Mutluluğum... Herkese Nasib Olsun İnşallah :)

hayırlısı olsun canım cok güzel bir sey bu .. kendi evinize sahip olacaksınız ne güzel .Allah agzınızın tadını bozmasın

Amin canım inşallah, hayırlısı ile bir tane bulsak daire. Çok mutlu olacağım.
Zamanımız gittikçe daralıyor ama bir türlü daha ev bulmuş değiliz

Amin canım inşallah, hayırlısı ile bir tane bulsak daire. Çok mutlu olacağım.
Zamanımız gittikçe daralıyor ama bir türlü daha ev bulmuş değiliz

evet canım zamanınız az ama su akar yolunu bulur. en kısa zamanda ins işte evimiz adlı baslıgını da okuruz canım

fatihte 150 milyara ev bulman çok zor canım ben vatan cd oturuyorum buralarda evler hem çok eski hemde pahalı dolaşmışsındır az çok hepsi harebe gibi yeni olanlarda 500,600..allah yardımcınız olsun inşallah gönlüne göre bulursun..ben dün sehreminide bir ev beğendim bahçeli bodrum kat ama okadar ferah aydınlıkki ısıl ısıl heryeri aşık oldum aklımdan çıkmıyo :) fiyatı 350 milyarcıktı

Canım benim, bu konuda tek diyebileceğim şey "Allah benim nişanlıma akıl fikir ihsan eylesin"
Hakikaten gezdim tozdum, baktım, ettim, öyle tarttım böyle biçtim yok... Fatih'te içime sinen bir ev yok! :95:
Gel gelelim nişanlıma anlatamıyorum, ama bakalım dün akşam Gop'ta daire baktık.
Tabii sıfır cillop gibi daireleri görünce onda da farklı fikirler oluştu.
Ben erkekleri bazen anlamıyorum yahu, Allah'ım bana sabır versin inşallah...

Zaten alınan ev içine 10-20 bin masraf yapılacak, bunu göze alıyoruz.
Fakat işin kötü tarafı, peşinatımız olmasına rağmen çok para ödemiş olacağız ve taksitlerde zorlanacağız gibime geliyor.
Ne diyeyim hakkımızda hayırlısı olur inşallah...

Ama herkese Allah nasib etsin böyle imkanları
Yine iyi yönünden bakarak birşeyleri yenmeye çalışıyorum napalım...

Senin adına çok sevindim. Şanslısın. Ev sahibi olmak güzel bir şey. Ev dizerken de büyük kolaylık. Kiralık eve çivi çakarken bile on kere düşünüyorsun.

İnşallah gönlünüze göre bir ev bulursunuz

Amin canım inşallah.
Allah herkese nasib etsin

Merhaba , sizin adınıza çok sevindim.

Çünkü aynı süreçten geçmiş biri olarak duygularınızı anlayabiliyorum.

Aile binasında oturma durumumuz vardı kaynanam annesi ve kardeşleri aynı bina da oturuyorlar yani bize düşünülen daire de teyzelerinindi. O yüzden hiç istemiyordum hem daha o zamandan mal mülk pay durumları konuşuluyordu hemde sakin bi hayat düşlerdim ben hep. Eşimle düşünüp taşındık bileziklerim ve düğün takıları kadar borç aldık kaynanamlarda biraz yardım etti sağolsunlar uygun bi ev bulup peşinat yaptık düğünden sonra da aldığımız borçları hemen ödedik. Şimdi sadece bankaya olan borcumuzu ödüyoruz her ay..

Fatih civarında ev fiyatları oldukça yüksek, işyerlerinizi ne taraflarda bilmediğimden sadece merkezi ve daha uygun evlerin bulunduğu Şirinevleri tavsiye edebilirim.

Allah herşeyi gönlünüze göre verir inşallah , kolay gelsin

senin adına çok sevindim allah mutluluğunu daim etsin güle güle otur şimdiden

Amin canım sağolasın, ayrıca senin adına çok sevindim.
Allah inşallah bana da bu günleri atlattığımı görmeyi nasib etsin.
Hakikaten o kadar çok bunaldım ki, anlatamam... Yeter noktasındayım..

