mutsuzum:(

rumuz_yok

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2010
14
0
slm kızlar.. çok bunalıyorum düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum henüz 1 aylık evliyim eşimle tanışalı yaklaşık 2 yıl oldu en başından anlatıyım tanıştık başta ben onu pek beğenmedim hatta hiç beğenmedim ama yok diyemedim arkadaş olduk sonra ileriye dönük konuşmalar falan 1 sene sonra nişanlandık tabi bu ara çok ayrıldık barıştık ayrılan hep bendim o hep özürler diledi barıştık nişanlandık bizim yine sorunlarımız dvm etti ve artarak başta tmm ben biraz abartıyordum herşeyden sorun çıkarıyordum ama nişandan sonra onu kabullendim sevdim yada alıştım bilemiyorum bu kez o sorun çıkarmaya başladı ailem ona karşı hiç bişi yapmadığı halde en ufak bişide onları sorun etti alakasız konularda sorumlu onları bildi tartışmalarımızda hiç tmm ben suçluyum demez hep seni arkadaşların dolduruyo dedi çıktı neyse işte düğüne 4 ay kaldı biz eşyalarımızı falan almaya başladık her alışverişimizde burnumdan getirdi evimizi tuttuk eşyalar gelmeye başladı yatak odasını aldığımız mağaza söz verdiği gün getirmedi ona bile bana surat yaptı kızıyorum yapma böle diyorum ama dinleyen yok bugün surat asıyo ya yarın hiçbişi yokmuş gibi konuşuyo şaka yapıyo ters bişi olsun 5 dk sonra küsüyo bende artık ağzıma geleni sayıyordum sonra pişman olyordum düğün stresinden falan diyip yine anlayışlı olmaya çalışıyordum ama hiç düzelmedi o düğün hazırlıklarını burnumdan getirdi ölelikle düğünümüz oldu ben tüm yaşadıklarımın etkisiyle onunla birlikte olamadım sinirlendi kasıtlı yapmıyosun falan ben ağladım artık anladı yanlışını tmm dedi özür dilerim ilk bi hafta çok değişti son dönemdeki halinden eser kalmadı ama sonra yine eskiye döndü mutfakta yanımda duruyo ben yemek yaparken sende masayı hazırlarmısın diyorum yada bişi istiyorum ya onu sen beni kullanıyosun sen gel diyince geliyim git diyince gidiyim istiyosun die yorumladı bende tmm dedim artık bişi demem sana neyse işte doktordan randevu aldım dedim ne zaman gitceksin dedi sen gelmicekmisin dedim amaann sen şimdi anneme gidelim dersin ordanda çekemem dedi benim şarteller attı ağzıma geleni saydım küstü herzamanki gibi bayan olan benim ama nazlanıp küsen o hep konuşmadım bende ama içim içimi yiyo 3.gün akşamı ağlama krizine girdim geldi noldu dio ağzıma geleni saydım gel konuşcaz dio yok dedim ben konuşalım dedim konuşmadın konuşcak bişi yok dedim neyse konuştuk gitmedi odada ha bu arada o 3 gün salonda yattı o gecede salonda yattı sonraki gün odaya geldi sonra birgün oturuyoruz ben nete girdim bırak pc yi dedi bende dedim boğuluyorum burda pc biraz kafamı dağıtıyo mutsuzum senle dedim salak salak sırıttı dedim kendimi toparlayım bitecek bu iş önceden ayrılmakla tehtit ediyodun şimdide boşanmaklamı dedi geçti kızlar biliyorum çok uzun oldu ama lütfen kusuruma bakmayın inanın çok bunladım hiçbirşekilde yakınlığı yok sadece cinsellik istediğinde yaklaşır bana diğer zamanlar hiç ne konuşur ne elimi tutar geçen gün yanıma oturdu elini tutuyum dedim mal gibi yüzüme bakıyo yuh dedim başka bişi demiyorum diceksinizki nie evlendin son 4 aya kadar göstermedi bu rezillini sonrasındada çevrenin derdine bırakamadım ama şimdi düşünüyorum ilerisini göremiyorum bilmiyorum benmi çok aceleci davranıyorum ama bi gerçek var nasıl başlarsa öyle gider bizimki çooookk kötü başladı:KK43:

