Nasıl bir hayat bekliyor bizi:((

R

reyca

Ziyaretçi
dün gece deterjanların zararlarını araştırdım, kopamadığım çamaşır suyundan bulaşık-çamaşır makinelerine kadar.. mirmirmirmir
nası bi hayat bekliyor bizi.. senağlama cep telefonlarımızı elimizden düşüremiyoruz, hadi biz dikkat etsek her taraf radyasyona boğulmuş durumda.. her bilen kanserojenleri anlatıyor.. ne kadar korunabiliriz ne kadar kaçabiliriz bilmiyorum.. :nazar:
arap sabunu kullanmaya başlamanın zamanı geldi sanırım, geç te olsa dezenfaktanların dozunu ayarlamanın da.. CADIARZU
kızımı düşünüyorum ona daha iyi bi hayat hazırlamalıyım.. herşey güzel olsun temiz olsun derken bilmeden zarar vermekten korkuyorum.. :emir_bebek: doğal mikroplar biyolojik silahlardan daha korkutucu olamaz sanırım.... benneyaptımki

Son düzenleyen: Moderatör:
:sm_confused: kablosuz internet te tuzu biberi :uhm:

:sm_confused: kablosuz internet te tuzu biberi :uhm:

bir yerde duymuştum.. ama nerde hatırlayamıyorum
evde radyasyon yaydığını düşündüğünüz (adsl, cep telefınu vb.) eşyaların yanına kaktüs bitkisi yerleştirin radyasyonu emen bir bitkiymiş..
ben küçük küçük çiçekli olanlar var onlardan alım hem şirin duruyor hem faydası varmış... hemde bakımı çok kolay doğru düzgün su bile istmiyorkaydirigubbakcemile2
belki işinize yarar bir bilgi olur ... paylaşmak istedim :lepi:

Çok haklısın arkadaşım, zararlarını bile bile hep kullanıyoruz.
Nasıl bir yöntemle kullanmamayı bırakabiliriz hiç bilmiyorum inan ki.

canım bugun bende marketten arap sabunu baktım yanı aynısını dusunyorum
benımde alerjım var ellerımızı yıkadıgımız sabun bile dokunuyor sıvı sabunu hıç saymıyorum
yumusatıcılar deterjanlar hayatımıza gırdı
sabun tozu ıle yıkamak lazım
ooooo artık bende bımıyoruma a kendımız dunyanın felaketı oluoruz malumkuresel ısınma

of of maalesef bende çok dertliyim...
organik ürünler kullanmaya çalışıyorum ama inanın ki onlara dahi güvenmiyorum....
Arap sabunu,sirke vb ürünler kullanmaya özen gösteriyorum temizlikte artıkın...
Çocukuluğumda (yaş 27 bu arada) bu kadar tehlikeli ürün yoktu daha doğrusu yeni yeni çıkmaya başlamıştı...
keşke herşey çocukluğumdaki gibi kalsaydı....
:çok üzgünüm:

Bende dikkat etmeye calisiyorum ama nereye kadar...Arap sabunlu deterjanlar aliyorum ama bilgisayar cep telefonlari cevredeki vericiler hersey zaten zararli..Korunmak mumkun degil...
Benim sormak istedigim birsey var...Bu sabun tozlariyla camasir nasil yikaniyor?Yanina soda ekleniyor sanirim hem suyun yumusamasi için hemde temizligi için..Yumusatici olarak uzun suredir sirke kullaniyorum zatende sabun tozuna gecmeyi dusunuyorum ama nasil kullanildigini bilmiyorum makinalarda?

yediğimiz sebze meyveye kadar hormunlu...
özellikle çamaşırsuyu ve temizlik ürünlerinde hiç vazgeçemiyorum...
kendimizi bile bile ateşe atıyoruz...

Haklısın sonuna kadar...... sık sık benimde aklıma takılır
Amma velakin birde bunu düşünüp kafaya takarsam:nazar:
İyiden iyiye sıyırırım ben ....
Hee bitane su arıtıcı aldık... onla yıkar oldum sebzeyi meyveyi...-tatlicadiarzu-

gittikçe herşeyin daha kötüye gittigi bi hayat bekliyor bizi..
bizi geçtim de çocukları neler bekliyo acaba??
şimdi domuz gribi çıktı..
önce kuş gribi vardı.sonra keneler can almaya başladı...
salgınlar..savaşlar..radyasyon..işsizlikler..kriz..
bunalımlar...intiharlar...
ne kadar sağlıksız ne kadar huzursuz bi hayat..

annem de hep arap sabunu kullanır, özellikle elde bulaşıklarda

valla dünya nere gidiyor bilemiyorum ama...
birey olarak nasıl önlem alabiliriz bence ufak tefekte olsa bişilere başlamanın zamanı geldi geçti bile...

benimde hep dolmuşa bindiğimde aklıma gelir küçücük bi alanda insan sayısı kadar cep telefonu içiçe...
alıp başımız dağa mı çıksak nedelikafadulden

Ne yazık ki hayatımızı kolaylaştırdığını, bize zaman kazandırdığını düşündüğümüz şeyler aslında içten içe ömrümüzden tüketiyor. Biz toplum olarak ya umursamıyor, ya da bilmiyoruz bunları. Bu konuda duyarlı insanlar ve bunu umursayan insanlar pek çok şey söylüyor aslında, marketten aldığımız alışveriş poşetlerinden, cep telefonlarına, kullandığımız tüm deterjanlardan, yediğimiz gıdalara kadar.. kendi kuyumuzu kendimizin kazdığına dair...
Neler yapabiliriz... tüm bu doğru olanları dikkate alıp uygulayabiliriz, yani umursayabiliriz. Bununla kalmayıp çevremizi bilinçlendirebiliriz.. dinlesinler, dinlemesinler... çocuklarımızı daha duyarlı ve doğaya karşı (dolayısıyla insana saygılı) bireyler olarak yetiştirebiliriz.. ve daha pek çok şey...
Aslında doğrunun ne olduğunu biliyoruz, tek yapmamız gereken umursamak.
Sevgiler,

X