MYDMR in Başarı Öyküsü

MYDMR

Do Best, Give The Rest..
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2011
122
1
Aslında buradaki okudugum yazılar kadar da başarılı bir öykü degil benimkisi ancak benim için gerçekten çok önemliydi.Öncelikle ben küçüklükten beri hep şişman bir kızdım.:2:liseye kadar kilolarım pek umrumda olmamıştı ama diyetmiş saglıklı beslenmeymiş bu tür şeyler bana hep uzaktı.Lise bitip üniversiteye geçince de ilk yıllarımda artık bir seyler yapma zamanım geldiğini düşündüm durdum ama benim kilolarım hep artıyordu.ailemden uzak oldugum için fast food dan uzak kalamıyordum,ev yemekleri hayal olunca saglıklı beslenme de uçtu gitti.:KK43:Bir aya yakındır forumu takip ediyorum ve benim gibi şişman olan bir çok bayanın bu türlü çabalaması ve başarıları beni gaza getirdi gercekten.:KK4:Şu an üniversitede ücüncü yılım ve yaklasık bir hafta önce okuldaki hocalarımdan bir bayanın laf arasında 'siz daha yirmili yaşlarda genç kızlarsınız,giyebileceginiz onca güzel elbise varken neden bu kilolar demesi beni çok incitti ama hırslandırdı da:KK47:.o gün cok düşündüm bu sözleri,hatta o kadar düşündüm ki ikiz çocuk dogurmuş yengemin incecik bir kadın olurken benim bu kadar şişman olmam gercekten benim için üzücü.82 kilo olmak,karnının sarkması,basenlerinin gittikçe kalınlasması,yeni aldıgım pantolonların hep bacak arasından yırtılmaya başlaması ve koca bir popo..İşte bunlar hiç olmadıgı kadar çok gözüme battı şu günlerde.:KK30:Bende ne yaptım bir hafta içerisinde dersiniz, hergün sabahları (dersim olmadıgı günlerde sabah,dersim oldugu günlerde aksam) yürüyüse cıktım,parklardaki kondüsyon aletleriyle çalıştım:KK66:..Sabahları sırf spor olsun diye gelen yaşlı teyze ve amcalarla arkadaslık kurdum.:nazar:İçlerinde en genci bendim.sabahları nesfit yedim ögle arası dersten gelince bir elma bir seftali aksam da yediden önce yurt yemekhanesinde ne çıkıyorsa bir kase çorba,biraz salata,belki birkac kasık pilav yada makarna.:KK56: ayrıca zayıflama kemeri aldım karnımın sarkmasını önlettim.simdi inanamıyorum çünkü karnımda kas bile oluştu:KK64:bilmiyorum ne derece saglıklı bir diyet ama 42 kilo veren bayanın hikayesini okuduktan sonra gercekten bir azim geldi bana.Size su an bunca yazıyı okuttum ama ben bu bir hafta içinde sadece 2 kilo verdim ama bunu basarabildigimi görmek beni çok mutlu etti.Yeni üye oldugum icin buraya yazışım bir başlangıç olsun istedim ve umarım zayıfladıkça daha da yazacagım buraya..Umarım hepimiz incecik saglıklı bireyler oluruz,ve sizin de desteginize çok ihtiyacım var,şu kilolarımızdan kurtulalım bir an önce..:KK31:

ben de üniversiteye başlayınca 13 kilo almıştım. 3 yılın sonunda, en yakın arkadaşımla (o fazla kilolu değildi) okulun diyetisyenine ve belediyenin aerobik dersine gittik 3 ayda 10 kilo vermiştim.

senin de 2 kilo vermen çok güzel ama kas kaybetmeden kilo vermen için sana diyetisyenin bana verdiği beslenme listesini yazıyorum:

