Mune 1 Hafta Boyunca Bu Topikte Olacak!!! :))

Aklıma takıldı da.... Dini bazen sorguladığını yazmışsınız ilk sayfalarda... Ama oruçta tutuyorsun hem 30gün demişsiniz inşallah tutarsın tabii ki de... Sadece eee... Hem oruç tutup hem neden dini sorguluyorsunuz ki kafan nerede karıştı??.. Uygunsuz bi laf ettiysem affet nasıl cümle kuracağımı bilemedim..

nacizhane fikrimi yazayım dedim..hiç düşünmezmisiniz öylesine dünyanın varoluşunu falan..

meryemcim oradamısın güzelim:KK3:

Sahuru yapayım geliyorum:KK34:
24saat,
kısaca cevap vereyim size sonra biraz ara vermem lazım, sorguluyorum evet, kitabımızda yazanları tam ve doğru olarak anlamış mıyım sorgularım, insan kutsal kitapta her yazılanı ilk okuduğunda algılayamayabilir, altındaki derin manayı, aslında neden bahsedildiğini görmeyebilir, sürekli okumak ve üstünde düşünmek gerekir. Zaten kitabımızın temelinde de iki ana madde vardır, okumak ve düşünmek.

Çok derinine inmek istemiyorum çünkü malum sitede dini konular yasak, bile bile yasaklara uymamazlık olmaz, sizleri kırmamak adına cevap vermemezlik etmek istemedim:KK34:

Az müsade, sonra yine buralarda olurum.

mune ceza puanım 10 yanındakı 27.12.2014 tarihi nedir..?
birde hiç travma veya şok dediğimiz bir olay yaşadın mı?
27.12.2014'te o ceza puanı etkisiz olacak anlamına geliyor, aldığın o ceza verilen tarihte etkisini yitirecek, ceza puanın düşecek.
Maalesef yaşadım:KK43:(( 29 yıl arayla 2 ani kaybım oldu.

Vayyy vayyy ne topik görüyorum haaaaa:KK53:

mune abla hiç banlandınmı kk ya yeni geldiginde..
banlandıysan neden dolayıydı:KK14:
adminlerde biz üyeciklerle münakaşa edip banlanabiliyormu:KK31:
topiklerde muneeeeeeee diye yazınca sana sinyal geliyomu? help me der gibi:KK52:

Hiç banlanmadım, tabii bizde kurallara uymak zorundayız, uymazsak banlanırız. Bana sinyal:))) anında sinyal geliyor, kulaklarım çın çın çınlıyor:KK9:

Mune hayvanlarla aran nasıl.Benim ev şu aralar hayvanat bahçesi gibi de:KK1::KK1:.Sanırım sende seviyordun fil hafızam yanıltmadıysa beni..
O yüzden hangi hayvanı daha çok seviyorsun demiyorum,şüphesiz hepsini seviyorsun ama bana kediler daha bir farklı gelir.Vurdum duymaz,asil,uykucu,uyanık..İnsan doğasına daha yakın sanki.. Peki ya sence???

Oyyyy sevmez miyim, onlarsız hayat mı olur:))) hepsini çok seviyorum, kedi, köpek, karga, kırlangıç baktık, bahçede sıkışan kirpileri kurtarırdık, birde bacaya düşen yarasaları:)) Kediler çok başına buyruklar, hepsinin farklı karakteri var, birde 7/24 şımart, sevgi delisi yap yine de müdanaları yoktur, yemeğini yer bir çalım atıp gönlü nerde isterse orda yatarlar, kaldırmak istediğinde bir bakış atarlar sanırsın dövecek:KK9: bende köpekleri daha yakın bulurum kendime, onların kimyası da benle uyuşuyor sanırım, sokakta bile peşime takılırlar, bir ara resmen köpek çetesi eşliğinde yapıyordum sabah yürüyüşlerimi, yürüyüş sonrası herzaman girdiğim kafenin kapısında beklerlerdi, sen karnını doyuruyorsun hani bize yemek der gibi:))) karınlarını doyurunca giderlerdi.

Mune hangi takimlisin :)

"Edebim el vermez edepsizlik edene,susmak en güzel cevap edebi elden gidene..."
Uzun zamandır takım işleriyle uğraşmıyorum, eskiden Beşiktaş'lıydım ama şimdi sorsan hiçbir futbolcusunu bilmiyorum:KK9:
Galiba eşimin futbolla ilgilenmemesi etken bu duruma, bizde futbol dediğinde herkes birbirinin yüzüne bakar, ben Metin Tekin'in, eşim Maradona'nın futbol oynadığı zamanlarda takılı kaldık:KK60:

27.12.2014'te o ceza puanı etkisiz olacak anlamına geliyor, aldığın o ceza verilen tarihte etkisini yitirecek, ceza puanın düşecek.
Maalesef yaşadım:KK43:(( 29 yıl arayla 2 ani kaybım oldu.

