Aile Planlaması nasıl korunmalıyım ???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

cemo01

Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2013
71
0
bnm iki tane allahım bağışlarsa inş. çocuğum var ikincisi zaten ummadığımız bi anda oldu şimdi korunmak istiyorum ama nasıl korunmalıyım doğumdan beri eşim korunuyodu ama oda bnde sıkıldm bu durumdan kalıcı bişeler istiyorum ve kazalar olabiliyo eşim korununca ertesi gün hapıda ayda bi kere alınıyo yani iğnemi siprailmi? hap kullanamam kafam o kadar dağınıkki içmeyi unuturum ama kararsızım iğne adet düzensizliği ve kilo yapıyo diye biliyorum siprailde kayabiliyomuş sipraille hamile kalınıyomuş kullananlar yardımcı olurmusunuz memnuniyetinizi ve memnuniyetsizliğinizi yazarsanız bana çok iyilik etmiş olursunuz uzunmu oldu ne:) k.bakmayın bayanlar

hiç bi korunma yöntemi yüzde yüz değil ne yazık ki..
mesela ben spiralle hamile kaldım. kaymış.. ama kiminde de yıllarca koruyor bi sıkınt çıkmadan..
prezervatif de riskli.. çıkması, yırtılması hamile kalmak için bi sebep.
ben hap kullanıyorum 3 aydır.. sadece hap değil ama bir de geri çekilme..
sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali :)
sizde 3 aylık iğnelerden vurunup ek bi korunma yöntemi daha yapabilirsiniz..
yani hem sen bi şekilde korun hap mı olur, iğne mi, spiral mi sen bilirsin
hem de eşin ya pre, ya geri çekilme ikisinden birini uygulasın

3 aylık iğne emziren anneler için daha az koruyomuş o aylık iğneye nazaran iğne yaptırdım iki ay adet olmadm karnım baon gibi şişti çok rahatsız oldum dktr bi kaç ay böyle olur ama snra düzene girer dedi yinede bıraktm şimdi kafamda siprail var ama kayma fean oluyomuş kalırsamda aldıramam prezervatfte yırtılıyo kadın olmak ne kadar zor yaaa herşeyin sıkıntısını biz çekiyoruz :)

Ben o gun dr a gittim kontrole orada bir kadin dr a sordu bu senin sorduğun soruyuo da en iyisi tüpleri baglatman dedi kocanla konuş karar ver gel dedi tabi artık hiç çocuk istemiyorsan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…