SABAH: şekersiz çay
2 ince dilim kepek ekmeği
5 adet zeytin
1 ince dilim peynir
domates salatalık yeşillik
1 haşlanmış yumurta
1 tatlı kaşığı pekmez
ARA ÖĞÜN: 1PORSİYON meyve
ÖĞLE: 4 adet köfte (ya da aynı büyüklükte et,tavuk,balık)
1 tabak sebze yemeği
1 su bardağı yoğurt
yağsız salata
2 ince dilim ekmek
ARA ÖĞÜN: 2 PORSİYON meyve
1 ince dilim peynir
1 ince dilim ekmek
AKŞAM: 1 kase çorba
4 adet köfte (ya da aynı büyüklükte et,tavuk,balık)
1 tabak sebze yemeği
1 su bardağı yoğurt
yağsız salata
2 ince dilim ekmek
YATARKEN: 1 PORSİYON meyve
1 su bardağı şekersiz süt

*Haftada 3-4 kez kuru baklagil yemeği
*Günde 3 litre su
*Her gün en az 1 saat tempolu yürüyüş
* 15 günde bir, 1 porsiyon sütlü tatlı yenebilir. Tatlı yenildiği gün; 1 bardak süt, 1 meyve ve 1 dilim ekmek diyetten çıkarılacak.

BİR PORSİYON ET (30gr) YERİNE AŞAĞIDAKİ YİYECEKLERDEN BİR TANESİNİ GÖSTERİLEN MİKTARDA YİYEBİLİRSİNİZ:

KÖFTE....................................................................................1 ADET
KIYMA.....................................................................................1 KÖFTE KADAR
PİRZOLA..................................................................................1 ADET (kemiksiz)
KUŞBAŞI..................................................................................3-4 PARÇA
BİFTEK.....................................................................................1 ORTA BÜYÜKLÜKTE
BALIKLAR.................................................................................30gr
KÜMES HAYVANLARI................................................................30gr
BEYAZ PEYNİR..........................................................................1 KİBRİT KUTUSU
KAŞAR/ TULUM..........................................................................YARIM KİBRİT KUTUSU
YUMURTA..................................................................................1 ADET
MİDYE........................................................................................5 ADET

İNCE BİR DİLİM EKMEK YEMEDİĞİNİZ TAKDİRDE AŞAĞIDAKİ BİR TANESİNİ GÖSTERİLEN MİKTARDA YİYEBİLİRSİNİZ.

KURU BAKLAGİLLER.(kuru fasulye, nohut, mercimek, barbunya, bakla)...............5 YEMEK KAŞIĞI
TARHANA ÇORBASI........................................................................................1 KASE
ŞEHRİYE ÇORBASI.........................................................................................1 KASE
BULGUR PİLAVI...............................................................................................2 YEMEK KAŞIĞI
PİRİNÇ PİLAVI..................................................................................................2 YEMEK KAŞIĞI
MAKARNA.......................................................................................................2 YEMEK KAŞIĞI
YUFKA BÖREĞİ...............................................................................................2 KİBRİT KUTUSU KADAR
PATATES.........................................................................................................1 KÜÇÜK BOY
KESTANE.........................................................................................................2 ORTA BOY
PATLAMIŞ MISIR..............................................................................................1 SU BARDAĞI DOLUSU(YAĞSIZ)
SİMİT................................................................................................................1/3
TUZLU BİSKÜVİ..................................................................................................2 ADET
DİYET BİSKÜVİ...................................................................................................4 ADET

