Mutluluğun Sirlari

sirin melek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2007
166
6
40
Mutluluğun Sırları...

*Yürüyüşe çıkın, temiz hava iyi gelebilir.

*Avaz avaz şarkı söyleyin :)

*Evde kedini veya köpeğiniz varsa, onu kucağınıza alıp okşayın, sevin dertlesin.

*Birisini mutlu edecek bir şeyler düşünün ve hemen yapın.

*Yaşamınızın mutlu anılarını ani defterinize yazın.

*Çok sevdiğiniz biriyse güzel bir yerde bulusun.

*Yaşamınızda sizi mutsuz eden korku ve öfkelerden kurtulmaya karar verin.

*Birine armağan verin, sevdiklerinizi sürprizlerle mutlu edin.

çok güzel canım da ben pek mutlu olamıyorum 2 gündür çok fena üşütmüşüm yataktan kalkamıyorrum:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Ailesi ve kendisini seven hiç kimsesi olmayan bir yetim kızla ilgili çok güzel bir masal vardır. Kendini çok ama çok üzgün ve yalnız hissettiği bir gün, çayırda yürürken, bir çalıya küçük bir kelebeğin takıldığını görür. Kendini kurtarmak için çabaladıkça, dikenler onun narin bedenini daha çok hırpalar. Küçük yetim kız dikkatle kelebeği kurtarır. Uçup gitmek yerine, kelebek güzel bir periye dönüşür. Kız gözlerine inanamaz.
Peri, kıza, "Senin essiz iyi kalpli davranışın için, sana bir dilek dileme hakki veriyorum."der.
Kız bir an düşünür, sonra "Mutlu olmak istiyorum." der.
Peri "Peki" der, ona doğru eğilir ve kulağına fısıldar. Sonra da ortadan kaybolur.
Kız büyüdüğü sürece, ondan daha mutlu kimse yoktur. Herkes ona mutluluğunun sırrını sorar. O ise gülümser ve "Sırrım, küçük bir kızken iyi kalpli bir periyi dinlemiş olmamdır."der.
Yaşlanıp, ölüm döşeğine düştüğünde, komşuları etrafına toplanırlar. Sırrının da onunla birlikte yitip gitmesinden korkmaktadırlar. "Lütfen bize söyle" diye yalvarırlar. "İyi peri sana ne dedi?"
Sevimli yaşlı kadın gülümser ve "Bana söyle söyledi" der:"ne kadar güvende, ne kadar yaşlıya da genç, zengin ya da fakir olursa olsun herkesin sana ihtiyacı var"

Çok yakın bir arkadaşım, bir türlü hiç birşeyden mutlu olamıyordu,oysa çok güzel,havalı,arabası altında, iş sahibi olan biriydi.Bir gün ona; mutlu olmak için bir de, başkalarını mutlu etmeyi denesene demiştim. Bana kızmıştı "ne alakası var "demişti.Gerçekten çok alakası var dı ama o sadece kendine yönelmişti.Etrafında olan ,biten hiçbirşey onu ilgilendirmiyordu.Her zaman, kendinden daha iyi durumdaki insanları görüyordu, ama çok kötü durumdakileri düşünmüyor dolayısıyla şükretmiyordu.Mutluluğunu paraya bağlamıştı hayali zengin bir eş,zengin bir hayattı.Bana şaşırırdı hep arabam yoktu ,sevdiklerimden uzakta, yalnızdım.Kedimle birlikte mutluydum ama:))Söyleyeceğim o ki kendini seveceksin,insanları seveceksin,hayvanları seveceksin,yardım etmeyi seveceksin,başkalarının sorunlarına duyarlı olacaksın,birilerine yardım edeceksin,birilerini mutlu edeceksin ve bardağın dolu kısmını göreceksin,sevileceksin.Gerçek dışı beklentilerin olmayacak hayattan.Kabullenecek ve şükredeceksin,mutlu olmak için maddi şeyler beklemeyeceksin.a.sa.s

mutlu olmak için sürekli gülümseyin ilk başta zorlasada gülümseyin horman akışınız zamanla değişiyor denemesi bedava

özgürce ne kadar güzel yazmışsın. bende bi türlü mutlu olmayı beceremeyenlerdenim. bunu yalnızlığıma bağlıyorum. ama her daim mutlu olabilmeli insan. özellikle ''hayattan gerçek dışı beklentilerin olmamalı'' demişsin ya. ne kadar güzel özetlemişsin aslında herşeyi bu cümleyle. teşekkürler..

Bir yerde okumustum insanlar mutlu olabilmek icin ev, araba sahibi olmayi zengin olmayi kisacasi birseylerin ellerine gecmesini beklerler ancak onemli olan icinde bulundugumuz durumda yani hedeflerimizin yolunda mutlu olabilmektir. Cok dogru degilmi? Oyle insanlar varki bir suru dertleri oldugu halde mutlular ve mutlu olabilmek icin birseyler bulabiliyorlar.. Nerde ne sekilde olursak olalim mutlu olabilmek dilegiyle...

mutlu veya mutsuz olmak bizim elimizde,hayat herkeze zaman zaman olumsuzluklar getiriyor,karamsar olmadan gülümsüyerek geçip gitmek elimizde diye düşünüyorum.belki bunun adına gamsız derler ama ben kendini sevmek diyorum.sürdüyü bir rujla bile mutlu olan biriyseniz bu demek oluyorki...erken kırışmicak,göz altı torbaları olmıcak,saçlar çabuk beyazlamicak ve ayrıca erken menapoza girmiceztatlicadiarzu
UMARIM TABİ....:1shok:

yanında seni seven arkadaşın,eşin ,ailen varsa mutsuz olmaya gerek yok bence herşey elinin altında olmayanları düşün

bazen insan doluyo .....
ben gülmeyi seven biriyim
ama bazen hayat da olumsuzlukları üst üst te veriyo
ama bunu çevreye yansıtmak da haksızlık olur.

umarım hep mutlu oluruz.

Mutluluğun sırlarını anlatan birsürü kitap vardır ama okurken sıkıntıya düşeriz ne kadar çok yapmamız gereken şey varmış diye.Benim fikrim asıl hayatımızda sorun yaratan konuları iyice düşünüp çözüm yollarını sırayla denemek.Yardım etmek herhangibirine tanıdık tanımadık maddi manevi, inanın işe yarıyor.Çocuklarla çocukça vakit geçirmek ister sizin çocuğunuz olsun ister arkadaşınızın.Neşeli ve genç düşünen insanlarla arkadaşlık kurmak.Aynaya baktığımda yeni boyattığım yada kestirdiğim saçımla kendimi güzel bulmak.Evime çok sevdiğim ve almayı çok istediğim kahve fincanlarını almak.Dersleriyle çok ilgilendiğim cocuğumun öğretmeninden cocuğumla ilgili güzel şeyler duymak.Evimi temizlmek ve nefes aldığım her dakika için kendimi şanslı hissetmek...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…