Nasıl Kürtaj oldunuz?

gelincik36

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
3
0
merhaba arkadaşlar. bebeğim 8 haftalık ve dr kalbinin atmadığını söyledi. bebeğin alınması gerektiğini söyledi.
ayrıca rahim içine ilaç yerleştireceğini kanama bşlayınca kürtaja başlayacağını söyledi. kanamanın başlaması 3 saat kürtaj bir saat toplam dört saat. duyduklarınma göre 10-15 dk da halloluyormuş. sizler nasıl kürtaj oldunuz. yardımcı olurmusunuz. yarın operasyonum var.

canım öncelikle geçmiş olsun allahım bir daha böyle bir acı yaşatmasın benim bebeğim 10 haftalıktı onun için genel anestezi ile kürtaj oldum uyudum uyandığımda herşey bitmişti toplam 15dakika sürmüş kürtaj işlemi

bende 2 kere kürtaj olmak zorunda kaldım..15 dk ancak sürüyor
genel anestezi ile yapıyolar
yapmasalar bile sen iste mutlaka....sıkıntı yapma...üzülme sakın arkasından çabuk hamile kalırsın...bebeğin melek olmuş allahın takdiri..duam seninle...

inşallah canım bu olaydan sonra tekrar hamile kalamazmıyım diye bir korku oluştu. Allah (c.c) kimseye acı yaaşatmasın.

peki bu ilaçlama işlemini neden yapıyor dr, 20 dk olayı neden 4-5 saate çıkarıyor.

banada dr 4-5 saat önceden hazneye koymam için ilaç vermişti açılma olsun diyeymiş..belki seninkide aynısıdır...

canım aynı nedenle kürtaj oldum. genel anestezi değilde. sadece bölgesel uyuşturdu. o kadar çok acımadı. doktorum diş çektirmek bile daha fazla açı veriyor demişti dedği gibide oldu. 15 dk sürdü. çıktım yürüdüm evime gittim. normal yaşantıma devam ettim. vakum yardımı ile çekti. ama inan bana hiç zor olmadı. sadece üzüntü oluyor.

selam ben 10 haftalık bebeğımı aldırdım saglık dısı sebeplerden dolayı.alındıktan 2 hafta sonra tekrar hamıle kaldım. hemen kalınıyo merak etme.

selam ben 10 haftalık bebeğımı aldırdım saglık dısı sebeplerden dolayı.alındıktan 2 hafta sonra tekrar hamıle kaldım. hemen kalınıyo merak etme.

bugün aldılar bebeğimi maalesef.

ancak kanamam adet kanamamdan fazla bu bir sorun mu? adet kanamamdan 2 kat fazla.

ben de cok zor bır kürtaj tecrubesı yasadım. aslında hıc zor değılmıs ama benım sansıma anestezı bıle yapmadı dr. özel hastanede gece dr. bulamayınca tıp fak. gıttım. ayrıntılara gırmeyeyım hos degıldı tabıkı. kanamaya gelınce cok az bır kanama yasadım ben gunde 1 pet ancak kırlendı 2 gun ancak surdu. sen takıp et boyle devam ederse dr. arayıp danıs mutlaka. cok gecmıs olsun

sabah 10 buçukta bebeğin kalbinin durduğu anlaşıldı ama yemek yediğim için vakit geçmeliymiş. saat 14 civarı hazneye ilaç konuldu. yarım saat sonra kürtaj için içeri girdim. hazırlık, narkoz, kürtaj, ayılma hepsi 1 saat sürdü. sonra 1 saat yatırdılar beni hepsi bu kadar. geçmiş olsun...

ben de dün boş gebelikten kürtaj oldum.genel anestezi ile 20 dk da bitmiş herşey. hatırlamıyorum. hafif bir kanamam var. şuan antibiyotik içiyorum sabah akşam.ALLAH sağlık versin canım. birdaha yaşanmassın dilerim. geçmiş olsun...

