nasıl bakımlı olacağım?

Bigbangd

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2016
280
83
arkadaşlar nasıl bakımlı olacağım. hiç içimden gelmiyor. ne makyaj ne kıyafet ne saç ne baş? hiçbir şey beni bakımlı olmaya tetiklemiyor. kızsal konulara hakim değilim. mesela onlar envayi çeşit bloggerlara bakıyorlar. kıyafet her şeyi takip ediyorlar. ben daha marka parfm iç çamaşırı hiç bilmem. kendimi geliştiremiyorum da. ne yapayım. nasıl başlayayım?

arkadaşlar nasıl bakımlı olacağım. hiç içimden gelmiyor. ne makyaj ne kıyafet ne saç ne baş? hiçbir şey beni bakımlı olmaya tetiklemiyor. kızsal konulara hakim değilim. mesela onlar envayi çeşit bloggerlara bakıyorlar. kıyafet her şeyi takip ediyorlar. ben daha marka parfm iç çamaşırı hiç bilmem. kendimi geliştiremiyorum da. ne yapayım. nasıl başlayayım?

temiz olun yeter, bu zaten bakim hissi verir.
bir dermatologa gidin ve onun onerdigi urun ile yuzunuzu temiz tutun. yuz tuylerinin alinmis olmasini ihmal etmeyin; pedikur ve manikurunuzu yaptirin. oje surdurmeseniz de olur hoslanmiyorsaniz. gerisi sizi siz yapan mesrebinizdir. degistirmeye calismayin.

Demekki ihtiyacın olmadığı için gerek duymuyosun o yüzdende içinden gelmiyo

Demekki ihtiyacın olmadığı için gerek duymuyosun o yüzdende içinden gelmiyo
aslında tam aksine ihtiyacım var. şu an bıyıklarımı kaşımı almam gerek. kio vermem gerek. ağda zamnım geldi. ama yapıyorum. acaba evden dışarı çıkmadığım için mi (insanlarla iletişimim olmadığıiçin mi) yapmıyorum ki? nasıl olsa kimse görmez diye

temiz olun yeter, bu zaten bakim hissi verir.
bir dermatologa gidin ve onun onerdigi urun ile yuzunuzu temiz tutun. yuz tuylerinin alinmis olmasini ihmal etmeyin; pedikur ve manikurunuzu yaptirin. oje surdurmeseniz de olur hoslanmiyorsaniz. gerisi sizi siz yapan mesrebinizdir. degistirmeye calismayin.
bende gerekli olduğunudüşünüyorum bunların ama daha saçımı taramaya acizim

vucut tipini tanı ona göre giyin bakımlı olmak marka değil, temiz ol diş cilt saç temızlıgı yuzune yakışan bır saç modeli, kıl tüy olaylarına dikkat et, zaten çok makyaj ınsanı çirkinleştirir bir rimel bir göz kalemi bir ruj yeter eger sivilce problemın varsa kesınlıkle kapatılarla değil doktora giderek hallet , işin özü temiz olmak kısaca. Benim dikkat ettgim konular bunlar

Bakımlı olmak zor bir iş değil
ilk olarak makyaj vs değil de kıl,bıyık olaylarını hallet hem yaz ayındayız küçücük tüy bile koku yapıyor,yüz maskeleri uygula kendine ,onun dışında makyaja başlamak için sana önereceğim bir kaç youtuber izleyebilirsin kıyafetini de vücuduna göre kendi tarzında giyebilirsin.
Youtube kanalları
-Sebi bebi
-Merve Özkaynak
-Muzurkız
-Duygu Özaslan

aslında tam aksine ihtiyacım var. şu an bıyıklarımı kaşımı almam gerek. kio vermem gerek. ağda zamnım geldi. ama yapıyorum. acaba evden dışarı çıkmadığım için mi (insanlarla iletişimim olmadığıiçin mi) yapmıyorum ki? nasıl olsa kimse görmez diye

Bu bakımsızlık değil bezmişlik. Neden eve kapandınız?

Bu bakımsızlık değil bezmişlik. Neden eve kapandınız?
evet haklısınız. beni çözdünüz resmen. halbuki 20 yaşındayım daha gençliğimin baharındayım. ama bezmiş ve tükenmiş hissediyorum. içimden hiçbir şey gelmiyor. dışarı çıkıp gezmek istiyorum ama arkadaşlarım yok. var ama her gün onlara hadi gelin gezelim diyemem. babaannem ve dedemle kalıyorum. onlarda dışarı çıkmama izin vermiyor. ne yapayım yaşam enerjimi kazanmak için?

olablr .hayata küsmüş gibi bir halin var .bunun içinde özgüvenin olması gerek .özgüvenin en temel kuralıda dış görünüşün yani durusun kendine bakarsan kendini biraz olsun begenrsen özgüvenin gelir yasam enerjin artar dsarı cıkar sosylalleşir mutlu olursn bakımlı olma hissinde kendiliğinden gelişir zaten mecburen ...

evet haklısınız. beni çözdünüz resmen. halbuki 20 yaşındayım daha gençliğimin baharındayım. ama bezmiş ve tükenmiş hissediyorum. içimden hiçbir şey gelmiyor. dışarı çıkıp gezmek istiyorum ama arkadaşlarım yok. var ama her gün onlara hadi gelin gezelim diyemem. babaannem ve dedemle kalıyorum. onlarda dışarı çıkmama izin vermiyor. ne yapayım yaşam enerjimi kazanmak için?

