Nasıl dua etmeliyim ?

elifnurbeyza

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2022
8.600
4.381
31
Annemi kaybedeli 3 ay olmuştu.Calisiyordum annemin ölümü şaka gibi geliyordu.Herkes bana işte tesettür e gir.Namaz kıl.Annen huzur bulur dediler.Ciddiye almadım.Daha sonra 3 ay sonra Instagram'da yabancılarla ilgili evlilik diye paylaşım yapmışlar.Yorum yaptım.Esim beni görmüş.Dm'den mesaj attı.Daha önce de bu şekilde biri ile tanıştım.Ama yakın mesafede annem istemedi.Vazgectim.Hemen başkasıyla evlendi.Yas demeyim de psikolojik olarak duzelmeyi de bekledim.Tabi bu arada yaşım geçiyor diye de üzülüyorum.Esimle tanıştım.27 yaşımda oda benimle aynı yasta.Ailemden bahsettim.O İzmirli ben Ankaralı kafa yapimiz uyuşuyor.Benimle ilgileniyor.Fedakarligina da gördüm.Daha sonra babam kabul etti.nisanlandik.Benim işi bırakmam.gerekiyordu onun desteğiyle resmi nikahı erken yaptık.Bu tam zulüm oldu bize. Kayınvalidem çok baskı kurdu.Esimle aramız bozuldu.Bosanmak istedi.Baristik.Suan aramız iyi düğünümüze 3 ay var.Fakat benim babam eşimi yalancı buluyor.Gonlu yok.Annesi babama ve bana hakaret etti.Onun annesi de istemiyor.Bizim tekrar aramızı yapan dayısı ile yengesi oldu eşimin.Benim teyze dayı hala vs.İstemiyor onu kararı bana bırakıyorlar.Ne yapmalıyım? Namazlarında dua ediyorum.Saliha Erdim şöyle dua etmiş Allah'im ben yanilirim sen yardımcı ol diye.Bu ara da nişanlımla istekli de konuşamıyorum her an ayrılacağız diye bir akıl fikir verin ablalarim nişanlımı seviyorum.Ama babamı da üzmek istemiyorum.

Canım öncelikle durumuna çok üzüldüm başın sagolsun annenin mekanı cennet olsun seni yanlış yönlendirmek istemem ama sen nikahını kıymışsın çok güzel bişey benim tavsiyem bunun devamını getirmen eşinle aranı iyi tutmaya bak ve sürekli dua et namaz kıl baba da önemli ama sen yanlış bişey yapmiyosun yaşın gelmiş ve allahın emri ile yuva kuruyosun evin ayri olursa daha rahat edersin bende yeni evliyim 3 bucuk oldu illaki arada atismalar oluyo ama rabbime şükür toparlıyoruz bi şekilde dua edicem senin için rabbim hakkında hayırlısı ne ise onu nasip etsin inşallah tesettüre girmen de çok iyi olur senin için ama bi arkadaş tavsiyesi namazlarını bırakma nefsin ne kadar uzak tutmaya çalışsa da sen allaha sığın Allah yar ve yardımcın olsun inşallah 🤲🌺

Canım öncelikle durumuna çok üzüldüm başın sagolsun annenin mekanı cennet olsun seni yanlış yönlendirmek istemem ama sen nikahını kıymışsın çok güzel bişey benim tavsiyem bunun devamını getirmen eşinle aranı iyi tutmaya bak ve sürekli dua et namaz kıl baba da önemli ama sen yanlış bişey yapmiyosun yaşın gelmiş ve allahın emri ile yuva kuruyosun evin ayri olursa daha rahat edersin bende yeni evliyim 3 bucuk oldu illaki arada atismalar oluyo ama rabbime şükür toparlıyoruz bi şekilde dua edicem senin için rabbim hakkında hayırlısı ne ise onu nasip etsin inşallah tesettüre girmen de çok iyi olur senin için ama bi arkadaş tavsiyesi namazlarını bırakma nefsin ne kadar uzak tutmaya çalışsa da sen allaha sığın Allah yar ve yardımcın olsun inşallah 🤲🌺
Allah razı olsun.Babam dindardir.Annemde tesettürlü namazliydi.Beni asla zorlamadilar.Dini konularda çok yanlış arkadaşlıkların oldu.Cogunda beni Allah korudu.Senin gibi sadece kuzenim tavsiye etti.İnsanlar sonuçlarına katlanirsin.Falan filan deyince tedirgin oluyorum.Namazi daha önce kılıyordum.Biraktim bu olay olunca tekrar başladım diyorum zaten namaz a başlamama vesile oldu diye.Tesettur e hevesim var İnşallah oda olacak birgün.Cok teşekkür ederim.

Allah razı olsun.Babam dindardir.Annemde tesettürlü namazliydi.Beni asla zorlamadilar.Dini konularda çok yanlış arkadaşlıkların oldu.Cogunda beni Allah korudu.Senin gibi sadece kuzenim tavsiye etti.İnsanlar sonuçlarına katlanirsin.Falan filan deyince tedirgin oluyorum.Namazi daha önce kılıyordum.Biraktim bu olay olunca tekrar başladım diyorum zaten namaz a başlamama vesile oldu diye.Tesettur e hevesim var İnşallah oda olacak birgün.Cok teşekkür ederim.
Rica ederim canım hakkında hayırlısı olsun inşallah 🤲

Vallahi meraktan soruyorum
Instagram'da paylaşım nasıl bir şeydi ve siz ne yorum yaptınız?
Anket gibi bir şeydi.Turkiye ' de yabancılarla ilgili evlilik paylaşmislar.Bende dedimki neden bu kadar çok Suriyelilerle evlilik var.Birkac erkek yorum attı.O arada eşimde dm'den yazdı.Sana yorum atanlara cevap verdim dedi.Fotomu görmüş konuşmak için mesaj atmıştı.

Anket gibi bir şeydi.Turkiye ' de yabancılarla ilgili evlilik paylaşmislar.Bende dedimki neden bu kadar çok Suriyelilerle evlilik var.Birkac erkek yorum attı.O arada eşimde dm'den yazdı.Sana yorum atanlara cevap verdim dedi.Fotomu görmüş konuşmak için mesaj atmıştı.

Mükemmel bir tanışma şekli (!) olmuş gerçekten. Konuşma kaçıncı dakikada, "siz de bekarsınız, ben de bekarım; gelin yabancılara kalmayalım, birbirimizle evlenelim vb" e geldi ?

Mükemmel bir tanışma şekli (!) olmuş gerçekten. Konuşma kaçıncı dakikada, "siz de bekarsınız, ben de bekarım; gelin yabancılara kalmayalım, birbirimizle evlenelim vb" e geldi ?
Hayır tabiki mesaj atmaya devam etti.Kizdirarak iltifat etmeye başladı.1 ay Ankara'ya gelicem diye ısrar etti.Ben tedirgindim.Konusurken sonra geldi.Yuzyuze görüştük.1 sene böyle devam etti.Sonra babama bahsettim.Birkac kişiye sorup araştırdık.

Allah bize akıl vermiş. Peygamber efendimiz devesini serbest birakip Allah'a emanet ettim diyen birisine once deveni saglam kaziga bagla sonra tevekkül et demiş.
Burada sizin evliliginizin yurumeyecegini soylemeyen uye kalmadi, babaniz istemiyor, kimse istemiyor. Hala ısrarla dugun yapmak istiyorum, Saliha Erdim şunu diyor diye konu aciyorsunuz.

X