Arkadaşım öncelikle sakin ol.... Evliliğin çok yeni, aha bu günlerde boşanmayı düşünürsen zaten bu iş yürümez. Biraz sakinleşmekle başla, evlilik çok farklı bir play, flörte, sevgililiğe, nişanlılığa hiç benzemiyor. Önce sakinleş

Varya, ben o '' nasıl baslarsa oyle devam eder '' lafını pek sevmıyorum. Bu konuda sana katılamıyacagım.
Malesef evlılıgın baslarında boylesıne üzücü seyler yasamıssın. Esınle konusabılme ıhtımalın varmı?? Cunku baya bır ınatlasma var gıbıme geldı.
ıcınde ona karsı ne hıssettıgın cok onemlı, evlılıklerde bısey tartısıldıgında , eslerden bırı muhakkak alttan almalı, yoksa ısler daha da yokusa suruluyor. ıyı baslamamıs olmanız, evlılıgınızı toparlıyamıyacagınız anlamına gelmez, yeterkı caba olsun, ıstek olsun. Bunlar olmayınca , sevgı bıtınce olmuyor ıste. ıcınızde ona karsı sevgı ask varsa, onunla bunları konusmanızda fayda var. Hıslerınızden haberdar olmalı, erkekler malesef kadınlar gıbı dusunmuyorlar. Cok gecmıs olsun, hemen pes etmeyın derım.

Sakinleş ve eşinle konuş. İletişim kopukluğu ve karşılıklı inatlaşma var aranızda. Ben de nıkıta gibi nasıl başlarsa öyle devam eder sözünü sevmiyorum ve katılmıyorum. Herşey daha kadar yeni ki.... Biraz empati kurmaya çalışın, birbirinize sabremeye çalışın, biriniz sinirli iken öbürü susmazsa doluya koysan almaz, boşa koysan dolmaz .... İkinizde farklı ailelerden geliyorsunuz, ortak bir hayat kurmak hiç de kolay değil. İnsanlar esas evlenince birbirlerini tanıyor, şu an siz birbirniz tanıma safhasındasınız. Ve eşinin beğenöediğin her huyunda boşanmayı aklına getireceksen boşuna evlenmişsin. Sen inat ettiğin için o inat ediyor olabilir mi? Bence siz birbiriniz körüklüyorsunuz..

Bence de herşey çok yeni. Tamam hoş değil yaşadıkların, ama geri dönüşü olmayan çözülmeyecek şeyler değil. Doğru iletişim kurmaya ve birbirinizi anlamaya çalışın. İlk aylarda normal problem yaşamak.

Hayır cnm nasıl başlarsa öyle gitmez..Daha çok yeni ewlisiniz birbirinize hemen alışamazsınız tabiiki..

Biraz onu kendi haline bırak..Yani öyle elini falan tutmaya çalışma o sana nasıl olsa yaklaşacak,yada seninle konuşmaya zorlama..ama bunları yapıcam diye başıboşta bırakma sadece biraz mesafeli ol.

Ben 2.5 senelik ewliyim ve inan en mutlu günlerimi yeni yeni yaşamaya başladım ve ewlilik gerçekten çok güzelmiş diyebiliyorum..Benim eşimde bişey istediğim zaman senin eşin gibi algılıyodu.