Hiç banlanmadım, tabii bizde kurallara uymak zorundayız, uymazsak banlanırız. Bana sinyal:))) anında sinyal geliyor, kulaklarım çın çın çınlıyor:KK9:

Oyyyy sevmez miyim, onlarsız hayat mı olur:))) hepsini çok seviyorum, kedi, köpek, karga, kırlangıç baktık, bahçede sıkışan kirpileri kurtarırdık, birde bacaya düşen yarasaları:)) Kediler çok başına buyruklar, hepsinin farklı karakteri var, birde 7/24 şımart, sevgi delisi yap yine de müdanaları yoktur, yemeğini yer bir çalım atıp gönlü nerde isterse orda yatarlar, kaldırmak istediğinde bir bakış atarlar sanırsın dövecek:KK9: bende köpekleri daha yakın bulurum kendime, onların kimyası da benle uyuşuyor sanırım, sokakta bile peşime takılırlar, bir ara resmen köpek çetesi eşliğinde yapıyordum sabah yürüyüşlerimi, yürüyüş sonrası herzaman girdiğim kafenin kapısında beklerlerdi, sen karnını doyuruyorsun hani bize yemek der gibi:))) karınlarını doyurunca giderlerdi.

Uzun zamandır takım işleriyle uğraşmıyorum, eskiden Beşiktaş'lıydım ama şimdi sorsan hiçbir futbolcusunu bilmiyorum:KK9:
Galiba eşimin futbolla ilgilenmemesi etken bu duruma, bizde futbol dediğinde herkes birbirinin yüzüne bakar, ben Metin Tekin'in, eşim Maradona'nın futbol oynadığı zamanlarda takılı kaldık:KK60:

kimleri kaybetmiştin mune?
sakıncası yoksa..başın saolsun..

Ayyy benim merak ettiğim çook şey var :KK70:
1.KK'yi kim ve hangi tarihte kurdu?
2.Baş admin kim?
3.Kaç tane admin var?
4.KK kurallarının yazılığı olduğu bir konu var mI?
5.Banlanmak ne demek ve banlaninca ne oluyor?
6.KK adminleri siteyi evlerinden mi yönetiyorlar yoksa özel KK ofisleri var mı?
7.Galiba bir admin erkek mi?(cümleye gel)
8.Burda admin olmak için ne yapmak gerek?
9.Adminler ücret alıyorlar mı?
10.Kaç senedir adminsin?
11.Hiç adminliği bırakmak istedin mi?
12.Kızın neden üye olmuyor ki?
13.Kullanıcı adımIzı değiştirmek mümkün mü?Nasıl?
Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe sorucam Mune abla :))

nacizhane fikrimi yazayım dedim..hiç düşünmezmisiniz öylesine dünyanın varoluşunu falan..

Bizim aklımız bunları anlamak için küçüktür.. Canabı hakkın zatını sıfatını biz anlatamayız çünkü yaratılışımız böyle değildir.. Nasıl varolduğunu sorgulamam sadece mucizelerine şaşırırım şükrederim gerçekten ne kadar derin düşünürsen düşün bunu bizim aklımız almıyor...

Sahuru yapayım geliyorum:KK34:
24saat,
kısaca cevap vereyim size sonra biraz ara vermem lazım, sorguluyorum evet, kitabımızda yazanları tam ve doğru olarak anlamış mıyım sorgularım, insan kutsal kitapta her yazılanı ilk okuduğunda algılayamayabilir, altındaki derin manayı, aslında neden bahsedildiğini görmeyebilir, sürekli okumak ve üstünde düşünmek gerekir. Zaten kitabımızın temelinde de iki ana madde vardır, okumak ve düşünmek.

Çok derinine inmek istemiyorum çünkü malum sitede dini konular yasak, bile bile yasaklara uymamazlık olmaz, sizleri kırmamak adına cevap vermemezlik etmek istemedim:KK34:

Az müsade, sonra yine buralarda olurum.
Teşekkür ederim.. Tabikii güzel kitabımızı güzel anlamamız gerekiyor... Ama tam manasıyla kimse anlayamaz ki :)) k.kerim okuyupya aaaa şunu şöyle yapmam lazım diye birşey bulamasın..mesela namaz... K.kde namaz kılın der c.hak ama şu rekatte şu zamanda vs diye bildirmemiş.... Bunu sünnetlerde hadislerde cevabını bulursun... Yani güzel kitabımız c.hakkın şeriyetını bize bildirir tabiikide ama kafamızın karışmaması için sünnetlerden hadislerden yararlanmalıyız :)) tamam daha derine inmeyelim.. Ama dediğim gibi İslam sır... Cevabı hak sırdır yani sonsuz sorunsuz iman edelim inşallah biz aciz bir kuluz nasıl anlarızki yaratılışı.... Neyse uzatmıyorum:))

Mune küfür eder misin ? Bana değil:KK1: genelde edermisin, ne sıklıkla edersin...

Bir de şu kuşlar kaç beğenide bir geliyor? Ben onu sitede hiç bir yerde bulamadım :26:

X