1 PORSİYON MEYVE:

ELMA : 1KÜÇÜK BOY TAZE İNCİR: 1 ADET
MUZ : 1KÜÇÜK BOY YENİ DÜNYA: 6 ADET
GREYFRUT: YARIM ADET YEŞİL ERİK: 10 ADET
PORTAKAL: 1 ORTA BOY KIRMIZI ERİK:5 ADET
MANDALİNA: 1 BÜYÜK BOY ÇİLEK: 12 ADET
TURUNÇ: 1 ORTA BOY GREYFRUT SUYU: 1 ÇAY BARDAĞI
LİMON: 1 ORTA BOY PORTAKAL SUYU: 1 ÇAY BARDAĞI
AYVA: 1/4 ORTA BOY NAR SUYU: 1 ÇAY BARDAĞI
ARMUT: 1 ORTA BOY VİŞNE SUYU: 1 ÇAY BARDAĞI
ÜZÜM: 15 İRİ TANE ÜZÜM SUYU: YARIM ÇAY BARDAĞI
NAR: YARIM KÜÇÜK BOY ELMA SUYU:1 ÇAY BARDAĞI
KAVUN: 1/8 ORTA BOY KURU İNCİR: 1 ADET
KARPUZ: 1/8 ORTA BOY KURU ERİK:5 ADET
VİŞNE: 14 ADET KURU ÜZÜM: 1 YEMEK KAŞIĞI
ŞEFTALİ: 1 ORTA BOY HURMA : 5 ADET

YASAKLAR:
1.SAKATATLAR: KARACİĞER, BEYİN, BÖBREK, DİL, İŞKEMBE, DALAK vb.
2.YAĞLI GIDALAR:KAYMAK, KREMA, MAYONEZ, ÇİKOLATA, PASTA, SOSLAR, TAHİN, TAHİN HELVASI, KURUYEMİŞLER vb.
3.TEREYAĞI, MARGARİN, KATI YAĞLAR
4.KIZARTMALAR: ET, SEBZE, HAMUR
5.ALKOLLÜ İÇECEKLER, HAZIR MEYVE SULARI, SODA, MADEN SUYU, ASİTLİ İÇECEKLER
6.YAĞLI ET,YAĞLI BALIK,YAĞLI TAVUK, SUCUK, PASTIRMA, SALAM ,SOSİS, EV SALÇASI, TURŞU, SİGARA
7. ŞEKER,BAL, ŞURUP, KEK ,KURABİYE, BAKLAVA, DONDURMA

imkanın varsa sen de bir diyetisyene git, çünkü kanına bakıp öyle veriyorlar beslenme listesini. bende demir eksikliği var, doktor ona göre birşeyler tavsiye etmişti.

seni azminden dolayı kutluyorum, başlamak bitirmenin yarısıdır. gece uyumadan önce kendini incecik, hoş kıyafetler içinde hayal et. o zaman bilinçaltına yerleşirmiş. bir de konuşurken "kilo verdim" deme, o kelimeyi hayatından çıkar. "zayıfladım, inceldim" de, bu da beyne mesaj veriyormuş.

:KK49:bu arada ben de zayıfladığım halimde değilim şu an, doğum kilolarını vermem lazım ama emzirirken çok acıkıyorum. :119:

inşallah zayıflarız demetanne:-) diyetisyeni bende düşünüyorum yakın zamanda gideceğim.bu arada annemin söylediğine göre emziren bayanlar daha çabuk zayıflarmis.bunun avantajını kullanmalısın :-))

Selam ben 22 yasındayım 1 çocugum var sezaryanla dogum yaptım 1,5 sene oldu ama hala eskı kıloma gelemedim daha dogrusu bir türlü diyet yapmayı beceremıyorm:KK19: inşallah senln gibi azimli olurum başarılar canım tabrik ederim :KK34:

merhaba mavihayat.öncelikle teşekkür ederim.çok haklısın diyete başlamak çok zor ama ilk haftayı atlattin mi hersey daha kolay oluyor.belki de ben kendimi diyet psikolojisine sıkı hazırladığımdandir.birazda hırstan.bakıyorum çevremde incecik kızlar kendilerine güvenleri ne çok.benden daha mi zekiler hayır ama sadece bedenlerine söz geçirebiliyolar ve az yemeyi akışkanlık edinmisler.tabi çocuğun varsa ve hep evin içindeysen mutfağa gitmemek daha zor ama biz bunları bahane etmemeliyiz çünkü ben de son bir aya kadar okulla diyeti aynı zamanda götüremem karnım açken kafam almıyor derdim ama kantine inmemek için simdi arkadaşlarla gezmeye çıkıyorum.illa bir cafeye oturacaksak yemek yemeyeceğimız bir yer seçiyoruz.dedikodu kötü şey ama iyi vakit geçirtiyor.bol muhabbet bol çene vakit geçiyor iste öyle:-)

