nasıl korunabilirim?

E

EU2

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU2
doğum kontrol haplarıyla korunacağım ama hangisini kullansam diye tereddütteyim..siz hangisini önerirsiniz (microgynon,yasmin,ginera,miranova) ? :sm_confused:

• Konu Sahibi EU2
canım ben 1,5 yıl yasmin kullandım sonra bebiş düşündüğümüzde bıraktım
ama bende adet düzensizliği yaptı
ve 1 yıl bebeğim olsun diye adet düzenleyici ilaçlar içtim
şimdi hamileyim çok şükür ama böyle yan etkileri olabiliyor
herkeste aynı olmuyor tabi hapı bırakır bırakmaz hamile kalanlarda var
ama yinede düşün derim ben karar senin tabi
hakkında hayırlısı olsun

• Konu Sahibi EU2
yaa çok gzl hamile kalmak.çocuk istemediğimizden korunmak istemiyorum sadece biraz birbirimizin tadını çıkaralım sonra çocuk..okadar seni hasret çektik hemen çocukla bu hasreti dahada pekiştirmeyelim diyoruz..ne yapmalıyım ya çok kararsızım

• Konu Sahibi EU2
yaa iğne kullanmak istemiyorum açıkcası..korkuyomuyum ne

• Konu Sahibi EU2
canım ben ginera kullanıyordum hazirandan beri şimdi bebek istedik bıraktım geçen ay ve şimdi 5 haftalık hamileyim

• Konu Sahibi EU2
yaa iğne kullanmak istemiyorum açıkcası..korkuyomuyum ne

bende 1 sene yasmin kullandım ama bende adet sekmesi yapmadı kullandığım sürede zaten yapmasıda çok zor ancak gününü aksatırsan olur. ama ilacı bıraktığında eski adet döngün başlar ve 1-2 ay düzen şaşabilir. zaten bu doğum kontrol haplarını bıraktırkdan sonra drlar 3 ay dinlendirin vücudu ondan sonra bebek düşünün diyorlar ama bırakıp hemen hamile kalan arkadaş çok ve sorunsuz hamişlik yaşıyorlar. ayrıca bende bırakır bırakmaz hamile kalanlardanım jeyyar

• Konu Sahibi EU2
iğne kilo yapıyo kesin tavsiye etmiyorum...hapta alma sonuçta hormonları bozuyor hap kullanmak iyi bişey değil yani ...hap kullanıp sonrasında çok pişman olanları biliyorum hele doktorlar haptan sonra çocuk sahibi olma diğerlerine göre genelde daha uzuyomuş diyor....bence prezervatif veya geri çeksin....

peki yasmini alırken doktora gidip reçete almama gerek varmı?

peki yasmini alırken doktora gidip reçete almama gerek varmı?

yasmini herhangibir eczaneden temin edebilirsin. zaten bu hapları sağlık karnesine yazmıyorlar ama dr kontrolunde kullanman daha doğru. ben hapların gebeliği geciktirdiğini düşümüyorum aksine adeti düzenliyor ve gebeliğe hazır hale geliyor vücut. ayrıca bir çok kist ve myom tedavisindede doğum kontrol hapları kullanılıyor ama bıraktıkdan sonra 3 ay gebe kalmamak en doğrusu.

hımmm..yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum hanımlar...çok makbule geçti emin olun.. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…