Şirinevler bize çok ters kalıyor canım. Biz mecidiyeköy taraflarında çalışıyoruz, Fatih mevkii olarak kötü değil.
Fakat evler bir felaket... çok bunaldım çoookk... Sevincim neredeyse uçup gidecek, o derece...

Hayırlısını diliyorum, inşallah en hayırlı olan neyse o olur...

Allah Herkese Kendi Evinde oturmayı nasip etsin.bende eylül gelini olacağım biz 2 yıl kirada oturucaz kenarda nişanlımın birikmişi ve takılarla peşinat verip 2 yılda da biriktirdiğimiz parayı üstüne ekleyip ev alıcaz inşallah..insanın kendi başına bişeyler başarması gibi yok
inşallah seninde istediğin gibi olur canım..geçen yıl arkadaşımın kayınvalidesi kredi gibi 50 bin vermiş oğluna takılarını bozuk orta çaplı ev aldılar ama duyduğum kadarıyla ev parası verdi ya annesi daha bir çok gelip çıkmışlar evlenirine rahasızlık vermişler çok dikkat et sende..

Sağolasın canım, dediğin gibi insanın kendi başarısı gibi yok... Bambaşka bir duygu.

Biz şimdilik bu planı askıya aldık. Zaman darlığında ve Fatih gibi bir semtte kısa sürede güzel bir ev bulmak kolay değil.
Evler çok tadilat istiyor, bizim de vaktimiz olmadığı için, dar zamanda olmadık bir ev almak hoş olmayacaktı.
Şimdilik kirada oturacağız, hem gelecek muhtemel takılar hem de kendi birikimimizi de kv+kp vereceği paraya ekleyerek daha güzel birşeyler yapabiliriz düşüncesindeyiz.
Hayırlısı bakalım.

Dediğin doğru, onlar ne kadar sıkıntı yaşamışlardır bilemiyorum, benimde korkmadığım birşey değil doğrusu.
İnsan ne kadar olmasa çekiniyor, fakat sonuçta anne-baba ne için yaşar? Ne için birikim yapmak ister?
Muhakkak ki evlatları için, kimse dünyaya kazık dikmeyecek ya.. Nasip, "doğmamış bebeğe don biçmek" hesabı olur bu.
Şimdilik o günler ileride, önce bir evlenelim o zaman daha iyi nedir ne değildir anlaşılır.
Eğer gerekirse kendimiz birşeylerin üstesinden geliriz, Allah'ın izniyle.

cnmm hakkında hayırlısı olsun inşallah

cnmm eğer eşinin ailesine pek güvenmiyorsan yani gel gitleri çoksa muhakkak evi üstünüze alın

cnmm hakkında hayırlısı olsun inşallah

cnmm eğer eşinin ailesine pek güvenmiyorsan yani gel gitleri çoksa muhakkak evi üstünüze alın

Canım zaten ev olursa eğer, benim ve nişanlımın üzerine olacak birşey.
Ama ailesine pek güvendiğim söylenemez, hayırlısı bakalım. Hele o günler gelsin de hayırlısı ile

Konuyu güncellemekte fayda oldu...
Herkese destek ve yorumları için çok teşekkür ederim...
Siz olmasanız naparmışım ben...

Sevinci ve uzuntuyu bir arada yasadigim o gunlerden bu gunlere...
Tekrar konu acmak yerine, konuyu guncellemeyi sectim.

Neler oldu hayatında epey zaman geçmiş inşallah huzurun yerindedir
Neler olmuyor ki bir insan hayatinda...
Hamd olsun, sagligimiz yerinde, 2 erkek cocugum var, Allah onlara uzun omurler versin.
Pandemide hayat nasil geciyorsa, bizim de hayatimiz oyle geciyor diyebilirim.
Bu gunumuze sukur...

Zamanin gercekten hic kavrami kalmadi artik, gunler, haftalar derken bir bakiyoruz yillar gecivermis.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…