Mutfak Dolabı Boyama Maceramız

azarantina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2012
405
830
arkadaşlar merhaba,

kiracı olarak oturduğumuz evin dolaplarına tabiri caizse ayar oluyodum. 2 yıla yakındır idare ettim ama yıllık izne çıkınca eahh bea deyip zaten uzun süredir araştırmalarımıda yapmıştım instagramdan bir arkadaşında yol göstermesiyle başladık bir yola bakalım. Ya herro ya merro dedik giriştik:)

efenim öncelikle bizim dolabın cinsi suntalam kaplamaymış. Bunuda internetten araştırınca öğrenmiş bulundum yani en cins dolap oluyor kendileri. Öyle her boya tutmaz vb imiş. Meşhur aşağıdaki boyadan
aldık. 2 adet küçük rulo fırça etraf kirlenmesin diye naylon yeyim birde bol bol dua , kaslı bir eş kolu ahaha:) bugün son katı atacağız bakalım heyecanla bekliyoruz. yarında sprey cila alıp bitirmeyi planlıyoruz. Kulplarıda siyah yapacağım. gelişmeler aşağıda.

Eklentiler

• 12.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 19.395
  • 11.jpg
    74,9 KB · Görüntüleme: 11.107
  • 10.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 24.366
  • 9.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 9.895
  • 7.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 10.939
  • 6.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 12.776
  • 5.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 10.122
  • 3.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 9.730
  • 2.jpg
    37,4 KB · Görüntüleme: 10.213
  • 4.jpg
    57,6 KB · Görüntüleme: 12.133
Benim dolaplarda aynısından malesef bende neler yapılabilir die düşünüyordum .biara yapışkanlı folyo ile kaplıyım dedim ama kenarlarında çıta var malesef . Boyayı nekadara aldınız ? Ve bitmiş resimleri paylaşırsanız bende mutfağımı boyamak isterim :)

ayy çok güzel olmuş bende yatakodamı boyamak istiyorum ama cesaret edemiyorum yaa. müthiş olmuş ellerine sağlık. bitmiş halini bekliyoruz valla.

sağolun arkadaşlar:) öncelikle bir türlü son kata yani 4.kat boyamaya geçemedik. Dün misafirim vardı bu akşamda yapalım dedik hoba rulo fırça donmuş iki günde yarın sabaha kaldı. rulo fırçarı yedekli almakta fayda var. İlk önce bizde folyo yapışkanlı kağıtla deneyelim dedik olmadı. en iyisi boyama. nalburdan 700 ml i 25 tl ye aldık. 3 kat gitti. minicik ama o kadar çok gidiyor ki biz yedekli 2 kutu aldık. yeni kutuyu yarın kullanacağız.

klasik kooperatif dolabı işte :) çok beğendim annemin mutfagında uygulamak istiyorum renk seçeneği varmı acaba bu boyanın merak ettim şimdi :)

ahahha aynen:) valla renk olabilir internette şeker pembesi yapanlarda vardı. Buarada boya zerre kokmuyo su bazlı demişler resmen su kokuyo bu kokmuyo:)

Kirada oturmak ne zormus dolap alsan istedigin gibi olsa neguzel olur boyle cok beyaz olmus uzerine baskilar oluyor onlardan alsaymissiniz keske

sizden ricam bitmiş temizlenmiş ve yerleştirilmiş halinin de fotolayıp eklenmesi... en çok kullanişlılık yonunu ve temizlik yönünü merak ediyorum acaba zamanla kabarma yapar mı. cif le temizlenince bozar mı vb şeyler. ben çok yağ çöz kullanıyorum. aspiratör tarafı yağlanınca civ ve yağçözü basıyorum dolaba. benim dolabım da aynı sizinkinden ... temizliği çok basit ama şık değil. ev kendimizn. ancak bütce yeni dolabı kaldırmaz. kayın pederim mobilyacı . ancak sadece malzemesi bile bin beşyüz tutuyo... şu an onu yapamayız.... acaba boyasak nasıl olur diye düşünürken bunu gördüm.. takipteyim. sizde kullandılca buraya nasıl oldugunu yazarsanız biz de boyayabiliriz. merak içindeyim. sevgiler

süper bir değişim olmuş güle güle kullanın
gercekten cesaret işi

bide ben cesaret edebilsem ama ııh bende kaslı bir kocada yok oyüzden belkide.çok güzel bir iş çıkarmışsınız,harika gözüküyor

öncellikle tebrik ederim eşinizle çok iyi bir sonuç elde etmişsiniz keşke fırcaları tinerli bir kabın içine bıraksaydınız o zaman donmazdı ellerinize emeginize sağlık güle güle kullanın

öncellikle tebrik ederim eşinizle çok iyi bir sonuç elde etmişsiniz keşke fırcaları tinerli bir kabın içine bıraksaydınız o zaman donmazdı ellerinize emeginize sağlık güle güle kullanın
evet akıl edemedik bunu teşekkürler.
zımparalamadan mı boyadınız dolabı?
evet zımparalamadık zaten dolap türünden dolayı zımpralanmıyor ayrıca bu polisan su bazlı x1 antiaging boya zımparalamadan boyanabiliyor o yüzden tercih ettik.
bide ben cesaret edebilsem ama ııh bende kaslı bir kocada yok oyüzden belkide.çok güzel bir iş çıkarmışsınız,harika gözüküyor
ahahah teşekkürler
Tebrik ederim
Çok güzel olmus
teşekkürler
güzel olmuş,bitmiş halini de bekliyorum,bir de ben cesaret edebilsem
bitmiş halini ekliyorum
biz bir kaç gün sonra cila-vernikte yapacağız valla instagramda boyayanlarla konuştum hiç cila bile yapmadan 1 yıldır sorunsuz kullananlar varmış.

kızlar daha temizliğim devam ediyor biraz kolum koptu:) camlara epey sıçratmışız barnaklarım delindi onları silmekten fotoğraflarda idare edin biraz dağınık

Eklentiler

• 10628416_10152777163909063_7976615527741049128_n.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 3.525
  • 1484112_10152777163849063_8359723234849966611_n.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 3.785
  • 10698411_10152777163794063_1269780072823445357_n.jpg
    42 KB · Görüntüleme: 3.878
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…