İlkzamanlar bi egemenlik kurma çabası oluyo ama zamanla kendiliğinden yardım etmeye başlıyolar..Sen üzme kendini..Kendine zaman ayır giyin süslen o düşer peşine korkma...

bu kadar karamsar olma yaaa dün bir bugün iki,:eek:lmaz:
önce kafandaki şu negatif düşünceleri atman gerek,
1 aylık evli bir bayan ayrılıktan hatta boşanmadan bahsediyorsa,
ciddi sorunlar var demek,belki bu düğün hazırlıkları vs.. çok yıprandın ve hala kendine gelemiyorsun
olumsuzlukalrı çok düşünme canım,eşininde hataları var belki belkide iyi yönleri var ama sen kötü yönlerini görmek istiyorsun gibi algıladım, birde eşini sevmedenmi evlendin? yada sevdiğini zannettin belkide alışkanlık,
belki o yüzden eşine katlanamıyorsun, evlendiğine pişmanmısın yoksa umarım değilsindir..
herşey iyi olacak yoluna girecek,bizi güzel günler bekliyor diye düşün ve sadece eşine odaklan
bak herşey nasılda güzel oluyor.
cicim ayının tadının çıkarın canım
geçen günler bir daha gelmiyor.

Nasıl baslarsa oyle gıtmesı ıcın,
sızın ve esınızın yasadıklarınızdan pay cıkarmaması gerekır.
Su halınızden sıkayetcı olup, bır degısım yapmıyorsanız
elbette basladıgınız gıbı devam edecektır.
En ufak bır anlasmazlıkta, 'olmuyor bu ıs, bosanalım' dusuncesı aklınıza gelıyorsa
elbet gunun bırınde oda olacaktır.

Elımı tutmuyor, bana yardım etmıyor, cok alınıyor, bır omur gecıremem ben bu adamla dıyorsanız, gıdın bosanın tabıı.
Fakat once bır kendınızı de sorgulayın.
Belkı de esınıze hıtap etmıyorsunuz.
Belkı de sarf ettıgınız sozler sıze basıt gelıyor,
fakat onu derınden ıncıtıyorsunuz.

Ben henuz 15 aylık evlıyım.
Evlılıgımın ılk aylarını anımsamak ıstemıyorum.
Bılhassa ılk evlılık yıl donumumuzu.
Kendımı 10 yıllık evlı gıbı hıssedıyordum.
Mutsuzdum, esımle sorunlar yasıyordum.
Ayrılmayı dusundugum dahı oldu.
Bır kez ıfade ettım, faakt yasadıklarımı yasayan bır baska kadın ıfade etmek yerıne terk ederdı muhtemelen.
Ben yapım geregı cabuk pes eden bırı degılımdır.
Evlılık bır basarı ıse, ben basarısızlıgı kolay hazmeden bırı de degılım.
Fakat ılla bırılerıne basarımı ıspat edecegım dıye de surdurmedım bu evlılıgı.
Esımı sevıyordum, sadece anlasamadıgımız noktalar oldugu ıcın mutsuzdum.
Benımde elımı tut dedıgımde red edıldıgım oldu.
Saatlerce sessızce tv. ızledıgı, odadakı yoklugumu fark etmedıgı,
hastalandıgımda ılgılenmedıgı gunlerım oldu.
Cok kez agladım, sıtem ettım, yalvardım ona.
Fakat hıc bırı fayda etmedı, cunku o bu dılden anlamıyordu.
Aylarca anlamadıgı bır dıl ıle ıfade etmeye calısmısım kendımı.
Sımdı ıse anladıgı dılden.
Ve ınan yukarıda yazdıgım ne varsa, sımdı tersı.
Gece uykuya daldıgım bır an, bakıyorum uyanmıs benı opuyor.
Sohbet etmeyecek kadar yorgun ısem, kendı sohbet etmek ıstıyor.
Cok uzun oldu bılıyorum ama, demek ıstedıgım su kı;
lutfen hemen pes etmeyı dusunmeyın.
Basladıgı gıbı devam eder dıye ınanmayın.
Oyle gıtmemesı ıcın sızın once kendınızı degıstırmenız gerekıyor.
Once yapıcı olmayı deneyın,
bır muddet sınayın hem kendınızı hem esınızı.
Fayda saglamıyorsa o vakıt dusunun ayrılıgı.

