mutsuzum:(

elefera walla anlattıklarından ben bile etkilendim:))
Allah tadınızı bozmasın..

Allah razı olsun canım,
dılerım bu mutlulugu herkes yasar.

Sevgili elefera,
anladigi dil derken neyi kasdettiniz ? esiniz nasil bu kadar degisti?
paylasabilir misiniz?

Anladıgı dıl
Sıtemden anlamıyor-du, sıtem etmıyorum artık.
Aglamam etkılemıyor-du, aglamıyorum artık.
Uzerıne cok fazla dusuyordum, dusmuyorum artık.
O hayatımda olmazsa, olmaz majını verıyordum, vermıyorum artık.
Ustune bu denlı dusmeme ragmen ne o mutluydu ne de ben.
Sımdı ustune o denlı dusmuyorum, ıkımızde mutluyuz artık

Esım degısmedı aslında, ben degıstım.

Degısımımde bıraz calısmamın da etkısı var.
Onceden butun gun evde yapayalnız oldugum ıcın
eve geldıgınde bır tek benımle ılgılensın,
uyuyana kadar sohbet edelım ya da
her ne kadar bıraz yalnız kalmak ıstedıgını ıfade etse de
yanıbasında olayım, gogsune uzanayım saatlerce oyle kalayım ıstıyordum.
Esım 'bıraz kalkar mısın? yoruldum dınlenmek ıstıyorum' dese,
suratımı asarak kalkardım, gecer bır kenara sessızce otururdum.
Ta kı o gelıp benım gonlumu alana dek.
Bazen dakıkalarca yalvarması gerekırdı.
Ellerımı oper, sırınlıkler yapar, guldurmeye calısırdı.
Ben ıse o oyle yaptıkca kendımı ıyıce naza cekerdım.
Sımdı bende calısıyorum, bazen esım, 'gel yanıma uzan' dese,
gıdıp bır kac dk uzanıyorum ve sonra 'burada rahat edemedım' dıyıp
yanından kalkıyor, gıdıp baska bır yere uzanıyorum.
Dusunuyorum da ne kadar haksızlık etmısım bu konuda ona.

Esım calısmaya basladıgımda, bana ev ıslerınde yardımcı olacagını soylemıstı.
Calısmaya basladım, yardım etmedıgını gorunce hemen sıtem ettım.
'sozunu tutmuyorsun' dıye yargıladım.
Bır gun bana 'sen benı zorladıgın ıcın, ıcımden gelmıyor.
Halbukı bıraksan benı kendı halıme yaparım' dedı.
Sımdı yardım ıstesem dahı sıtem ederek talep etmıyorum.
'askım gel beraber yemegı hazırlayalım,
beraber hazırlayınca cok mutlu oluyorum' dıyorum.
Bakıyorum, hemen yanıma gelmıs
Su an hatta kımı zaman bazı ıslerı kendı yapıyor, bana yaptırmıyor.
'sana kıyamam ben' dıyor
Bende ona odul olarak o vakıt borek yapıyorum.
Sonra 'benım canım sevgılım, sen harıka bır essın, bunu hak ettın' gıbı sozler ederek,
onu bır dahakı sefer ıcın motıve edıyorum
Boceklerden cok korkarım ben, erkekler guclu oldugunu bılmek ıster ya,
hemen esıme seslenıyorum, 'burada bocek var' dıye
Hemen guclu kollarıyla aldıgı gıbı uzaklasrıtıyor onu oradan.
Bende gıdıp sarılıyorum ona 'benım kahramanım' dıyıp, opuyorum.
Butun bunlar onun hosuna gıdıyor.
Kımı zaman en cocuksu halımle ona yaklasıyorum,
'oyun oynayalım mı?' dıyorum. Baslıyoruz evde kosturmacaya.
Ya da el vurmaca oynamaya.
Onceden ıse sıtem ederdım,
'benımle oyun oynamıyorsun, benımle hıc ılgılenmıyorsun,
sen benımle vakıt gecırmek ıstemıyorsun, demek kı benı sevmıyorsun!' derdım.
Kısacası esım degısmedı, ben degıstım ve esım degısen bu kadını daha cok sevdı.
Kım ıster kı, sureklı sıtem eden bır kadınla beraber olmayı?