Okul okumuyor musun? Üniversite çağındasın halbuki.

olablr .hayata küsmüş gibi bir halin var .bunun içinde özgüvenin olması gerek .özgüvenin en temel kuralıda dış görünüşün yani durusun kendine bakarsan kendini biraz olsun begenrsen özgüvenin gelir yasam enerjin artar dsarı cıkar sosylalleşir mutlu olursn bakımlı olma hissinde kendiliğinden gelişir zaten mecburen ...
evet hayata küstüm. oysaki 20 yaşındayım. benim yaşımdakilerin kanı kaynıyor.

Okumuyor musun? Eğer okumuyorsan bir işe gir para kazan. Spora yazil kilonu ver. Haftasonlari kurslara gidebilirsin. Ben ingilizce kursu öneririm. Dil öğrenmek önemli hem iş hayatında iyi olur hem de belki birgün başka ülkelere gidersin en azından anlaşman kolay olur.

Hatta açık öğretime yazıl, eğer örgün okumak istemiyorsan açıktan bir bölüm bitir.
Hem bunları yaparsan dışarı çıkmaya önemli sebeplerin olur izin vermeme gibi şansları kalmaz.

Bu sırada zaten çevre edinirsin seni bi yerlere davet ettiklerinde geri cevirmezsin.

O zaman ister istemez bakımlı olursun. Tüylerini duzenli al, temiz ol, yağlı saclarla dışarı çıkma, deodorant rollon eksik etme her dustan sonra ki ter kokmayasin.
Cildini bi temizleme ürünüyle temizle, arada bir peeling yap tarifler internette var, maden suyuyla yika yüzünü, tonik niyetine de kullanabilirsin.

Cildine uygun bi yüz nemlendirici al düzenli nemlendir.
Manikür pedikur yap. Saçlarına güzel bi şekil verdir ombre boyat.

Makyajı mutlaka temiz cildinin üzerine yap. Yüzünü temizlemeden hafif nemlendirmeden bişey sürme kötü durur.

Fondöten çok ağır olur bence, kapatici özellikli bb kremler kullan onun yerine.
Rimel eyeliner bb krem dudak parlaticisi yeterli bence şimdilik.

Kirpiklerine yağlarla bakim yap, internette tarifler var.

Giyim konusunda da youtuberlardan ilham alabilirsin.
Bunlarin hepsini yapsan zaten bambaşka bi hayatın ve cevren olur.

Okumuyor musun? Eğer okumuyorsan bir işe gir para kazan. Spora yazil kilonu ver. Haftasonlari kurslara gidebilirsin. Ben ingilizce kursu öneririm. Dil öğrenmek önemli hem iş hayatında iyi olur hem de belki birgün başka ülkelere gidersin en azından anlaşman kolay olur.

Hatta açık öğretime yazıl, eğer örgün okumak istemiyorsan açıktan bir bölüm bitir.
Hem bunları yaparsan dışarı çıkmaya önemli sebeplerin olur izin vermeme gibi şansları kalmaz.

Bu sırada zaten çevre edinirsin seni bi yerlere davet ettiklerinde geri cevirmezsin.

O zaman ister istemez bakımlı olursun. Tüylerini duzenli al, temiz ol, yağlı saclarla dışarı çıkma, deodorant rollon eksik etme her dustan sonra ki ter kokmayasin.
Cildini bi temizleme ürünüyle temizle, arada bir peeling yap tarifler internette var, maden suyuyla yika yüzünü, tonik niyetine de kullanabilirsin.

Cildine uygun bi yüz nemlendirici al düzenli nemlendir.
Manikür pedikur yap. Saçlarına güzel bi şekil verdir ombre boyat.

Makyajı mutlaka temiz cildinin üzerine yap. Yüzünü temizlemeden hafif nemlendirmeden bişey sürme kötü durur.

Fondöten çok ağır olur bence, kapatici özellikli bb kremler kullan onun yerine.
Rimel eyeliner bb krem dudak parlaticisi yeterli bence şimdilik.

Kirpiklerine yağlarla bakim yap, internette tarifler var.

Giyim konusunda da youtuberlardan ilham alabilirsin.
Bunlarin hepsini yapsan zaten bambaşka bi hayatın ve cevren olur.
okuyorum. inşallah dediklerini yapabilirim. benim için çok zor olacak olsa da

Ben üniversitedeyken yazın ya part time çalışırdım, ya yaz okuluna gider üstten ders alırdım, ya da bazı derneklere gönüllü olarak katılırdım. Böyle şeyler düşünebilirsin. Üç ay evde dört duvar arasında hayatından bezmen normal.
. kursa gideceğim. tek başıma kayıt olamam. çünkü adresi bilmiyorum yaz geçiyor. ne yapacağım bilmiyorum

X