Muhabbet Kuşlarımızın Fotoğraflarını Paylaşalım

Arkadaşlar Rudy bugünlerde iyice delirdi
süreklı ıssırıyor. Ayy az önce ne gördüm kafesine 1 tane
yumurta düşürmüş hem de fındık kadar.
Ama biz normalde kafese koymayız sürekli evin içinde gezer
bulduğu yere de girneye çalışır.
Fakat bu yumurtayı çaltatmış. Hafif de akı akmış
fenerle baktım sanırım yumurta döllenmiş
üzerinde lekeler var ne yapmam lazım,ACİL YARDIm lütfen

Merhaba,

Kuşun yanında eş yoksa, boş yumurtadır o dişi kuşlar genelde kızgın dönemde boş yumurta bırakırlar.

Eğer ki eş varsa yanında zaten yavruluk şart aksi halde hiç bir yumurta kalmaz erkek yer zira.

Merhaba,

Kuşun yanında eş yoksa, boş yumurtadır o dişi kuşlar genelde kızgın dönemde boş yumurta bırakırlar.

Eğer ki eş varsa yanında zaten yavruluk şart aksi halde hiç bir yumurta kalmaz erkek yer zira.

Aslında yanında eş var
daha doğrusu başka kafeste ben arada bir
ikisini de kafesten çıkarıyorum. Bunlar bayağı
oynaşıyorlar Saatler sonra da
tekrar kafeslerine koyuyorum. Sanırım 2 gün
sonra tekrar 1 yumurta daha çıkarırmış
ne yapacağımı bilmiyorum

1- Aynı kafeste olmalılar.

2- Kafese yavruluk alıp hemen takmalısınız.

3- Dişi yavruluğa yumurtlar ve erkek yemesin diye ordan çıkmaz. Dişiyi, erkek ağızdan yemleyerek besler.

4- Yavrulukta ısı şartı vardır yaşamaları için.

bununla ilgili detaylı dökümanlar mevcut okursanız daha detaylı bilgi sahibi olursunuz.

Benim bilgim maalesef bukadar.

benimde boncuk adında bi kuşum var çok bilmiş .benin eşimin ismini söylüyor. babacık aşkım cicim pışık öpücük diyor. inanırmısınız aileden biri oldu memlekete giderken bile kafesi kucağıma alıp götürüyorum asla birine emanet edemem. bir keresinde bırakalım dedik tam kapıdan çıkarken babaccıııkkk diyince eşim alıp arabaya götürmüştü onu biz çok seviyoruz 4 senedir bizimle

Aslında yanında eş var
daha doğrusu başka kafeste ben arada bir
ikisini de kafesten çıkarıyorum. Bunlar bayağı
oynaşıyorlar Saatler sonra da
tekrar kafeslerine koyuyorum. Sanırım 2 gün
sonra tekrar 1 yumurta daha çıkarırmış
ne yapacağımı bilmiyorum

ay yavrularım benim yaa, aynı kafeste değiller,sadece dışarı çıkınca buluşuyolar hemen ne arada yapmışlay yumuytalayı :sm_cool: yerim ben onları, benimki de pek bi tatlı kurban olayım seni yaradana diyo, aşkım balım, kuşum mavi göbüş mavi kuş diyo ya insan çocuğu gibi bağlanıyo kuşuna a.s

hepsi cok cok cok seker
benimde vardi bir tane, 12 yil yanimdaydi, sonra öldü. boncuktu, boncuk derdi öpücük atardi. bulasik yikarken gelip muslugun üzerinde ben bulasigi bitiresiye kadar bekler sonra lavaboya iner suyun altinda dus alirdi. bende oldugu dönemlerde cok zor günler gecirmistim, öyle duyguluyduki, üzülüp agladigimda gelip öpücükler verirdi, beni teselli ederdi. öldügünde cok üzülmüstüm. bir dahada yeni kus alamadim.
simdi 1 hafta önce gidip bir tane aldim, ayni boncuguma benziyor. ama biraz pasif. MACO oglumuzun adi :) simdilik rahat biraktik, ortamina alismasini sabirsizlikla bekliyoruz. insallah bir an önce alisirda onu sevmemize izin verir.

hepsi cok cok cok seker
benimde vardi bir tane, 12 yil yanimdaydi, sonra öldü. boncuktu, boncuk derdi öpücük atardi. bulasik yikarken gelip muslugun üzerinde ben bulasigi bitiresiye kadar bekler sonra lavaboya iner suyun altinda dus alirdi. bende oldugu dönemlerde cok zor günler gecirmistim, öyle duyguluyduki, üzülüp agladigimda gelip öpücükler verirdi, beni teselli ederdi. öldügünde cok üzülmüstüm. bir dahada yeni kus alamadim.
simdi 1 hafta önce gidip bir tane aldim, ayni boncuguma benziyor. ama biraz pasif. MACO oglumuzun adi :) simdilik rahat biraktik, ortamina alismasini sabirsizlikla bekliyoruz. insallah bir an önce alisirda onu sevmemize izin verir.

