Muhabbet Kuşlarımızın Fotoğraflarını Paylaşalım

$Mavis.jpg

bu da benm kuşum mavişşşşimmm kendileri gevezedir birazzz:nazar:

yaaa maşaaallaaah bende de aynısından vardı yıllar önce hemde adı da mavişti:))) çok cana yakındııı kuzum...

kayınvaldemlerin kuşu var resmi yanımda yok ama çok konuşkan anlatamam size. ama en çok "bir varmış bir yokmuş pireler berber iken bıcırık varmışşşşş" demesini birde "kuyruğum yok" demesini seviyorum. hayvana tekerleme ezberletmiş görümcem kaydirigubbakcemile3

aaaaaaaa inanmıyoruuum süpermişşşş:)))

kızlar fotoları görünce tekrardan bir muhabbet kuşu almaya karar verdim ben:)) sizce çift alırsam daha zor mu alışırlar bana bide hangi cins daha çok konuşuyo, benim maviş çok alışkındı ama konuşmazdı (dişiydi ondan belki de öyle duymuştum) tavsiyelerinizi bekliyorummm....

Kıslar hepinizin kuşları çok tatlı, benimde 3 tane var ama şuanda resim yükleme yetkim olmadığından yükleyemiyorum. Benimkilerin 2 si erkek 1 i dişi. Berduş, Çori ve Sütlü(dişi)

8 tane muhabbet kuşumuz var 4 cift ..daha sonra fotolarını cekıp yuklıcme bende :)

Arkadaşlar ben kafeslerinizdeki bir hataya dikkat çekmek istiyorum. Kafesinizin telleri dikey değil yatay olmalı.

kizlarrr hepsi cokk sekerler bakarken icim gittiii
ben de bir muhabbet kusu almak istiyorumm fakat eve saldigim zaman orayi burayi pisletir mi ondan korkuyorum
ama nolursa olsun gozumu karartip alicam fotosunu paylasirimmm :KK69:

kizlarrr hepsi cokk sekerler bakarken icim gittiii
ben de bir muhabbet kusu almak istiyorumm fakat eve saldigim zaman orayi burayi pisletir mi ondan korkuyorum
ama nolursa olsun gozumu karartip alicam fotosunu paylasirimmm :KK69:

canım ben almanı tavsiye ederim bende vardı evcilleştirmiştik ismini söylemeye başlamıştı ve benim bianlık dalgınlıgımdan kaçırdım ve çok üzüldüm ogünden sonra:KK50: ondan sonra iki tane muhabbet kuşu degiştim:90:çünkü hepsinin ayrı karakteri oldugu için ikisinede tam alışamadım bugün son şans olarak yavru evcilleştirmek için bitane daha aldık eski kaçırdıgıma benziyor inşllh onun gibi olur:KK69:pisliklerine gelince kokmaz pis hayvan degiller alınca bi hafta kadar hemen salma zaten sonra eline alıştırmaya bak evcilleştirmek istiyosan tek kuş al yavru erkek.pisligini ıslak mendille hemen iyice siliyordum geçiyor çok güzel oluyo insanın yanına yoldaş evcil oldumu aynı çocugun gibi oluyor oyüzden tavsiye ederim :13:

canım ben almanı tavsiye ederim bende vardı evcilleştirmiştik ismini söylemeye başlamıştı ve benim bianlık dalgınlıgımdan kaçırdım ve çok üzüldüm ogünden sonra:KK50: ondan sonra iki tane muhabbet kuşu degiştim:90:çünkü hepsinin ayrı karakteri oldugu için ikisinede tam alışamadım bugün son şans olarak yavru evcilleştirmek için bitane daha aldık eski kaçırdıgıma benziyor inşllh onun gibi olur:KK69:pisliklerine gelince kokmaz pis hayvan degiller alınca bi hafta kadar hemen salma zaten sonra eline alıştırmaya bak evcilleştirmek istiyosan tek kuş al yavru erkek.pisligini ıslak mendille hemen iyice siliyordum geçiyor çok güzel oluyo insanın yanına yoldaş evcil oldumu aynı çocugun gibi oluyor oyüzden tavsiye ederim :13:

bahar27 tesekkur ederimmm gercekten tavsiyeye ihtiyacim vardi bana yol gosterdin
erkek ve henuz yavru olanini alip kendim evcillestirecegim o halde
yesil renk olsun istiyorummm
sende yeni yavrunu seve seve beslersin umarimm

bahar27 tesekkur ederimmm gercekten tavsiyeye ihtiyacim vardi bana yol gosterdin
erkek ve henuz yavru olanini alip kendim evcillestirecegim o halde
yesil renk olsun istiyorummm
sende yeni yavrunu seve seve beslersin umarimm

rica ederim canım herzaman yardımcı olurum bildigim kadarıyla.inşllh gönlüne göre bir mubiş alıp seversin.bende mavi mor tonları seviyorum:KK69:iyi dileklerin için teşkler darısıda sana:KK16:

rica ederim canım herzaman yardımcı olurum bildigim kadarıyla.inşllh gönlüne göre bir mubiş alıp seversin.bende mavi mor tonları seviyorum:KK69:iyi dileklerin için teşkler darısıda sana:KK16:

ayhh canim insallah, guzel bilgilerin icin sagol alayim da hele gelismeleri yazar haber veririm :KK69:

En önemli olan yanlış kafesine ayna koymaktır. Ayna kuşlarımızın ölümlerine yol açıyor. Muhabbet kuşları sanıldığı gibi bakımları "doğru bakılacaksa" hiç de kolay değil. Onları kendi oyuncağımız olarak değil de bir canlı olarak görmeliyiz. Evet ortalığı "doğru bakıldığında" çok kirletiyorlar. Kirletiyorlar diye kafesten çıkarmamak da yanlış olur. Günlük olarak uçmazlarsa yağlanma yapar ve bu da çok ciddi bir hastalıktır. Tek olarak da bakılması çok uygun değildir. Okuduğum bir yazıdan sonra hemen kızıma bir eş seçtirdim, şimdi mutlu mesut yaşıyorlar :nazar: .Kafeslerini de her gün temizlemek gerekir.Ama bize koku yapacağından değil onların sağlığı için.Tüm kafesi ve eşyaları haftada 1 sıcak suyla yıkanıp parazit spreylerinden sonra iyice kurutulmalıdır.Daha birçok şey var. Sormak istediğiniz bir şey olursa cevaplayabilirim..
Kısacası muhabbet kuşlarının bakımı hiç de kolay değildir..

Son düzenleme:
X