duruken bu hale gelmediniz değil mi?
eğer hakikaten hayatında biri varsa Rabbim sana kolaylık versin arkadaşım düşünmesi bile kötü

hayat senin hayatın
o gününü gün etsin kızlarla sen evde patlıcan kızart
OLDU CANIMMMMM

canım hemen pes etme ..
eşinle guzel bir şekılde konuş..
evde bakımlı ol.
kocanı izini belli etmemeden yakın markaja al.bakalım gerçekten aldatıyormu nedır ne değildir diye..
baktın laftan sözden anlamıyor senin onurunu gururunu kırıyor senınle ve yavrunla hiç ilgilenmıyorsa...
o zaman senin için en doğru olan kararı ver derim..

Yansıttığınıza göre evliliğiniz tek taraflı çaba ile yürüyor..
Tam 4 kez msj çekmişsiniz;neden bu kadar ısrarcısınız ki?
Sonuçta hatası olan kendisi ve bu durumu onun düzeltmesi gerekiyor.
Eşiniz kendisinden emin;sizi kaybetmeyeceğini düşünüyor ve bunu rahatlığı içinde harekete diyor.
Aslında ona kaybetme korkusu yaşatmanız gerekir bence..
Şok etkisi yaratıp kendisini toparlayabilir..
Bir de yeni bir bayan mevzusu var..
Olaydan emin olmadan öfke ile hareket edip kendinizi haksız çıakrtmayın
İki ayrı olay olarak değerlendirin..

oh oh beyfendideki rahatlığa bak
o kızlarla gününü gün etsin
eve gelince sana hakaretler yağdırsın
üstelik bir özür bile dilemesin,senin üstüste mesaj göndermene rağmen bir cevap bile yazmasın
valla ben olsam koyarım böylesini kapının önüne
gitsin bakalım elin yugoslavı ne kadar çekecek bunu

Eşiniz çok rahat bie tavır sergiliyor sanırım..Bu rahat tavrı bozmak gerek diye düşünüyorum.İnsan bir hata yaptığında özür diler gönül almaya çalışır.Demek ki o hata olarak görmüyor yaptıklarını.Bu şekilde bir evlilik ne kadar yürür ki.İyi düşünün derim ben kendinizi de evladınızı da böyle bir aile ortamında yıpratmayın..

Üff hep diyorum böyle erkekleri Taksim Meydanında sallandırcan diye.Siz evliliğiniz için uğraşın çocuğunuzun babasız büyümemesi için mücadele edin eşinizin rahatlığına bakın.Eşinizi alın karşınıza konuşun amacı neymiş Çok üzgünüm çoook

ayrıl ya da ayrılma diyemem ama bence çocuklar için katlanıyorum diye bir mazeret olmamalı...
eşiniz size hakaret ederken evde sürekli gergin bir hava varken çocuk bunlardan etkilenmez mi sanıyorsunuz?
ben anne babaları kavga ederken yorganın altında "Allahım n'olur annemle babam boşansın,huzurum olsun" diye ağlayan çocuklar biliyorum

eğer tutunacak bi dalın varsa ve maddi özgürlüğün varsa ne diye çaba sarfediyorsun ki. benimde bi oğlum var ve istese canımı veririm tereddüt etmeden. ama çevremden gördüğüm kadarıyla söylüyorum ki o kadar fedakarlık yapıp büyüttüğümüz çocuklar gün geliyo adını anmaz oluyo annenin babanın ki öyle bi ortamda zannetmeyin ki çocuğunuzun psikolojisi iyi kalsın diyeceğim şu sırf bi çocuk için bi ömrü adam olmayan bi adama kusura bakma ama anca böle denir feda etmeyeceksin gün gelir çocuğunda seni anlar. ama dediğim gibi tutunacak bi dal ve maddiyat çok önemli. bırak o senin yolunda süpürgen olsun arkandan pervane olsun. arkadaşım neden hakaret işitiyosun ki aynını hatta daha ağırını sende ona ya ki görsün dünyanın kaç bucak olduğunu . bi kere geliyosun dünyaya ikinci bi şansın yokki feda etme ömrünü

Allah yardımcınız olsun,ama hayata bir kere geliyoruz,elin oğlu için bukadar ağlayıp üzülmek,kendini yıpratmak,kendine yazık,takmıyorsan devam et evliliğine,ama sen yıpranıyorsan ayrılacaksın,sen üzüldükçe ona msj çektikçe o dahada rahatlıyor,evdekinamuslu hep beni bekler birşey yapmaz havalarında olurlar,sen takma onu önemsemiyor gözük süslenpüslen,senin yaptıklarınla seni kıskanıyor değilim,senden soğuyorumde ve sus,o bakalım üzerine düşecekmi sonra,çocuğun için affedersin düzelirse belki,içten affetmezsinya affetmişi oynarsın,rabbim yar ve yardımcın olsun.

canim esin sana karsi ilgisiz ve saygisizsa kesin aldatiyor
bunu seni kirmak icin degil icimden geldigi icin söylüyorum
ayrica almanyada cok imkan var bence kendini yipratmaya degmez
ve sosugun icinde bence sagliklisi bu olsa gerek
hergün kavga dövüs icinde büyüyecene babasiz büyüsün daha iyi
ayrica babasini görmeyecek diyede bisey yok
ama yinede fikir senin en dogru karari sen vereceksin canim

çok üzücü bir durum başka bir kadın için ailesini hiç sayıyor seni kırıyor senden özür dilese herşey değişecek mi ortada çocuk olabilir eşin bu çocuğun varlığından haberdar değilmi çocuğunu ailesini seven bir erkek kendi ÇIKARLARI BENCİLLİKLERİ İHTİRASLARI İÇİN ailesini hiç saymazdı kendisine çeki düzen verirdi
bu ilişkiyi kurtarmak için neden sen çaba gösteresin
yurt dışında yaşıyorsun galiba orda imkanlar buradan iyidir sanırım ayaklarının üzerinde dur canım hiç bir kadın aldatılamayı hakketmez

yorumlariniz icin cok teseku ederim kizlar dun aksam arkadasimla telefonda konusurrken bizi dinlemis bir hisimla iceri geldi ve gercekten ayrilmak mi istyiosun diye sordu saatlerce oturduk konustuk bana bunlari neden yaptigini beni uzen herseyi ona soyledim o kizida syoledim gercekten musterisi oldugunu istersem telefon dokumentlerine bakmami soyledi ben afettmedim ama bir sans daha verrmeye karar verrdim bakicam yine 2 hafta iyi olup yine ayniya donerse bir daha sans veremem

X