Su anda hala oturmadı aslında evlılıgımız.
Hala kımı zaman gecmıse taklıyorum, bu takıntılarımdan oturu ona ıcten ıce darılıyorum.
Adamın haberı olmuyor, ona kustugumden.
Kendımı bu duygulara kapılmıs, ondan uzaklasmıs hıssettıgım vakıt ıse,
hemen arıyorum esımı 'sesını duymaya ıhtıyacım vardı, senı sevıyorum' dıyorum.
Karsılıgını aldıgımda ıse olumsuz duygularımdan o anda arınıyorum.

Aslında dusundugumde evet bır kac eksıgı var esımın,
fakat ıdeal bır es olduguna ınanıyorum.
Tartısmayı sevmeyen, nazımla ugrasan, cocukmusum gıbı benı omuzlarında gezdıren
gece uykusundan uyanıp, benı open.
Zaman zaman 'senınle evlı olmak benı mutlu etmeye yetıyor' dıyen bır esım var.

Esım degısmedı dıyorum ya, belkıde degısen bu kadına ayak uydurdu.
Ben ona daha anlayıslı yaklastıkca, oda yanıt vermek ıstedı.

Elbette su an hersey toz pembe degıl.
Bazen hala darıldıgım mevzular oluyor.
Sonra esım yıne baslıyor benı nazlandırmaya.
Fakat artık o kadar ugrasması gerekmıyor.
Cunku bır yerden sonra onun bıkabılecegını dusunebılıyorum artık.

Bırde su sıralar mutluyuz ya, bunu bozmamak ıcın elımızden gelenı yapıyoruz.
Yanı huzurun tadı vazgecılmez oldu bızım ıcın
Ikımızınde darıldıgı ve dıle getırdıgı bır mevzu olsa,
tatlılıkla cozmeye gayret edıyor, tam gergınlıgın olusacagını hıssettıgımız sıra
ıkımızden bırı 'askım bak, huzurumuz kacmasın' dıyoruz.
Kı bunu dıyen genelde esımdır

Ben su an dıyorum kı ' demek kı esımın ıcınde vardı bu duygular,
fakat ben onu gun yuzune cıkarmasını bılemedıgım ıcın yasadım onca sıkıntıyı'
Belkı bır coguna gore basıt sorunlardı bızım yasadıklarımız.
Fakat bunyeme agır gelmıstı, kabullenemıyordum.

Bıraz uzun oldu farkındayım fakat, belkı bır pay cıkaran olur kendıne yazdıklarımdan.
Cunku benım degısmemı saglayan burada yuzunu bılmedıgım nıce arkadaslarımın yazdıkları oldu.
Onların deneyımlerınden pay cıkardım, bana verdıklerı fıkırlerden evlılıgımız ıcın uygun olanları uyguladım.
Dıyebılırım kı kk.da bulunan bır cok ısım mutluluguma katkı sagladı

Hepsıne bır kez daha tesekkur edıyorum

elefera ve esma çok güzel yazmışsınız ayrıca elefera tebrik ediyorum mücadelen için ne güzel demekki eşinin içindede varmış ki değişebilmiş

Tesekkur ederım canım.
Evet, belırttıgın gıbı esımın ıcınde var olanı dısarı cıkardık
Ve su an gercekten esımle cok mutluyum.
Buraya bunları yazdıkca da gaza gelıyorum
Adamı ıkıde bır arayıp, ' senı sevıyorum' dıyorum.
Oda sabahtan berı afallamıs bır durumda,
'N'oldu sana?' dıyor

