Aile Planlaması Nasıl korunuyorsunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

HANGİ YÖNTEM İLE KORUNUYORSUNUZ?

• HİÇ BİR ŞEKİLDE KORUNMUYORUZ

OY: 7 7,5%
  • RAHİM İÇİ ARAÇ (SPİRAL)

OY: 5 5,4%
  • HAP KULLANARAK

OY: 22 23,7%
  • AYLIK İĞNE

OY: 0 0,0%
  • 3 AYLIK İĞNE

OY: 3 3,2%
  • DERİ ALTI KAPSÜLÜ

OY: 1 1,1%
  • KONDOM

OY: 26 28,0%
  • DİYAFRAM

• KADIN KONDOMU

• TÜPLERİN BAĞLANMASI SONUCU

• GERİ ÇEKİLME

OY: 25 26,9%
  • ERKEK KANALLARININ BAĞLANMASI

• TAKVİM

• SPERM ÖLDÜRÜCÜLER İLE

• Ankete Katılan
    93

DatluCadu

5 dakkaya hazırım
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
22.576
772
44
Ikinci bebğimden sonra (ki şuan kızım 2 yaşında) uzunca bir müddet korunmadım. Korunmayacağım sen korun dedim eşime fakat oralı olmadı. Bende korkuyla yaşamaktansa inadımı kırıp korunayım bari dedim. Ve yasmin kullanmaya başladım. Dün bir bugün iki, o kadar yan etkisini duymama rağmen. :KK50:
Ve kadınlar kulübü bayanlarının korunmak için en çok hangi yöntemi kullandıklarını da çok merak ettiğim için bu konuyu açtım. Paylaşımlarınız bekliyorum.

ben RİA ile korunuyorum.

adet miktarımın artması dışında bir sıkıntım olmadı.

ikinci bebeğim 7 aylıkken hamile kalınca aklım başıma geldi ve kürtaj sırasında takıldı
keşke daha önce taktırsaymışım...

ben RİA ile korunuyorum.

adet miktarımın artması dışında bir sıkıntım olmadı.

ikinci bebeğim 7 aylıkken hamile kalınca aklım başıma geldi ve kürtaj sırasında takıldı
keşke daha önce taktırsaymışım...

bende keşke dememk için hapa başladım . ria beni hep çekindiriyo. güya onu taktırmak için gittim ama yara olduğunu söyledi doktor. iki sefer dondurdu. ama sanırım hala geçmedi. kadın doğumcuya gitmekten nefret ettiğim için kestirmeden hapa başladım.
hap kullanarak bitanem:KK19:

bende başladım evde varmış. akşam içtim bi tane. aslında gitmem lazım doktora ama erteliyom sürekli:KK5:

bende keşke dememk için hapa başladım . ria beni hep çekindiriyo. güya onu taktırmak için gittim ama yara olduğunu söyledi doktor. iki sefer dondurdu. ama sanırım hala geçmedi. kadın doğumcuya gitmekten nefret ettiğim için kestirmeden hapa başladım.

bende başladım evde varmış. akşam içtim bi tane. aslında gitmem lazım doktora ama erteliyom sürekli:KK5:

erteleme canim ya git biran önce
valla kadin hastaliklari cok önemli.:KK50:

Merhabalar
Ben 2009 Aralık ayından beri Yasmin kullandım.Geçen ay bıraktım ve bu ay hamileyim.Hiç denildiği gibi bir yan etkisini görmedim.Aksine ne zaman adet göreceğimi biliyordum.Normalde adetin ilk günü sancıdan duramıyordum.Haptan sonra o da geçti.Hap kullanan kişinin hapı bıraktıktan sonra 5-6 ay veya daha uzun süre çocuğu olmazmış diye doktoruma sordum o da bana bu ay hamile kalırsın yok öyle birşey dedi ve şimdi hamileyeyim :) Yani hap kullanımı hakkında çevreden duyduğunuz olumsuzluklar sizinde başınıza gelecek diye bir durum yok...

Merhabalar
Ben 2009 Aralık ayından beri Yasmin kullandım.Geçen ay bıraktım ve bu ay hamileyim.Hiç denildiği gibi bir yan etkisini görmedim.Aksine ne zaman adet göreceğimi biliyordum.Normalde adetin ilk günü sancıdan duramıyordum.Haptan sonra o da geçti.Hap kullanan kişinin hapı bıraktıktan sonra 5-6 ay veya daha uzun süre çocuğu olmazmış diye doktoruma sordum o da bana bu ay hamile kalırsın yok öyle birşey dedi ve şimdi hamileyeyim :) Yani hap kullanımı hakkında çevreden duyduğunuz olumsuzluklar sizinde başınıza gelecek diye bir durum yok...

bned e7 yıl kullandım yasmini. dediğin gibi bıraktıktan hemen sonra hamile kaldım. kısa vaded sorunları olacağını düşümüyorum ama uzn vadede kesinlike vardır. ama diğer yöntemler içinde en içime sinen bu olduğu için tercih ettim

bende 5 aydır kullanıyorum ilk zamanlarda baş dönmesi yapmıştı ama çok şükür şimdilik bi sıkıntı vermiyor ama doktorum 1 sene kullan sonra ara ver demişti..

Hap kullanmaya başlamadan önce bence kişiler doktora danışmalıdır.Çünkü içindeki etken maddeye karşı alerjiniz olabilir.Ben bu hapı kullanmadan önce hormon testi yapıldı.Sorun olmayınca başladım.Kullanımım boyunca da hiçbir sorunla karşılaşmadım.Umarım kullanmak isteyenlerde benim gibi hiç sıkıntı çekmezler...

ben de 1 yıldır yasmin kullanıyorum hiçbir yan etkisini yaşamadım, umarım siz de yaşamazsınız

Ben implanon yani deri altı kapsülü (çubugu) kullanıyorum. 1 yıldır adet görmedim. Doktorlar birşey olmaz normal dese de bir bayanın adet görmemesi gerçekten çok kötü. Kendimi menepozda gibi hissediyorum. Artık çıkarttırıcam... Aslında unutkan bayanlar için hap alamayı unutanlar düşünebilir. Belki ben de böyle bir etkisi olmuştur. Ama gene de kendi adıma tavsiye edemem...

ben bekarım ve tedavi içi doğum kontrol hapı kullanıyorum ... tüm tetkiklerim yapıldı.
ve 3 yıldır aralıklı olarak gynelle kullanıyorum .
ve tavsiyem hap kullanmaktan korkmayın! ...benim gibi bekar hanımlar tedavi için bile kullansa şikayetleniyor. kendilerini şartlıyor. halbuki bende çok bende olumlu bir etkisi oldu .

ayrıca geri çekilme yöntemi hakkında da şunu söyleyeyim . kendinizi kısıtlamayın...
bu yöntemle pozisyon değiştiremez ve aynı gece içerisinde 2. kez ilişkiye giremezsiniz sanıyorum.
değmez bence :KK1:

Son düzenleme:
şu anda bebek istediğimiz için korunmuyoruz...
eşim korunuyordu beni prazervatifle...
benim ilaç kullanmamı istemedi yan etkisi var hormaonları etkiliyo fln diye..
bu konuda eşim anlayışlı allahtan...
hiçbi şekilde ben korunmadım

Eşim condom kullanmak istemiyor. Condomla hissetmiyormuş. Bu konuda ısrar edersem ona haksızlık yapacağımı düşünüyorum. Şimdilik geri çekilme yöntemini kullanıyoruz. Ama çok riskliymiş ve tabi bide ortalığın batması sorunu canımı sıkmakta

X