Müslüman Dünyası İçin Hep Beraber Dua Edelim..

aaynaa

başlngc 116 gnc 75 hedef 70
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
30.026
28.247
Son günlerde yine ortalık karıştı ve kan akıtıldı polislerimiz vefat etti sivil öldü vatanımızı bit huzursuzluk kapladı milli kaynaklarımız okul , hastane, kamu binaları, ambulanslar, iş yerleri vs yakıldı yıkıldı buna ne gerek var bunları yapmak için uğraşanlara da alet olmak yine insanın kendisine yapabileceği en büyük zarardır. İslamiyet son yüzyılda hep yanlış algılanmış hep yanlış yorumlanmış ve yansıtılmıştır halbuki Kuran'ı Kerimimiz de her şey çok net ve açıktır onu her kim okusa mutlaka etkilenmiş ve etkilenir de. Bizim sorunumuz Müslümanların cahiliyetten kurtulamaması ve de kendini kanıtlayamaması kan dökerek ya da sorunlar çıkararak dünyanın Müslümanları terörist olarak görmesine sebep oluyor ve öyle görmesi de devam edecek şu dönemde gibi geliyor bana. Biz güçlü olalım Müslüman kanı dökülmesin devletimiz baki vatandaşlarımız huzurla yaşasın AMİN... ALLAH insan kılığındaki şeytanlardan tüm Müslümanları korusun daha fazla kan dökülmesin devletimiz hem kendi içinde hem dünyada güçlü olsun ki mazlumları da koruyabilsin hep beraber dua edelim arkadaşlar vatanımız için de...geleceğimiz için de kendimiz için de...

konunuza katılan olmamış. ben de son zamanlardaki huzursuzluklardan dolayı acaba konu açan var mı dua etsek diyordum. var mı acaba aktif bir topik bu konuda.

konunuza katılan olmamış. ben de son zamanlardaki huzursuzluklardan dolayı acaba konu açan var mı dua etsek diyordum. var mı acaba aktif bir topik bu konuda.
evet konuma hiç kimse bir şey yazmadı çok katılım olur konuşuruz dualar edilir fikir alış verişi olur yani böyle konularda kalabalık olup toplaşıldığında hep erkekler konuşuyor şunlar eksik bunlar eksik yani siyasete olayı karıştırmadan ama çok müslüman ölüyor aha dün patlama oldu her şey dua üzerine ALLAH dua etmeyi nasip etsin bazen insan donup kalıyor dualardan kendimizi yoksun bırakıyoruz

Reactions: eoe
başka bir konu açıp tekrar dene istersen. konu "terörün bitmesi için dua" gibi "terörün bitmesi için birlikte dua edelim mi" gibi birşey olsa ilgi çekici olabilir mi acaba. ne dersin. çok isterim buna dua etmeyi. hep şahsi dualar ettim şimdiye kadar. çocuğumuz olsun diye dua ettim. ama nasıl bir dünyaya çocuk getiriyoruz. ülkemiz için dua etmeliyiz şuan bence. çok ihtiyacımız var buna çocuklarımızın geleceği için...
ayrıca seninle melisamelis in topiğinde tanışmıydık?

başka bir konu açıp tekrar dene istersen. konu "terörün bitmesi için dua" gibi "terörün bitmesi için birlikte dua edelim mi" gibi birşey olsa ilgi çekici olabilir mi acaba. ne dersin. çok isterim buna dua etmeyi. hep şahsi dualar ettim şimdiye kadar. çocuğumuz olsun diye dua ettim. ama nasıl bir dünyaya çocuk getiriyoruz. ülkemiz için dua etmeliyiz şuan bence. çok ihtiyacımız var buna çocuklarımızın geleceği için...
ayrıca seninle melisamelis in topiğinde tanışmıydık?

EVET CANIM NİCKİNDEN HATIRLADIM SENİ ZATEN BEN DE BİR ARA KATILDIM DUALARA SON ZAMANLARDA YİNE BEBEK İÇİN BİR TOPİĞİM VAR ORDAN YAZIYORUZ ARKADAŞLARA AMA DEVLETİMİZ İÇİN DE HUZUR GEREK HEP BERABER DUALAR EDELİM GERÇEKTEN DE KAOSU BİZİM ÜLKEMİZE DE SOKMAK İSTEYENLERE ALLAH FIRSAT VERMESİN...

Terör dünyanın her yerinde var fakat dünyaca Müslümanların terörist olarak tanınmasına algılanmasına çok üzülüyorum ben her gün bir ananın canı yanıyor bir çok şey de işte Müslümanların kendini geliştirememesi eğitim Müslümanlar içinde ayrışma kendi aralarında bile birlik beraberlik olmayınca ayrımlardan birlik doğmuyor ben her duamda devletime milletime ülkeme insanlarıma huzur mutluluk kuvvet ve kudret ver YA RABBİM diyorum buradan da ettiğimiz duaları okuduğumuz duaları paylaşabiliriz ille de şu duayı okuyalım diye bir sınırlama getirmiyorum ama namazımız da Kuranımız da normal otururken içimizden bile geçirsek bir duadır yanii...

Rabbim dünyada zulüm gören tüm Müslümanların yar ve yardımcısı olsun
aslında arkadaşlar bir Fatiha bile okusak çok güzel olur tüm Müslüman alemi için bizler için ülkemiz için dua her zaman koruyucudur Ayetelkürsi kilittir ...onu da okuyabiliriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…