Mutfak perdem çok yağlı ne yapmalıyım?

hazirann

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
102
0
Arkadaşlar mutfak perdeme yağ sıcradı ve cok fazla hemde.Yıkamayla gececek gibi değil.İlk sorunum bu.
Bir de tavalarımın altı hep yanık ve tencereleriminde dıs tarafları temizlenmiyor :1no2: işte hepsi kötü durumda.
Ayrıca koltuğumda yanık lekesi var yanıp delinmedi ama sarardı acaba buna ne yapabilirim?
Bilenler yardımcı olabilir mi?

mutfak perdenızı ağ çözücüler var onlarla yıkayabılırsın.yada yuksek derecden yıkarsanızda cıkabılır.aynı sekılde yağ çözücüler tencerelerınızı de temızler.koltugunuzun yanıgı nasıl cıkar bılmıyorum ama halı yanıkları zımparalanınca cıkıyor.bır dene ıstersen

Mutfak perdenize yap çözücü dökerseniz deler mi bilmem..fisfisfis
çok asitli birşey zarar verebilir koslaları falan deneyebilirsiniz
tavalarınız için bir fikrim yok
ve koltuğunuzu uygun renkte bir kumaş boyası ile boyayabilirsiniz yerimseniben
kolay gelsin a.s.

evet canım yeşilkurba ağzına sağlık eğer bulaşık sabunu sürersen çıkar yağ lekesi :)

Çok teşekkür ederim...bulaşık deterjanını denicem.Mutfağımın perdesiyle koltuğumu sağolsun eşim halletmiş ben normalde kızartma falan yaparken perdeyi cekerim kenara.Koltuğuda yakmış
Yanık yeri bıçakla biraz kazıdım üst tarafı acıldı biraz ama bu seferde kuması delinmeye başladı sonra bıraktım.Ama renginde bir kumas boyası iyi fikir a.s.
Tavaların altı bir türlü gecmiyor clintbeng midir nedir onu da aldım ama malesef bir işe yaramadı...

Yağ çözüm var şimdik yapayım...bekleteyim.Cok sağoll...Ben sanırım bekletmediğim için sonuc alamadım..

arkadaşlar çok yağlı kızartma tavalarını falan,

BULAŞIK MAKİNASINda işlem biter bitmez hemen çıkarıp arap sabunu veya bulaşık deterjanı ile ovarsanız kirlerin birikmiş yağların daha çabuk çıktığını göreceksiniz ocak demirleri için de aynı yöntem çok pratik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…