Kekler - Pastalar ncirli pasta(resimli)

Kahve Delisi

pişşşt noliyiii :))
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
975
3
incirli pasta gerçekten çok hafif ve çok lezzetli tatlı özellikle neskafe ile ıslatıldığını duyunca bunu mutlaka denemem gerek die düşündüm ve bayıldım
bu tarif dikdötgen borcam kalıba göredir çok büyük kesilmezse 20 dilim çıkıyor

incirleri yıkayıp bir-iki saat suda bekletin (yumuşamaları için)sonra küçük parçalara bölün

şerbet için 1,5 su bardağı su ile nescafeyi şekeri karıştırın şeker iyice erisin bu şerbeti keki çırpmadan hazırlarsanız kek pişene kadar şeker eriyecektir

kek için;
8-10 adet kuru incir
3 yumurta
1 su bardağı ceviz-fındık-badem içi hangisini arzu ederseniz ben fındık koydum
1 sb toz şeker
1,5 sb un
yarım çaybardağı süt
1 paket kabartma tozu
şerbeti;
1,5 su bardağı
1 yemek kaşığı neskafe
yarım sb toz şeker
kreması;
2 yemek kaşığı nişasta
2 yemek kaşığı un
1lt süt
5 yemek kaşığı toz şeker
inmeye yakın 50gr tereyağı yada margarin
piştikten sonra 1 poşet toz krem şanti

Kek için yumurta ve şekeri çırpın, fındığı, unu, kabartma tozunu ekleyip karıştırın. En son inciri ekleyip dikdörtgen borcama dökün ve 160C de pişirin (incirden dolayı düşük ısıda pişmesi gerekiyormuş).
Pişerken krem şanti haricindeki malzemelerle muhallebiyi yapın. Piştikten 5 dakika sonra 1 poşet toz krem şantiyi ekleyip mikserle çırpın.
Kek piştikten sonra 3-4 dakika dinlendirin.
Şerbet malzemelerini karıştırıp (pişirmeden) kekin üzerine dökün. 5 dakika sonra muhallebiyi üzerine yayın, buzdolabında 2-3 saat bekletin.

önce görsemişim iyiymiş ziyan olmasın deyü yedim evdeki inciri kan yapimiş güya bana göbik yapi ne yesem :kedi:
incir reçeliyle yapılsa olurmu bacım o var evde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…