Mutsusuz olanla yetinmiyormuyuz acaba?

mutlu olmasını bılen her sekılde mutlu olur.... ama bazı ınsanlarda mutlulugun ıcınde bıle huzun uzuntu ararlar..bazende mutsuzlugumuzu oyle abartıyoruz kı sankı dunyada bır bız acı cekıyoruz gıbı....herkesın bıze acımasını beklıyoruz....

ıste bu tatıle gıdemeyıpte buyuk bır sorunmus gıbı yasıyanla aslında dertı olupta kımseyle paylasamayan arasındakı fark.....tatılı bıle dert konusu yapmıs sankı olum gıbı buna kendıne etrafına bıle sıkıntı yaratmaktan baska bır sey getırmez....ya derlerın ıcınde olupta kımsenın bılmedıgı kısıler ALLAH ONLARIN SIKINTILARNI YOK ETSIN

ben suanda cok mutsusum belkı abartıyorum bılıyorum kı cok acı ceken ınsanlarda hatta şöyde dıyebılırler bana SENIN DERDIN DERTMI BENIMKININ YANINDA

öncelikle bugünlerime şükredip daha kötü durumda olmadığıma seviniyorum. evimde işimde mutluyum. eşimle mutluyum. beni mutsuz eden maddi konular. elimize geçenle zar zor idare ediyoruz. bir de oturduğum kira evi rutubetli ne kadar temizlersem temizleyeyim mis gibi kokmuyor. bu da mutsuz ediyor. ama kendimi ve eşimi hep teselli ederim. bazen isyan etmek gelir içimden ama derim ki dur saçmalama buna da şükür elin ayağın tutuyor. tüm organların sağlam ve sağlıklı daha ne istiyorsun. her şey yoluna girer mutlaka derim. hep mutlu ve hep mutsuz olamayız. insan olarak döneem dönem yaşıyoruz. önemli olan kendimizi mutsuzluğa kaptırıp hayatı zindana çevirmemek. her ikisi de bizler için.a.s.

isallah hep boyle mutlu kalırsın ıyı dusun ıyı olsun derler hep mutlu kal

Çok güzel bir konu açmışsın duygu çıkmazı.
bizler biraz mutsuz birazda şükretmeyi bilmeyen insanlarız belkide hep daha fazlasını isteyip
elde edemediğimiz için mutsuz oluyoruz.insanoğlu sanki kendini üzmeye hep bi acı içinde olmaya adamıştır sanki kendini ama bizden daha kötü insanları göz önünde bulundururarak şükretmeliyiz herzaman.çünkü mutsuzlukda bir hastalık sebebidir belli bir zaman sonra insanlarda alışkanlık yapabilir bu yüzden hep iyiyi düşünerek yaşamalı ve küçük şeylerden bile mutluluk çıkarmalıyız.

doyumsuzuz sabirsiziz sukretmeyi bilmiyoruz yasamayi ogretmediler ve yasamamiz icin imkanlar verilmiyor canim bundan oluyor hersey bence.
Hayatimizda sorun puruz istemiyoruz
her seyimiz cok mukemmel olsun istiyoruz
hani biz cok mukemmel insanlarizya
is olsun para olsun ev olsun
koca iyi olsun kaynana olmasin
cocuklarimiz bizim istedigimiz gibi olsun
konu komsu arkadaslarla sorun olmasin
eeeeeeeeee o zaman hayatin ne anlami olacak,yasamanin ne tadi kalacak,insanin omrunu ne tuketecekde biz yaslanacagiz,allah bizi nasil sinayacakta sinavi verecegiz ozaman
yani ben boyle dusunuyorum

bır arkadas demıstı..bız toplum olarak arabeks yasamayı sevıyoruz dıye....yasadıklarımıza bakıp bızden kotu olanları dusunsek ve sukretsek nefsımıze hakım olsak daha ıyı olup mutluluguda yakalıyacagız ama işte o yakalama işini beceremıyoruz galıba

annem derkı aza kanıhat etmeyen cogu bulamaz dıye bız hep daha otesı ve hep bencı oluyoruz baskalarının acılarından ders almıyoruz....aklımıza mutlu gunlerımız gelmezken mutsuz gunlerımızı bır an olsun unutmuyoruz...evet sukretmıyoruz

olaya şu şekilde bakcam galiba.erkek arkadaşımdan ayrıldığım için çok üzgünüm ama iyiki allah bir an önce onun gerçek yüzünü gösterdiği için ve bir ömür onla olamayacağım için mutluyum.

canım tabıkı hayır gıbı gorunende şer şer gıbı gorunende hayır vardır...demek senın ıcın hayırlısı bu ımış kı gercek yuzunu gormusun evet cok mutlu olmalısın...gelecegındekı aşk yuzunu guldursun

herkezin bi derdin var işte..bazen birbirimizi anlamıyoruz amann oda dertmi benimki daha kötü diyoruz..bazende bişileri yaşamadan gerçekten anlamıyoruz..özette hepsi bizim için bi sınav...

herkezin bi derdin var işte..bazen birbirimizi anlamıyoruz amann oda dertmi benimki daha kötü diyoruz..bazende bişileri yaşamadan gerçekten anlamıyoruz..özette hepsi bizim için bi sınav...

dogru canım acılarımızla sıkıntılarımızla mutluluklarımızla bır sınavdayız ...allah hep mutluluk versınkı sınavımızıda olumlu atlatalım acıyı kımseye vermesın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…