Son düzenleme:

arkadaşım ben meleğim demedim zaten ayrıca etki tepki meselesi karşımdaki insan benim düşüncelerime değer vermiyosa bende tabi ona tepkimi göstericem lafları cümlelerden seçmişsin sanki doğrudan ona söylemişsim gibi yazmışsın bu yaptığın çokbilmişlikten başka şey değil ben eşime başta nasılsam şimdide öyleyim benim canımı sıkan nokta onun baştaki gibi olmaması olumsuz yönde değişmesi ben anlayışlı oldukça onun bu durumu suistimal etmesi sorunun çözümü için bi çaba harcamayışı beni yoruyo mutsuz ediyo bilmeden etmeden benim kişiliğimle ilgiri yorum yapma lütfen burda o kadar sinirli yazdıysam emin ol çok fazla birikimi var burda verdiğim örnekler yaşadıklarımız yanında devede kulak kalıyo malesef

böyle zamanlarda bana göre eger eşinize kızgınsanız hemen bunu kafanızdan atın ve onla geçirdiginiz güzel anılarınızı güzel günlerinizi düşünün bu adamın hiçmi iyi bir tarafı yok onu ele alın yoksa sorunun dibine vurursunuz yanlış kararlar alırsınız
tabi bu benim fikrim ve uygulamam tamam agızdan sinirle bir kaç kötü söz gelebilir ama en ufak bir tartışmada asla boşanmayı dile getirmeyinki evliligi sogutan ilk nedenler arasındadır bu
eşinizin tarafına geçmeyi deneyin haklıda olsanız unutmayınki bu yuva kolay bir temelle kurulmadı birgünde evet denmedi omasaya 2yılınızı verdiniz 1dkkada atmak için degildi okarar daha çok tazesiniz hamurunuzun mayası daha oturmamış sabırla anlayışla sevgiyle karşılıklı konuşarak evliliginiz mayalanıp güzel şekiller alcaktır eminimki sadece kadın olarak erkeklere göre daha anlayışlı oldugumuz bir gerçek erkekler sabırlı değildir çogu zaman çabuk parlar
sizden r,cam bence kötüyü düşünmedensakince oturun konuşun birbirinizin gözlerine bakarak sorunun dibine inin ve çözün ve eminimki ilerde bunları çözerek ilerlerseniz çok mutlu saglam bir temelli evliligi oturtmuş olcaksınız mutluluklar

canım ne güzel mutluluğunuz daim olsun inş
umarım bizde biran önce çözüm buluruz ben umursamaz olmayıda denedim yani dediğin gibi ben ona gel bana yardım et yada sende şunu yaparmısın demedim her işi kendimde yaptım ama o hiç umursamaz bir havada en basiti dün sabah evden çıkmadan balkondaki çamaşırı topladım kanepenin üstüne bıraktım akşam hallederim die işe geç kalıcaktım yoksa akşam geldim o benden önce gelmiş sadece kendi havlusunu tişörtünü almış gerisini bırakmış bende haklı olarak dedim kendin böle yapıyosun benden anlayış bekliyosun die cvp verme zahmetinde bile bulunmadı sonuçta bu insan benden önce 5 yıl yanlız yaşamış ev işi bilmeyen biri değil kendi evindeyken herşeyini büyük titizlikle yapıyordu ama şimdi ben sürekli onun ardını topluyorum buda hoşuma gitmiyo amaann neyse öle işte hayırlısı bakalım birde düğün arası olanlar çok yıprattı beni ona önyargısız davranamıyorum onunda etkisi var biliyorum ama o etkiyi silmek için karşımdaki insan hiçbişi yapmıyooo:1no2:

tşk ederim iyi yönleri var tabiki o yüzdende kıyamıyorum tmm bu insanla olmuyo diyemiyorum ya bizim sorunumuz düşünüyorum benim önceyi unutamam onun unutmam için bi çaba sarfetmemesi bi sorun olduğunda bana nie böle die sormaması kendi kafasında kurup edip bana surat asması aileme hiç sebepsiz tepkili olması dediğim gibi hep adım atan olmaktan yoruldum artık mesele geçen baktım uyuyo biraz baktım dedim seviyorum sonra beni mutsuz ettiği geldi gözümün önüne kalktım çıktım yanından bilmiyorum ya gerçekten karmakarışığım

