nasıl halen mutlu olabiliyor?

semra mercan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2019
35
7
32
nişanlınız eski sevgililerini sürekli kötülüyorsa o kız uyuşturucu mübtelasi bu kıza tecavüz ettiler bir kerede ben yattım ne var tarzinda konuşuyorsa. ve sizin araştirmalariniz sonucunda o kötülediği kızlarin hiçte öyle birileri olmadıklari ortaya çıkıyorsa. ancak bir çocugu olan ve bir çok erkekler cinsel ilişki yaşayan bir kadının sizden önce kapisinda ağladiğini öğreniyorsaniz ve sordugunuzda size yalanlar uyduruyor ve o kadın çok iyiydi bana çok meyilliydi gibi cümleler kuruyorsa. bu durum içinizde şüpe oluşturmaz mi ister istemez sorgulamak durumunda kalmazmisiniz. bak ben seninle ilgili bunlari duydum ne varsa dürüstce anlat yeni bir hayat kurucaz yalansiz dolansiz temiz bir yola çıkalim dediğiniz halde sürekli sizi salak yerine koyarak yalanlar uydursa. ilk önce aaa o kadinin çocugumu varmiş kız mı erkekmi diyor bir süre sonra ne var ben çocugu oldugunu biliyordum ztn diyor. bunlar aklınızda şüphe oluşturmaz mi? bunu sorulamazmiisiniz. bunun için nişanim atıldı ve annesi bekar erkek parasida var etrafinda tabili kadınlar olacak yatmiş ne var dedi. şaka gibi. benin sorunum geçmişinde birilerinin olup olmamasi değil benim sorunum dürüst olmamasiydi ama konuyu başka yere çektiler bana deli dediler... birde kendisi memur benm çalışmami istemedi işten ayrıldım o yuzden bir yere gittiğimizde bir kez hesap öderse siğerini elini cebine atmazdi asla öde demezdi ama tavirlariyla bunu hissettirrdi koşar öderdim. sırayla yani bir gün içinde 2 kafeye gittiysek 1 kere ödediyse diğerini asla ödemezdi. bir kere bile bir ihtiyacin var mı demedi 1 paket sigara aldi bana onunda parasini aldi benden. nişan alişverişide yapilmadi hiç birşeye sesimi çıkarmadim. sadece o iğrenç ilişkisini yalanlarini sorguladiğim için hem terk edildim hemde deli oldum... adam halen mutlu yakında nişanlanicak galina kız ne isterse yapiliyor alınıyor adam bi değişti çok mutlu. aklım almiyor ilahi adalet nerede bir insan nasıl bu kadar değişir

Verilmiş sadakan varmış kimin ayrıldığının ne önemi var ister terkeden ol ister terkedilen her iki durumda da sen “Kurtulan” olmuş olacaktın öyle de olmuş arkadaşım. Hiç üzülme. Benimde eski sevgilim neler çektirdi bana, istemeye iki üç gün kala ayrılmıştık benim almak istediğim nişan elbisesi pahalı dedi kavga etti benim senin elbise paranla baş edemem dedi ve elbise 500 liraydı. Şimdi evlendi iki hafta önce. Çok ah etmiştim ona bende bazen diyorum bu nasıl adalet o nasıl mutlu olur diye ama bizlerinde ne dertlerimiz var burda herkesin, çevremizde sadece anlattığımız insanlar biliyor diğerleri de sanıyor biz çok mutluyuz. Onlarda öyle işte biz bilmediğimiz için mutlular sanıyoruz ama kim bilir ne sorunlar yaşıyor ya da yaşayacaklar içini ferah tut Allah’ın adaleti Şaşmaz...

Şuan o kızla yeni olduğu için mükemmel bir profil çiziyor karşı tarafla. Adam tek ayak üstünde kırk yalan söylüyormuş. Ona da söylemediği ne malum ? Ayrıca üzülmeyiniz. Önünüze bakın, geriye bakarak ileri gidilmez

nasıl ilahi adalet anlamadim
Üzüntüyle bunu söylediğinizi düşünüyorum, İlahi adalete inanıyorsanız, bu söylediğinizin isyana girdiğini bilmelisiniz.
İlahi adaletin ne zaman ne şekilde geleceğini bilemeyiz ki. ilahi adalate havale edin bırakın, Zamanı vardır, bu dünyada olmazsa da öbür dünyada olacaktır.

Bence şuanki nişanlısına köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyordur. Sen dua et kurtulmuşsun böyle adamdan hersey beklenir. Aldatır yine bunda ne var der çıkar işin içinden.

X