Munabbet kusum hakkinda yardim

shainy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2010
167
2
Selamlar, 10 gun kadar once yavru dedikleri bir muhabbet kusu aldik. Cok tatli, yemesi icmesi normal. Ama hic bir sekilde hareket yok, koydugun yerde saatlerce kalabilir, coook nadir sesi cikiyor, oda disaridan bi kus sesi duyarsa. Bircok muhabbet kusum oldu ama boylesini gormedim. hani kafesi olsun, etrafini olsun bi arastirir. elimize alsak hic rahatsiz etmesen gunlerce durur, ama sevsen konussan ucup gidiyo gittigi yerde kaliyo. kafesin icindede oyle kipirdamiyo genelde oyle oturuyo, sadece yem yemek icin hareket ediyor. en ufak seste korkuyor gibi. Hic uyudugunu gormedim ama, tum gece ayakta oldugumda bakiyorum o karanlikta olmasi ragmen uyumuyor. Napmam lazim, nasil alistircam kendime, bi derdi mi var yoksa artik karakterimi bu?

şuanda ne durumda kuşunuz bilemiyorum ama (5 gün daha geçmiş) bende 1 hafta önce aldım muhabbet kuşu, ama yavru olduğundan eminim üreticisinden aldık anneden ayrıldı geldi, sizinki de yavrudur gerçekten umarım petshoptan aldıysanız bazen yavru diyip yetişkin verebiliyorlarmış... benimki ilk 2 gün hiç yem dahi yemedi, hareketsizdi ama korkak değildi hatta ilk gün kafese elimi sokup ayağına doğru parmağımı uzatınca çıktı, bir süre dışarı parmağımda çıkarttım uyudu, uçmaasına fırsat olmadan geri kafesine koydum. son 2 güne kadar da bu kuş korkak değil ama hareketli de değil çok sakin diyordum. meğer ortama alışıyormuş sanırsam. maşallah şimdi ötüyor takla bile atıyor:nazar: 2 gündür dışarı da çıkarıyorum akşamları, ilk başlarda konmakta bi yerlere zorlandı. senin ki de muhtemelen alışma aşamasındadır. ben heran yanında durmaya ve sürekli konuşmaya çalıştım, müzik dinlettim....

üşüyor yada hasta olabilir.kafesin içine yere bi parça pamuk koyun altına girip yatarsa üşüyordur...

canım kuşunu daha yeni almışsın bence çok normal...eğer gerçekten yavruysa zaten böyle olurlar...eline aldığında okşamaya çalışma..muhabbet kuşları okşanmaktan nefret ederler...ben üşüdüğünü sanmıyorum...şimdi o daha yeni ayrılmış evinden kendi kafesine ve ortama alışması için zaman gerek...bir kanaryayı bile kafesinden alıp yan kafese koysan ötmeyi keser...

zamanla alışıcaktır..ilginizi artırın çabuk evcilleşir..

X