şuan için bunlar normal cnm belki yeni düzenine evliligine alışamamıştır benim eşimde hep alınan taraftır zamanla bende yoruldum alttan almaktan suratını çekmekten ama baktımki aynısını ona yapınca adam döndü bianda şimdi bakıyom hiç küs kalamıyoz gğnlerce konuşmazdı sebebini bile bilmezdim hayatım kalk yemek hazır die niye iki kere dedim die uyku sersemi surat yapardı en ufak örnek artık a desem küscek die psikolojim bozışmuştu bende takmamamya başladım o konuşmadıkça konuşmadım şuan çok şükür 1senedir öyle bir sorunumuz yok hatta ben bunalıma giriyom bebek yoruyo çok dedigimde korkuyo hayatım çık annenlere git gitmek istedigin biryer varsa yollıyım ben izin alam ıyo9m daralma evde yalnızsın 12saat haklısın der oldu inşallah eşinde evliliginin farkına varrır geri adım atar seni anlamaya çalışır

Allah razı olsun, umarım sende bır gun boyle yorumlar yazarsın.
Benım bır kac ay oncekı yorumlarım senınkınden farksızdı cunku.
Olumsuz dusununce olumsuz oluyor her sey gercekten.
Bıraz olumlu olmayı denemelısın.
Mesela esın camasırları katlamadıgında ona o sekılde yanıt vermek yerıne.
'bıtanem bunları da kaldırsaydın ya' deseydın belkı daha faydalı olurdu.

Benım esım bekarken ınan o kadar dagınıkmıs kı,
sımdı evde bana yardım ettıgını goren gorumcelerım sasırıyor.
abartılı bır yardım degıl yaptıgı, fakat hıc yapmayan bırı ıcın buyuk bır degısım bu.
Bugun epey ısım var, yazmaya daha sonra devam ederım.
Sende bu arada ozelestırı yapmayı dene olur mu?
ınan evlılıgının sureklılıgı ıcın bu gereklı.

inşallah anlamaya çalışır dediğinin aynısı hiç olmayacak şeylere küsüyo işte beni deli ediyo bu durum ve ben geri adım atmadan kesinlikle o atmıyo suratı asıldığında soruyorum noldu ne yaptım neye küstün yine die birde benim yapımdan kaynaklı tahammülüm yok öle küs kalmaya falan annem babam küserdi ama en fazla iki gün babam gelir gönlünü alırdı ben alışkın değilim böle günlerce küs kalmaya birde yakıştıramıyorum ya bayan olan benim naz yapan o inş benim eşiminde beni anladığı günler gelir

aynen cnm bnm işte insan göçrmedigi şeyi evlendiginde görünce şok oluyo bizim ailedede küslük yoktur babamla annemin kavgası 5dk babam dayanamaz annemi öper barışırlar eşimin ailesinde ise kin var senelerce kardeşler küs kalabiliyo ben şaşkınlıkla izliyom eşimle şuan 3kardeşi küs bebegimizi bile görmeye gelmediler o derece kinliler 1senedir eşimi toparlamaya başladım geçen bana ben serseri gibi bir hayat yaşıyodum allah razı olsun beni adama çevirdin hayatıma neşe kattın allah razı olsun dedi bu bile yetiyo insana inşallah oda anlıcak cnm biraz oturması lazım evliligin kafasında kimi erkek geç kabulleniyo evliligini bizimki bebek oldu öyle oturdu kafasına

tmm canım sağol kolay gelsin sana bende daha olumlu olmayı denicem bakalım

yazdıkalrından çok etkilendim
sen ve eşin bence ikiniz için yaratılmışınızalkisalkisalkis
benim eşim de iyidir hoşturda,ne benimle oyun oynar ne geceleri kalkıp beni öper.sositososito
biz sadece evliliğmizi yaşıyoruz.maraton hayat
bende mutluyum tabiki ama sizde ki naz cilveler bizde olmuyor.belkide 10 yıllık evli olduğum içindir.
birde eşimi şuan arayıp sesini duymak için aradım desem ardındanda seni seviyorum desem.
hayırdır hayatım sabah sabah ne oldu der:sinifsinif:.ve asla beni sevdiğini söylemez.
normalde söyler belkide oda kırk yılda birkere ama şuan arasam söylemez
ayy arasammı ne hazır gaza gelmişkendelikafadulden

senin de yaptığın terbiyesizlikten başka birşey değil.
zaten saydırıyorum diyenden ne bekliyorsam; neyse..