Neden bilmiyorum, belki de çok içten yazdığını düşündüğümden, senin başarı öykünün sonunun gelmesini ve adım adım başarılarını izlemeyi istiyorum. Güzel bir iradeyle başlamışsın, hareket etme konusunda... Ama söylemek istediğim bir şey de var. Anladığım kadarıyla bu senin ilk ciddi rejimin olacak. Yani metabolizman bundan çok etkilenecek. Sabah kahvaltın ve öğlen yemeğin (zaten ortada bir yemek de yok) çok az geldi bana, üstelik gün içinde bu kadar az yiyip akşam daha fazla yemek de iyi değil. Ben 24 yaşındayım. İlk ciddi rejimimi 16 yaşında yapmıştım, elmalar üzerine kuruluydu. Çok güzel tırnaklarım vardı; hızlı uzar ve hiç kırılmazdı. İnan bana o gün bugündür tırnaklarım uzamıyor, kırılıyor. Yani bozabiliyoruz bazı şeyleri... Ben ömrüm boyunca da çok rejim yaptım ama rejimin hata olduğunu şu son 1 senede anladım ve artık rejim yapmadan kilo vermeye çalışmama rağmen hala metabolizmam tam düzelmedi. En ufak bir fazla yediğimde normal bir insanın almayacağı kiloları alabiliyorum. Kilolarını hareket ederek ver. Rejim yapma ama tabi dikkat ederek ye; sağlıklı yiyecekleri seç, miktarını kontrol et. Ya da rejim yapacaksan da diyetisyene git, daha kontrollü ve sağlıklı olur. (Ben de diyetisyene gitmiştim bu arada...) Çok iyi anlıyorum seni; ben de benzer şeyler yaşadım. Ben de üniversitedeyken yurdun hamburgerlerini ve tostlarını yemek zorunda kaldım. Yani diyeceklerim bu kadar canım. Başarmanı çok istiyorum ama lütfen bunu ileriki hayatında sana sorunlar çıkaracak şekilde yapma.

öncelikle kilo verdigine sevindimm :) insallah devamida gelir.
inanki yazdiklarinin cogu tam bana uygun bir an hüzünlendimm benim yasimda 19 ve kilomuz hemen hemen ayni ve bende suan diyetteyim ama tek sorun cikolata gördügümde dayanamiyorum midem bulanana kadar yiyorum :KK59:
sana yesilcay öneririm cok ise yariyor metabolizma icin. icinede istersen birkac damla limon sık
takip edecem seni burdan.. kolay gelsin canim

sevgili funda ve aşkımsin arkadaşlarım.desteklerinizden dolayı teşekkürler.birçok diyet denemem oldu ama bu seferki en kararlılıkla uyguladığım ve sporu da hayata katınca çok iyi oldu.bu arada yeşil çayin faydalı olduğunu duymuştum ama ben şu an sabahları bir bardak suya elma sirkesı katıp içiyorum metabolizma için.o da yararlıymis diye duydum:KK19:

cnm merhaba..sana kendimden örnek vermek istiyorum..bende hem diyetle hemde sporla(aslinda tam diyet degil,saglikli beslenme diyelim,her seyden yedim yani,ama cok yemedim)cook kilo verdim...tüm dogum kilolarini verdim,üstüne bile verdim...85ile doguma gitmistim..75 ile cikmistim..(hamilelikten önce ama zaten zayif bi insandim 52-53 civariydim..boyum 1.66 falan)oglumuda emzirdigim icin diyet yapamazdim..ama 10 ay emdi..vede ben 10 ayin sonunda hem spora hemde yediklerime dikkat ederek tüm kilolarimi verdim..mekik falanda cektim tabiki karnim vede göbegim icin..su an oglum 17 aylik...yani 7 ay icinde ben su an 49 kgyum...eskisinden da zayifim yani..ne göbek var ne karin..kimse birak dogum yaptigima,evli olduguma bile inanmiyo...yani diyecegim su ki sende basarabilirsin.sadece azim sart....hem o ögretmeninde haksz degil..seni motive etmeli aslinda o sözleri...sonucta insan gencken gezer, tozar, giyinir...her giydigin yakisir...neden sen bu en güzel dönemini kilolu geciresin??....basrilar diliyorum:emir_bebek:

