Multikistik displastik böbrek

bussrraaa

Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2022
60
21
27
Herkese hayırlı akşamlar rahatsızlığımızın tam adını öğrenince bir de böyle konu açayım dedim. Biz 22. Haftamızda detaylı ultrasona gitmiştik orada kızımın sol böbreğinde idrar olduğunu (bunun gayet normal olsuğunu söylemişti doktor) öğrenmiştik. Şuan 28. Haftamızdayız en son 12 ağustosta muanemizde hala böbreğinde idrar vardı böbrek genişlemesi diyorlarmış buna da (öğrenmediğimiz şey kalmadı çok üzülüyorum) bugün 28. Haftamızda muaneye gittiğimizde doktor artık böbreğinde genişleme olmadığını kist olduğunu söyledi ben ilk başta anlamadım (malesef doktorum biraz ketum gebeliğim boyunca hiçbirşey yolunda gitmedi özel bir çaba harcadığını düşünmeye başlıyorum artık.) oda pek bişey söylemedi bunun ne demek olduğunu kötü bir şey mi olduğunu sorduğumda bana 32. Haftada detaylı ultrasona gitmemi daha sonra ona tekrar görünmemi söyledi. Ben zaten 12 ağustosda eğitim ve araştırma hastanesinde başka bir hekimden görüş almaya gitmiştim oda suyumun fazla olduğunu (gebelik şekerim var o yüzden olabilir dedi ama suyum şuan normal görünüyor) riskli gebelik olabileceğini o yüzden Perinotolojiden randevu almam için özel bir şey yaptı bende boş bulduğum ilk gine 3 eylüle randevu almıştım bu multikistik displastik böbrek olayını öğrenmeden önce iyi ki almışım 32. Haftaya kadar kahrolurdum napardım. Başından buna benzer bir şey geçen var mı beni aydınlatabilecek. Malesef internet de de bu konu hakkında çok fazla bir bilgi bulamadım yardım ederseniz çok sevinirim

Canım merhaba bende 34 haftalık hamileym ve bugnkü kontrolümde buna benzer birşey öğrendm malesef. Diğer haftalarda yoktu işin ilginç yanı. Senin genişleme kaç cm acaba. Benim kafm çok karışık perinatolojiden sıra bulup gideceğim ennyakın zamanda :KK43:

Ben gittim artık sordum açık açık bebeğim yaşar mı dedim yaşar doğduktan sonra hemen tedaviye alınıcak dedi iki böbreğindede varmış ama o şaşkınlıkla ikiside kist mi yoksa birinde genişlememi var anlamadım bizim biri 4.4 biri 5.7 size tam olarak ne dediler

X