bu arada yorum yapanların hepsi senin kişiliğini biliyordu da bir ben bilmiyorum değil mi; pardın pardon.
siz arkadaşlar arasında konuşuyordunuz da ben araya girdim sanırım.

ayrıca konuyu açma sebebiniz eşinize sizden başka saydıracak insan bulmak mı? niye hatalarınız söylenince celalleniyorsunuz??

hey allahım bütün garipler de beni bulur iyi mi

Bence ilerisini göremiyorum demen için çok erken.
Belki bu yaşadıklarını sadece sen yaşadın sanıyorsun ama tek sen değilsin.
Şuanda cicim aylarını mutlulukla yaşayanların sayısı huzursuzla yaşayanlardan daha az.
Çoğumuz başlarda çok sıkınttı çektik.
Çoğumuz umutsuzduk, olmaz bu iş böyle gider dedik.
Elbet eninde sonunda boşanılır dedik.Ama öyle olmuıyor herzaman.
Bizde eşimle çok kavga ederdik.Çıkarke bile çok kavga ederdik.
evlendik şiddetlendi bu tartışmalar.
Olmaz gitmez yürümez bnu iş.
Başı nasılsa sonu öyle olur diye boş konuşmamış millet dedim.
Şuanda 21 aylık evliyim ve inanki ancak oturdu evliliğimiz.
Ve bizde basite alınmayacak kadar ciddi olaylar yaşadık.
Şimdi mutluyuz.Hatta bugün farkettim ki eşime her geçen gün daha da aşık oluyorum.
Sabrın sonu selamet.
Sabret ve pesetme.Ama bu arada mücadelinide ihmal etme.
Emin ol ardından mutluluk kapısını sana da açacak.

Arkadaşım sen buradaki insanlara bile böyle davranıyorsan eşine nasıl davrandığını tahmin etmek zor değil.Sana yorum yazan birine bile "çok bilmiş" diyebiliyorsun inanılmaz bir rahatlıkla.
Bu agresiflikten kurtul,saldırgan ve gerginsin..
Eşin de gerginliğini hissediyordur ve belki de o yüzden senin tabirinle "mal gibi" bakıyordur.
Ne yapacağını bilmiyordur.
Evliliğin ilk ayları kolay geçmiyor ama siz daha da zorlaştırmışsınız.
Ben derim ki tek seferlik de olsa bütün kabahat bende diyerek bir kaç vakit alttan alın,adama hakaret etmeyin.Sakin olun ben onun da tavrının değişeceğine eminim.

Sen derdini söylemişsin bizde sana yardımcı olmayaçalışıyoruz
''ÇOK BİLMİŞSİN '' Nedemek yafff
Buraya konu yazıyosan Eleştiriyede açık olacaksın!!!

Sizin zaten aranızda saygı falan kalmamış...Kocasına Mal diyen,karısına cinsellikden başka şeyden yaklaşmayan İnsnaın evliliğinden hayır gelmez!

Boşanın bence

bence gariplik sende seninle ağız dalaşı yapmaya inan hiç ama hiç niyetim yok senin kaliten ortada ben burda çıkmazda olduğum yazdım sen neler söyledin gerçekten ayıp bi diğer yorumlara bak bi kendi yazdıklarına normal olmadığını anlarısn zaten ha beni haksız bulabilirsin ama yok sen şöylesin yok böylesin demeye hiç ama hiiç hakkın yok eğer az bi kendine saygın varsa lütfen yorum yapma yazma bana terbiyesizlik senin yaptığın

inş dediğiniz gibi olur inanın yorumlarınızla içim rahatlıyo üstümdeki yükü hafifleti düzelecek düşüncesini artırıyo tşk ederim

daha kaç nickin var hakeret etmekte kullanacağın ayıp gerçekten önce bi kendini düşün sonra yorum yap terbiyesiz ukala yaratık

arkadaşım agresif değilim sen iyi bişisinde neden diğerleri gibi yorum yapmıyosun 3 nickle üstüste yorum yapmışsın bari farklı zamnlarda yapsaydın ayıp ya cidden ayıp sen ukalalık yap die ben konu açmadım zorda çıkmazda olduğum için açtım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…