İnşallah alışır da boncuğu aratmaz canım.
Bu arada benim Rudy de ben bulaşık yıkarken muslığun üzerinde bekler
ama malesef duş almıyor o kadar marifetli değil
öpücüklere de boğar bizi. Sürekli de ya başımda gezer ya da omuzumda
Umarım Maço da Boncuğuna benzer... Sevgiler

bende umuyorum boncuga benzemesini. surada öpücük veren kuslari görünce imrendim. bende istiyomm. maco insallah bir an önce alisir.
gerci boncugum cok farkliydi, ona benzemesi zor biraz

ya birde macoyu almaya gittigim gün, kiz kardesimle gittik. ille 8 haftaliktan fazla olmayacak, mavi olacak ve erkek olacak diye birsey vardi kafamizda. gittik secmeye calisiyoruz. kuslarin hepsi korkup kaciyor tabi. sadece bir tanesi gelip önümde durdu gözümün icine bakiyor. ama sari hemde disi. icim gitti alacaktim, öyle seker bakyiordu ki, kardesim olmaz mavi olacak diye tutturunca macoyu almaya karar verdik, orada calisan bayan yakalamak icin iceriye girdi, bütün kuslar diger tarafa kaciyor, bir tek benim bu sari kadinin ayaginin altinda durmus bekliyor :) icim gitti resmen onu almadik diye. halada aklim onda.
kus dedigin biraz merakli olur. bu tam öyle afacan bir seydi.
bizim maco biraz pasif. bütün gün ayni yerinde oturuyor. cok nadir ötüyor. hayatindan bezmis bir havasi var, ilk gün tamam dedim, neye ugradigini sasirdi ama kac gündür hep ayni. umarim yakinda hareketlenir.

bende umuyorum boncuga benzemesini. surada öpücük veren kuslari görünce imrendim. bende istiyomm. maco insallah bir an önce alisir.
gerci boncugum cok farkliydi, ona benzemesi zor biraz

ya birde macoyu almaya gittigim gün, kiz kardesimle gittik. ille 8 haftaliktan fazla olmayacak, mavi olacak ve erkek olacak diye birsey vardi kafamizda. gittik secmeye calisiyoruz. kuslarin hepsi korkup kaciyor tabi. sadece bir tanesi gelip önümde durdu gözümün icine bakiyor. ama sari hemde disi. icim gitti alacaktim, öyle seker bakyiordu ki, kardesim olmaz mavi olacak diye tutturunca macoyu almaya karar verdik, orada calisan bayan yakalamak icin iceriye girdi, bütün kuslar diger tarafa kaciyor, bir tek benim bu sari kadinin ayaginin altinda durmus bekliyor :) icim gitti resmen onu almadik diye. halada aklim onda.
kus dedigin biraz merakli olur. bu tam öyle afacan bir seydi.
bizim maco biraz pasif. bütün gün ayni yerinde oturuyor. cok nadir ötüyor. hayatindan bezmis bir havasi var, ilk gün tamam dedim, neye ugradigini sasirdi ama kac gündür hep ayni. umarim yakinda hareketlenir.

Eğer sarı kuşu satmadılarsa bence onu da al
madem hala aklında kalmış kaçırma al derim
belki de kaybettiğin boncuğunu onda bulursun...

spa062f4wk0.jpg

BENİM RUDY ŞU ANDA
ERKEK ARKADAŞINA İŞVE YAPIYOR
BU DA GARİP POZLARINDAN BİRİ ...

benim paşa kızı babama aynı bunu yapıyo işteeee o kuyruk oluyo dimdikkkk. ben de konu açmıştım dişi muhabbet kuşu diye, ama bizimki çıldırıyo kafa göz dalıyo ya.

kızlarr benimde 6 senedir bir kuşum vardı adı miki idi bir sabah kafesine baktığımda ölmüştü çok kötü bir durum yaa sen ağlama burada resimlere bakıp ağladım inanırmısınız kıyamam hiç birine iyi bakın onlara olurmu?

Hepside çok güzeller
Hayatımda en sevdiğim ve unutamayacağım evcil hayvandır muhabbet kuşları
Uzun sene yaşayan,çocukluğumun en güzel anlarını geçirdiğim muhabbet kuşum vardı
Ama sonra kaybettik
Ya cok uzun zaman yaşamasından mıdır yoksa akıllı olmasından mı bilmem ama
Hayatımın en güzel anısıydı..
Onu hiç unutmayacağım
Bu sayfayı tesadüfen gördüm
Ve çok duygulandım
Artık her gün bu sayfaya bir kere uğrar bakarım

ben de dokuz yıllık muhabbet kuşumu yeni kaybettim.insanın çocuğu gibi oluyorlar gerçekten.fotoğraflara bakınca çok duygulandım.hepsi çok tatlılar.

bittersweets
seni çok iyi anlıyorum .2gün öncede benim 3 yıllık tatlı bebeğim kaçtı.çok mutsuzum................

çok üzüldüm canım,bazı kuşlar kaçtıktan bir süre sonra evlerine geri dönebiliyormuş.ne kadar doğru bilemiyorum ama umarım döner:teselli: küçücük hayvanlar koskoca insanları günlerce hüngür hüngür ağlatabiliyor,hayvan sevgisi bambaşka gerçekten..

X