Muhabbet kuşum yediği yemi geri çıkarıyor

cnn54

Özlemimsin...
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009
528
2
Arkadaşlar minik kuşum yediği yemi sirkelenerek geri çıkarıyor kusma olarak değil sadece yem çıkıyor bi sirkeleniyo her tarafa attırıyo ve birazda durgunluk var bunun nedeni ne olabilir bilginiz var mı?

benim de bir muhabbet kuşum var ve aynayla oyun oynarken falan yemini çıkarıyo. mesela ayna ile oynattığımızda karşısındaki yansımasına yemi çıkarıyo ağzından. onu başka bir kuş sanıyor zannedersem çünkü ben internette araştırmıştım canım muhabbet kuşları eşlerine falan yem çıkarırlarmış bu şekilde ve bir de hastalıktan dolayı kusuyorlarmış diye biliyorum. eğer durum devam ediyorsa bir veterinere götür istersen

aynen canım.. ayna koyma kafesine.. yazımdan kafesine ayna koyduğumuz falan anlaşılabilir. biz ilk zamanlar kısa süreliğine arada bi oynatıyoduk sadece.

Kafeste yok zaten ayna zil var bitane ondan görüyo sanırım kendisini kaydirigubbakcemile3 şuan iyi maşallah bi sorun yok görünce baya bi endişelenmiştim :çok üzgünüm: sürekli boğazını oynatıyo yemek yedikten sonra sanırım yutmakta güçlük çekio

Yaa benim kuşumda aynısını yapıyor şimdi napıyım ben çok endişelendim...

bizim kuşumuzda heyecanlanınca oynayınca çıkarıyo o çok normal

Yanına eş istediği için yaparmış.Eş aldık kesti:))))

benim de bir muhabbet kuşum var ve aynayla oyun oynarken falan yemini çıkarıyo. mesela ayna ile oynattığımızda karşısındaki yansımasına yemi çıkarıyo ağzından. onu başka bir kuş sanıyor zannedersem çünkü ben internette araştırmıştım canım muhabbet kuşları eşlerine falan yem çıkarırlarmış bu şekilde ve bir de hastalıktan dolayı kusuyorlarmış diye biliyorum. eğer durum devam ediyorsa bir veterinere götür istersen

aynayı cıkartın karsı taraftakı kusu kendi eşi sayar ve onu beslemek için kusar ondan bunu göremeyince strese girer ve ciddi hastalıklara yol acar baska bi oyuncak koyun

bizde ayna var bazen işi sapkınlıga döküyo benim oğlan :KK70:
ama aynasızda ne yapsın garıbım zaten 6 yıldır "amannnn bekar oğlannn" türküsünü çığrıyoooo.oğluşumaaa tüm aynalarrrr fedaaa :lepi:

benimkiside yapıyo aynısı ya ayna falanda yok ama kafasını öne arkaya oynatıyo sonra yemi çıkarıyor :KK43: :KK43: çok üzülüyorum öyle görünce onu

kuslar kusma olayını eş istediklerinde yaparlar :)

X