Kekler - Pastalar Muhtesem Pasta (Resimli)

Azeri kizi

Türkiye'mmm
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2007
5.700
12
46
Bu aralar yas pastalara cok merak sardim.Evim pasta malzemeleriyle doldu tasti.Cok zevkli oluyor böyle seylerle ugrasmak.Bu pastanin pandispanyasini hünerlibayanlar'dan aldim ve direkt buraya kopyaliycam.Kendisi cok güzel anlatmis.Bu pandispanyayla ve kremayla daha cok degisik seyler yapilabilir.

YOĞURTLU SADE PANDİSPANYA (24 cm'lik kalıp için)
Malzemeler
· 4 Adet Yumurta
· 4 Türk Kahvesi Fincanı Toz Şeker
· 4 Türk Kahvesi Fincanı Un
· 1 Türk Kahvesi Fincanı Yoğurt
· 2 Yemek Kaşığı Sıvı Yağ
· 3 Yemek Kaşığı Kaynar Su
· 1 Paket Kabartma Tozu
· 1 Paket Vanilya
PASTACI KREMASI
500 ml süt
1,5 çay bardağı toz şeker
yarım subardağı un
1 yemek kaşığı buğday nişastası
3 yumurta sarısı
1 paket vanilya
GANAJ:
200 ml. sivi krema
200 gr. kuvertür cikolata

Pandispanya Yapılışı
· Yumurta aklarını cam bir kasede krem şanti kıvamına gelinceye kadar çırpın. Şekerin yarısını ekleyin ve şeker eriyinceye kadar çırpın.
· Ayrı bir kasede yumurta sarılarını, kalan şeker ve kaynar su ile şeker eriyinceye kadar yaklaşık 6-7 dk. çırpın. Şeker eriyince yağı ve yoğurdu ekleyin ve çok az çırpın.
· Toz malzemeleri birlikte birlikte eleyin, yumurta akları ve sarıları ile birleştirerek çok az daha çırpın. (bu aşamada mikser yerine çırpma teli yada tahta kaşık kullanırsanız daha iyi olur)
· Yağlanmış ve unlanmış kalıba dökerek, önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 40-45 dk. batırdığınız kürdan temiz çıkıncaya kadar pişirin.
Pastaci kremasinin yapilisi:
Yumurta sarıları tencerede çırpılır.Üzerine yavaş yavaş süt ve şeker ilave edilir.Ardından un, vanilya ve nişasta karşımı , elenerek ilave olur.Kısık ateşte koyu kıvama gelene kadar karıştırılır.
Ocaktan indirilen kremanın üstü kaymak bağlamaması için sürekli karıştırılarak oda sıcaklığına getirilir, sonrasında kendi halinde soğumaya bırakılır.
Ganaj icin:
Kremayi kaynatmadan isitin ve kücük kücük dogradiginiz kuvertür cikolatayi icine atin,karistirarak eitin.Oda sicakliginda sogutun.
Bunlarin hepsini yaptiktan sonra pandispanyayi üc kat kesin.Iki katina da kremayi sürün.Son parcayla kapatip en üste ganaji dökün.Güzelce esit olacak derecede yayin.Buzdolabinda sogutun.
Isterseniz aralarina findik parcalari koyabilirsiniz.Benim gibi pastanin kenarini krem santiyle kapatabilirsiniz.Yani gerisi size kalmis.Evinizde ne varsa.

Son düzenleme:
Zor gözükse de hic zor degil yapimi arkadaslar.Dogum günleri icin ideal bir pasta.

Ben beyaz cikolatayla biraz karistirdim bir de.Bu yüzden böyle güzel dalgali gözüktü.

Son düzenleme:
dayanamadığım şeylerden biride kremalı pastalar...çok harika gözüküyor hımmmmmmcokacimcoook
:kahve: emeğinize sağlık...

Azericim benimde tüm tariflerine güvendiğim bir siteden alıntı yapmışsın senin tariflerinde zaten ortada eminim muhteşem lezzetli bir pastadır.Ellerine sağlık cnm.

Çok özür dileyerek konudan uzak ama balsurat a bişey söyleyeceğim ,takvimin çokkkkkk komik öldüm gülmekten :))))))))))

Azericim benimde tüm tariflerine güvendiğim bir siteden alıntı yapmışsın senin tariflerinde zaten ortada eminim muhteşem lezzetli bir pastadır.Ellerine sağlık cnm.

Çok özür dileyerek konudan uzak ama balsurat a bişey söyleyeceğim ,takvimin çokkkkkk komik öldüm gülmekten :))))))))))

Evet canim pandispanyayi oradan yaptim ve cok hosuma gitti.Bu carsamba oglumun dogumgünü var.Bu pandispanyayla ona süngerbob pastasi yapicam.Burada da yayinliycam insallah.

azeri kiz sana birsey sorcam ben puskuviden bir pasta yedim cok lezzetliydi gercekden ama tarifini alamadim nasil anlatayim esmer piskuvuleri yan yan koymuslar aralarina sane yani klop klop surmusler tekrar piskuvi uc sira felan sonra yandan kapatmislar buzdolabinda bekletilmis
arkadaslar bunun tarifini bilen varmi
umarim anlatmisimdir ben bunu bulmam lazim kizlar

azeri kiz sana birsey sorcam ben puskuviden bir pasta yedim cok lezzetliydi gercekden ama tarifini alamadim nasil anlatayim esmer piskuvuleri yan yan koymuslar aralarina sane yani klop klop surmusler tekrar piskuvi uc sira felan sonra yandan kapatmislar buzdolabinda bekletilmis
arkadaslar bunun tarifini bilen varmi
umarim anlatmisimdir ben bunu bulmam lazim kizlar

Evet canim,ben de böyle bir tarif yapiyorum.Krem santi hazirliyorum.Borcama petibör bisküvileri diziyorum.Üzerine krem santi sürüyorum.Tekrar bisküvi ve krem santi olarak bitiyor.Üzerine de bolca hindistan cevizi döküyorum.Bir gün buzdolabinda bekletiyorum.Bu kadar.
Insallah senin aradigin tariftir.

eline sağlık canım çok güzel bir görüntüsü var..
senin diğer tariflerinide denedim ve memnun kaldım..
bunuda vaktim olunca denicem inşallah..

eline sağlık canım çok güzel bir görüntüsü var..
senin diğer tariflerinide denedim ve memnun kaldım..
bunuda vaktim olunca denicem inşallah..

Öyle mi.Bende memnun oldum senin memnun olmanaa.s.

O zaman bunu da yap derim.Yapica da sonucu beklerim.

cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
harikaaaaaaaaaaaaaa
bayildimmmmmmmm
ellerine emegine sagölik canim
süper görünüyo
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
devaminida bekleriz tariflerinin
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

hhhmmm nefiss görünüyocokacimcoook
mutlaka deniycem canimyerimseniben
ellerine emciklerine saglikopuyorumnanaktan

Hmmm.. Görüntü çok güzel görünüyor eminim tadıda öyledir.Deneyenlerden biride ben olucam.Ellerine emeğine sağlıkkk opuyorumnanaktan

ellerine sağlık çok güzel görünüyor. pandispanyadaki yağ yerken hissedilmiyor heralde evlilik yıldönümüm yaklaşıyor yapabilirsem kalpli kalıbımda güzel bi pasta yapmak istiyorum

X