Çok aceleci davranıyorsun. evliliğin ilk başlarında pek çok çift problem yaşar. Alışma süreci olarak düşün ve hemen umutsuzluğa kapılma. İnşallah her şey düzelir.

daha çok yenisiniz cnm.
bütün gün birbirinizle ilgilenmeniz gerekirken neden bunlar oluyor.
acaba senin ona flört döneminde yaptıklarının hıncınımı çıkarıyor.

agzima geleni sayiyorum derken neler saydiginiz önemli bence anladigim kadariyla cok sabirli biri degilsiniz yani sinirlendigin an patliyorsun galiba esin bu durumda küsüyor siz birseyler istediginizde kendisini kullanmak istediginizi dusunuyor bence sizin tavirlarinizdada bir eksiklik var gibime gldi esinizden bir muddet istemeyin birsey yani iste is olarak cok daralmadikca siz ona hizmet edin öyle birsy olmadigini anlasin birde sinirliyken oturup dusunun sakinlesin sonra konusun bu sekil yaparsaniz ciddiye alinmayabilirsiniz öfke öfke tehdit tehdit siniz usanabilir fazla ustune gitmeyin bence evet ilk yillar cogu kisi yasiyor tabiki iki apayri insan beraber yasamaya alisma sürci geciriyorsunuz bunlar cok normal olmazsa bir evlilik terapistine gidin

Evliliğin ilk ayları demiycem ilk yılları tanıma, alışma, kaynaşma dönemleridir. Yıllarca flörtte etsen, uzun süre nişanlıda kalsan evlenince yani birlikte yaşamaya başlayınca ortaya çıkar bazı şeyler. Ki bu ilk aylarda düğünün stresi yorgunluğu gibi şeylerde oluyor insanın üzerinde...
Yaniii yaşadıkların çok garip şeyler değil, buradaki bayanların çoğu yaşamıştır bu tarz şeyler. Sen şimdi nasıl eşini hep hatalı görüyorsan O da seni öyle görüyor ve inatlaşma doğuyor. Biraz daha dikkat et davranışlarına. Saydırıyorum demişsin mesela...daha ilk aylardan saydırma tarzında bir dırdıra başlarsan karşındaki de sana o üslupla davranır haliyle. Daha ilk aydan boşanma kelimesinin telafuz edilmesi falanda hoş değil. Eşini yola getirme yöntemin tehditler göz korkutmaları olmamalı. Yoksa ilişkiniz hep kıstasa kıstas gider. Sana ilk etpta tek önerim çocuk konusunda dikkatli olman. Evliliğini oturtmadan hamile kalırsan evliliğini bu kadere mahkum edersin.

arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için hepiniz ayrı şeylerden bahsetmişsiniz anlayışla karşılayanınızda olmuş beni suçlayanda ben hatalı olduğum zamanlarda hep geri adım attım ama hatta ondan kaynaklı sorunlardada ben hep anlayışlı oldum barışmak için ilk adımı ben attım ama yoruldum artık ben yardım istediğimde o sen beni kullanıyosun dio peki o zaman bende onun yemeğini hazırlıyorum ütüsünü yapıyorum döküğünü topluyorum o zaman oda beni kullanıyo burdan bunu çıkartırım bu akşam geldim yemek hazırladım yedik bulaşıkları makinaya diziyorum oturuyo karşımda evyedeki çatalı almak için uzandığımı görüyo ama kalkıp uzatmıyo bana yani bu çok basit bişi ama herşeyde bu böle bi insan yemek yerken bile of çekermi yemek yemekten bile yorulur sıkılırmı benim eşim yoruluyo bunlarda beni sinir ediyo dün akşam hadi yürüyüşe çıkalım dedim yok dedi ben çıkamam sürekli bu böle tmm çabuk sinirlenen bir insanım ama ben çok anlayışlı olmayı denedim oturup konuşalım dedim ya kabul etmedi yada konuşmayı çok alakasız yerlere getirdi öle işte bakalım nolcak böle dediğiniz gibi olurunada bırakıcam daha anlayışlı olcam ha birde ondan beni kullanıyosun lafından sonra zaten hiçbirşey istemedim birde konuştuğumuz zamanlarda diyorum beni kırıyosun mutsuzum sen bunu değiştirmek için hiçbişi yapmıyosun diyorum ben sana napıyorum ne yapıcam ben seni mutlu etmek için dio çıkıyo işin içinde herşeyi benden bekliyo bilmiyorum hata bende belkide böle alıştırdım sdinirlendim kızdım oturdum yerime oda dio kızar susar off offf

