Nasıl alıştıracağım

Cicek Kiz

Guru
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
6.770
20.100
Kedim balkonda uyumaya bayılıyor. Yaz gelince (cam balkon, camlar kapalı) minderini koltuğunu balkona koyuyorum orada uyuyor ama artık gece soğuk oluyor. Bir haftadır gece balkonda uyumasına izin vermiyorum diye yıkıyor ortalığı. Şu saat oldu hala ikimizde uyumadık..
Bu miniğe nasıl unutturacam balkonu? Benimle yatağa geliyor, 5 dakika sonra aklına geliyor yine balkonun kapısının önüne gidip son ses bağırıyor 🥲

Bence mutlu olduğu yere bırakın. Kendisi soğuğu algılayınca içeri gitmek ister belki. Siz engel oldukça sizi düşman bilmesi de muhtemel

O alanı artık kendine benimsemiş 🥰🥰 soğuk hissetse zaten girer içeri diye düşünüyorum. Korktuğu bişey varsa elektrikli süpürge vs benim kedim çok korkar o alana bırakabilirsiniz. Ben girmesini istemediğim bir oda varsa kapısını kapatıp önüne süpürge koyuyorum kuzu kuzu yanıma kıvrılıp yatıyor 😋

bırakın gitsin üsüyünce gelecek zaten 😂 bizim kedi de kışın peteğin yanında, yazın banyoda yatıyor 😂😂 biz öğretmedik. kendisi vereyi kendine uygun bulursa orda uyuyor

Bence mutlu olduğu yere bırakın. Kendisi soğuğu algılayınca içeri gitmek ister belki. Siz engel oldukça sizi düşman bilmesi de muhtemel
Çok hassas, ben sahiplenmeden önce bebekken soğuk odada bırakmış birisi. Bana geldiğinde nasıl öksürüyordu 2 defa antibiyotik kullandık. Öyle olunca soğuktan olabildiğince korumaya çalışıyorum

O alanı artık kendine benimsemiş 🥰🥰 soğuk hissetse zaten girer içeri diye düşünüyorum. Korktuğu bişey varsa elektrikli süpürge vs benim kedim çok korkar o alana bırakabilirsiniz. Ben girmesini istemediğim bir oda varsa kapısını kapatıp önüne süpürge koyuyorum kuzu kuzu yanıma kıvrılıp yatıyor 😋
Benimsediği alana bak soğuk 😅 bazen kulakları buz gibi oluyor ama hiç umrunda değil uyumaya devam ediyor. Korktuğu biseyde yok ki zaten orada elektrik süpürgesi falanda var ben görüp almayım diye arkasina saklanıyor 🤣

Bence hiç elleme bırak orda kalsın hatta peluş bi battaniyesi varsa onuda oraya koyun daha iyi olur onun için ama zamanla sıkılır çünkü kedoşlar sabit yerde yatmaktan hoşlanmazmış veteriner söylemişti bunuda
Kedoşunuda öp öp öp benim yerime 😍🥰

Bence hiç elleme bırak orda kalsın hatta peluş bi battaniyesi varsa onuda oraya koyun daha iyi olur onun için ama zamanla sıkılır çünkü kedoşlar sabit yerde yatmaktan hoşlanmazmış veteriner söylemişti bunuda
Kedoşunuda öp öp öp benim yerime 😍
Kış bi gelse birlikte yorganın altında yatıyoruz hatta ama işte geçiş dönemleri kötü oluyor. Öperim tabi öpmem mi 😍

Kalmasını istediğiniz yere catnip sprey sıksanız? Ben buz koyup üstüne havlu koyuyorum, bizimki de tam tersi soğuk sevmiyor çünkü sonra nefes nefese kalıyor sıcaktan 😅 o havlunun üstüne catnip sprey sıkarak alıştırdım orada yatmasına. 7/24 değil tabii ama havlu yerdeyse genelde üstünde yatıyor bu şekilde

Kalmasını istediğiniz yere catnip sprey sıksanız? Ben buz koyup üstüne havlu koyuyorum, bizimki de tam tersi soğuk sevmiyor çünkü sonra nefes nefese kalıyor sıcaktan 😅 o havlunun üstüne catnip sprey sıkarak alıştırdım orada yatmasına. 7/24 değil tabii ama havlu yerdeyse genelde üstünde yatıyor bu şekilde
Aslında ev çok sıcak hak veriyorum ama balkonda artık geceleri soğuk oluyor 😄 dediğiniz çok mantıklı hiç düşünmemiştim bunu, minderinin üstüne sıkıp içeri koyabilirim. Teşekkür ederim 😀

Eğer balkonda yatmak istiyorsa demek ki üşümüyor, üşüse girer içeriye. Gece uyumayacak kadar dert etmeyin bırakın istediği yerde yatsın.

Eğer balkonda yatmak istiyorsa demek ki üşümüyor, üşüse girer içeriye. Gece uyumayacak kadar dert etmeyin bırakın istediği yerde yatsın.
Uyumadığı ve sürekli bağırdığı için ayaktayım 😄 uyumaya çalışınca gelip uyandırıyor balkona çıkacağım diye.
Hastalanır diye korkuyorum ama orengegrysky in yorumunu gördüyseniz onu deneyeceğim

Uyumadığı ve sürekli bağırdığı için ayaktayım 😄 uyumaya çalışınca gelip uyandırıyor balkona çıkacağım diye.
Hastalanır diye korkuyorum ama orengegrysky in yorumunu gördüyseniz onu deneyeceğim
Aynen, merak etmeyin cindir onlar, rahat etmedikleri yerde yatmazlar. hatta eskiler der ki "kedinin yemediğini yeme, kedinin yattığı yerde yat". Kediler bir şey bozulmaya yüz tuttuysa et vb yemezlermiş. Benim kedim bir marka yoğurt dışında "doğal yoğurt" adı altında satılan hiçbir markayı yemiyordu. Bir de evde en iyi enerjisi olan yeri bulur yatarlarmış, bir de en rahat tabi :)

X