Muhabbet Kusum cok sinirli ve acayip isiriyor... :(

ZSAEFMEAR

ZsAeFmEaR <3
Kayıtlı Üye
21 Mart 2009
1.288
43
37
Selamlar ,

Sizlerden yardim istiyorum... Kuzenlerimin ( biri 9 yasinda digeri 4 )üc muhabbet kuslari vardi biri diger ikisini hep dövüp köselere sikistiriyordu kücük kuzenim bunu görüncede hep cubuk koyup kusu dövmek istiyormus bu kus da daha cok sinirlenmeye ve bir kusun hep kafasina vurmaya baslamis hafif delinmisdi o kusun kafasi bende görünce dayanamadim ayiralim dedim ve eve aldim o digerlerini döven kusu ilgilendim degisik yemler verdim kendime alistirmaya calistim evde ucurdum vs cok sey yaptim ama ne yaptiysam sanirim güvenini kazanamadim... gitdikce sinirli oluyor sizde ne yapmaliyiz ?

Simdiden yardimlariniz icin tsk ederim...

önceleri kuş kafesin içindeyken kafese yaklaş ve sevecen yumuşak bir ses tonunda şirin sözcükler söyle. korkutacak bir hareket yapma. ani hareketlerden kaçın. kafesine mandalla marul gibi besinler as. bir süre böyle gitsin. sonra tellerin arasından parmağını sok gagasına değdirmeye çalış. ilk zamanlar ısırır tetikte olmalısın. zamanla oturur her şey. ben gelinimi böyle alıştırdım. şimdi öpüyorum vallaa :KK52: bir tek ele gelmiyor :KK53:

X