2 gün öncede ben oldum bebegimin kalbi durmus tabi bu benim 5, alistim artik narkoz sonra evegel, aci cek gecip gidiyor allah beterinden korusun

Son düzenleme:
bende 4 gün önce kürtaj oldum. 10 haftalık gebelikti bebeğimin kalbi durmuştu. kürtajdan 1 saat önce sırayla 2 tane dil altı hapı verdiler sonra genel anestesiyle aldılar.ayıldıktan yarım saat sonra dehşet ağrılarım kasılmalarım oldu ikinci gün geçti ancak. salı oldum bugün ctesi hala ara ara ağrım oluyor ve kanam hafif hafif sürüyor. ama gün geçtikçe daha iyi oluyor insan. ama çok zor birşeymiş allah kimseye yaşatmasın

ben 5 ay önce oldum.korkunçtu.genel anestezi oldum topu topu 15 dakika sürdü.ama uyandığımda müthiş bir üzüntüydüğ.tarifi çok zor

Bugün oldum önce hap verdilee emdim 1 saat sonra masaya aldilar anestezi uzmani iğne yapti uyandigimda bitmisti bende cok korkmustum titriyodum korkudan o yüzden genel anesteziyi tercih edin uyandigimda biraz sancim vardi hala var biraz dr igne yapti antibiyotik verdi bende sağlik sorunlsrindan dolayi mecbur kaldim yoksa kim ister cocugunu aldirmayi 2 kizim var allah onlara saglik sihhat versin insllh

BEN GEÇEN SENİ YAKLAŞIK 10. HAFTAMA DOĞRU BOŞ GEBELİK YAŞADIĞIMDAN KÜRTAJ OLMAK ZORUNDA KALDIM KESE BÜYÜK OLDUĞUNDAN KENDİLİĞİNDEN DÜŞMEZMİŞ DEDİĞİN GİBİ ÖNCE YATIŞIM YAPILDI RAHME 2 TANE FİTİL TARZI İLAÇ KONDU 1 TANEDE BENDE BİR DEĞİŞİKLİK YOKTU ÇÜNKÜ 2. İLAÇTAN SONRA 1 SAAT KORKUTMAK İSTEMEM AMA BAYA KIVRANDIM RAHİM İÇTEN BÜYÜDÜĞÜ İÇİN ZORLADI.. RAHİMİ BÜYÜTMELERİNİN AMACIDA TAHRİBATI ÖNLEMEK KOLAY BİR KÜRTAJ SONRA KÜRTAJA ALINDIM NARKOZ VERDİLER GERİSİNİ HATIRLAMIYORUM PLASTİK ALETLERLE KÜRTAJ YAPTIĞINI SÖYLEDİ DOKTOR ULSTARON MUAYENE EŞLİĞİNDE SONRASINDA HASTANEDEN ÇIKTIM YEMEK YEDİM YÜRÜDÜM BİR SIKINTIM YOKTU PEK :) ÇOK BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN

Merhaba Bende geçen hafta 18+2 günlük bebeğimi kalp durması sebebiyle kaybettim hala olayın şokundayım inanamıyorum elim hala karnımın üstünde bebeğim bebeğim diye sayıklıyorum onu çok özlüyorum dayanamıyorum hemen yeri dolsun istiyorum ama çok erken 10 tane 2şer 2 şer 4 saat arayla hem dil altından hem doğum yerinden hap aldım 24 saat bekledik çocuk gelmedi sonra suni sancı verdiler ölüp ölüp dirilerek normal doğum yaptım sonra 1.5 saatlik kürtajım sürdü anestezili uyandığımda herşey bitmişti bakıcım sabaha kadar ağlayarak nakoz etkisiyle ben çok acılar çektim, ben bebeğimi kaybettim diye bağırarak sayıkladığımı söyledi herkesin halime ağladığını unutmuyorum hala gözümün yaşı dinmedi eşim artık kızıyor diye gizli ağlayıp gözyaşımı siliyorum sebebini bilmiyoruz perinatolojiye gitti Kasım ayı sonunda çıkacak kürtaj esnasında çok kan kaybetmiştim kızılaydan 2 tüp kan getirip taktılar 1 günde bunun için bırakmadılar toplamda 4 gün kaldık hastanede ama çok zor Bi acı onu 9 yıl sonra çok isteyerek getirmiştim üstelik Bi abisi var özel çocuk yüzde 90 eng bu sebepten çok istedim ona arkadaş bize evlat olur diye ama olmadı yine başaramadık rabbim 2 evladımı da melek yaptı biri yanımda diğeri cennette kan pıhtılaşmasından şüpheleniyorum çünkü hamileyken coraspirin verdi Bi değerim düşük çıkmıştı hamilelik zehirlenmesinden kusura bakmayın çok uzun oldu ama kader arkadaşlarımsınız diye içimden geldi belki Bi büyüğümün yada küçüğümün Bi fikri önerisi yada duası olur diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…