Aylarca anlamadıgı bır dıl ıle ıfade etmeye calısmısım kendımı.
Sımdı ıse anladıgı dılden.
Ve ınan yukarıda yazdıgım ne varsa, sımdı tersı.
Gece uykuya daldıgım bır an, bakıyorum uyanmıs benı opuyor.
Sohbet etmeyecek kadar yorgun ısem, kendı sohbet etmek ıstıyor.
.

Sevgili elefera,
anladigi dil derken neyi kasdettiniz ? esiniz nasil bu kadar degisti?
paylasabilir misiniz?

Erkeklerin anladığı dil ;

Çok fazla sevginizi vermıyckeksınız ( ölüp bitmiyceksınız karsılarında )
onlara kıymeyli bir elmas gb davranmıycaksınız
eşit oldugunuzu hatırlatıcaksınız
sizinle konusmuyor , sohbet etmıyorsa '' çokta tın '' deyip kendınıze yenı aktıvıteler gelıstırıp onu önemsemedıgınız mjını verıceksınız ..
Kendinize önem ve deger verdıgınızı ılk önce sızın geldıgınızı bellı edıceksınız ..

ne kadar ekmek o kadar kofte hesabı . ( kaba bır tabır ama ozetı bu )
erkeklerın cok ustune dustuğunuz zaman kendılerını cok onemsıyorlar zatenn kendılerının etrafında dondugunu dusunuyorlar herseyın .. bunun ıcın cok onemlı olmadıklarını hıssettırmenız lazım ..

sız kacın o kovalısın .. ancak bundan anlıyorlar

bende artık ağzıma geleni sayıyordum
benim şarteller attı ağzıma geleni saydım
ağzıma geleni saydım
mutsuzum senle dedim salak salak sırıttı
mal gibi yüzüme bakıyo

ne kadar da çok geliyormuş ağzınıza o gelenler akannehir
kocanızı bilmem ama sizde pek melek değilsiniz. habire saydırıyorsunuz.
10 yıldır beraberim adamla daha bir kenara saydırmadım, siz pek hızlı başlamışsınız.

ayrıca kocanızdan bahsederken kullandığınız tabirler ne kadar çirkin. salak salak sırıtıyor, mal gibi falan..
aranızda bir saygı problemi var sanırım.

Erkeklerin anladığı dil ;

Çok fazla sevginizi vermıyckeksınız ( ölüp bitmiyceksınız karsılarında )
onlara kıymeyli bir elmas gb davranmıycaksınız
eşit oldugunuzu hatırlatıcaksınız
sizinle konusmuyor , sohbet etmıyorsa '' çokta tın '' deyip kendınıze yenı aktıvıteler gelıstırıp onu önemsemedıgınız mjını verıceksınız ..
Kendinize önem ve deger verdıgınızı ılk önce sızın geldıgınızı bellı edıceksınız ..

ne kadar ekmek o kadar kofte hesabı . ( kaba bır tabır ama ozetı bu )
erkeklerın cok ustune dustuğunuz zaman kendılerını cok onemsıyorlar zatenn kendılerının etrafında dondugunu dusunuyorlar herseyın .. bunun ıcın cok onemlı olmadıklarını hıssettırmenız lazım ..

sız kacın o kovalısın .. ancak bundan anlıyorlar

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

tek kelime ile harika yazmışsın
bende sana katılıyorum:lepi:

elefera ve esma çok güzel yazmışsınız ayrıca elefera tebrik ediyorum mücadelen için ne güzel demekki eşinin içindede varmış ki değişebilmiş

X