Çocuk Hastalıkları Mukopolisakkaridoz

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Kereminannesii

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2017
72
190
30
İyi günler hanımlar 8bucuk aylık bir oğlum var gebelikten beri baş çevresi haftasından büyüktü suan 51 cm persentil tablosuna göre epey büyük. Her ay doktor kontrolünde hic bunu sorun etmezlerdi bu ay doktor tavsiyesiyle mr cektirdik onlarda mukopolisakkaridozdan şüphelenip yurtdışına tahlil gönderdiler. Biraz uzattim kusura bakmayin sorum şu boyle bir tehlike atlatan yada bu hastaligi yasayan tanik olan varmı beni bilgilendirecek gunlerdir kahroluyorum sonuc cikmadi ama annelik iste..

inşallah hiçbişey cıkmaz canım. bı tanıdıgımızında öyleydı hep gövdesıne göre buyuktu. ama yanls degılse 2-3 yastan sonra normale dondu. sımdı 9-10 yasında. cok yakısıklı bır cocuk
esının aılesınde kafa yapıları genıs mı mesela ya da senın babanda kardesın de

Eşimin kafası buyukmus kucukken ama o zamanlar bu kadar doktor takibi olmadigindan kimse bisey anlamamis internet ortamında hastalik icin cok kötü seyler yazıyor insallah dediginiz gibi tedaviyle donemsel atlatilabilecek birseydir.

O resimde ki minnacık şeker mi Kerem mi?

İnşallah tahliller temiz çıkar. Rabbim yavrunuza ailesi ile birlikte, uzun, çok sağlıklı ve mutlu bir ömür versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…