merhaba almanyalı arkadasim,gerçekten senin başarı öykün de çok motive edici.bunları bana söyleyen hocam kötülüğüne söylemedi tabiki,iyi bile oldu bana gaz verdi.doğumdan sonra kilo vermek daha zordur seni çok tebrik ediyorum canım:nazar:

Uzun zaman sonra verdiğim iki kiloyu alarak geri dönmüştüm evime arkadaslar.ancak evde spor ve dietime yeniden başladım ve 74e düştüm şükürler olsun.Okullar açılmadan hedefime ulaşmak istiyorum:KK16:

Kendi konuma yine kendim yazayım bişiler:KK17:..En son 74müşüm bugünse 66yı gördüm şükürler olsun:KK16:

Kendi konuma yine kendim yazayım bişiler:KK17:..En son 74müşüm bugünse 66yı gördüm şükürler olsun:KK16:

Tebrikler :) Bitirmişsin artık bu işi zaten, sonu çoktan gelmiş. Çileler gitmiş, keyifler başlamış. :) Bu arada ticker'ını yenileme zamanın da gelmiş artık :KK70:

askimsin_99 arkadaşım umarım yeniden bakarsın buraya:KK17: özel mesajına cevap veremiyorum malesef en az 100 mesajdan sonra verebilirmişim kusuruma bakma olur mu:KK30:

Tebrikler :) Bitirmişsin artık bu işi zaten, sonu çoktan gelmiş. Çileler gitmiş, keyifler başlamış. :) Bu arada ticker'ını yenileme zamanın da gelmiş artık :KK70:
Çok teşekkür ederim canım yaa:KK54:..Bu kadar iyi hissedicemi bilsem daha önce veriridim bu kiloları:KK8:
Allah bi daha geri almayı nasip etmesin de:KK17:

Çok teşekkür ederim canım yaa:KK54:..Bu kadar iyi hissedicemi bilsem daha önce veriridim bu kiloları:KK8:
Allah bi daha geri almayı nasip etmesin de:KK17:

Ben alacağını hiç sanmıyorum. Tabi artık kahvaltıları (ve diğer öğünlerini de :) ) atlamıyorsan. :KK34:

Ben alacağını hiç sanmıyorum. Tabi artık kahvaltıları (ve diğer öğünlerini de :) ) atlamıyorsan. :KK34:
Yok canım artık 2-3 saatte bişler yiyorum ara öğün yapıyorum kendime.Esasen bana kilo aldıran seyler fast food du.Yaz tatilinde de onlardan uzak kalmısken vereyim dedim kiloları.Okullar açılınca evden uzak olcam ya bakalım yurt yemekleriyle yeniden şişmanlamam inş :)))

Ahh ahh ben de universiteye baslicam insallah zayiflarim. Bugunde anneme iccamasiri alirken 82 kilo dedim bu olur dimi dedim. Ha sizinle o zaman olur ya bence dediler. Bende 81 kiloyum. Asiri uzulmustum:KK14:

Ahh ahh ben de universiteye baslicam insallah zayiflarim. Bugunde anneme iccamasiri alirken 82 kilo dedim bu olur dimi dedim. Ha sizinle o zaman olur ya bence dediler. Bende 81 kiloyum. Asiri uzulmustum:KK14:
Hayırlı olsun üniye başlamann :)
İnşallah zayıflarsın çünkü kimi kızlar üniye başlayınca kilo veriyor bense üç yıl boyunca kilo aldım son yıl kafama dank etti işte:KK53:

X