Müdüre Ne Zaman Yazmalıyım? İş Kaygısı

Bana Diyor Nau Nau

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
13.177
48.185
Merhaba Hanımlar,

İş arama sürecindeyim.
Bayram öncesi birkaç kuruma mail atmıştım. Bir tanesindeki yetkili dedi ki "Bayram sonrası gelin müdürle tanıştırayım"

Ben de bu Pazartesi tekrar mail attım. "Perşembe şehre döneceğimi bana uygun vakitleri için randevu verebilir misin" diye sordum.

Bu sırada başka bir firma ilan vermiş. Resmen beni arıyorlar. Onlar sınav da yapıyor. Sınav haftaya Salı.

Ben de gerildim iki görüşme çakışırsa diye. Ama ilk kurum mailime Pazartesiden beri dönmüyor.

Kurumları karşılaştırdığımda ilan açan kurumda pozisyon bir alt kademe olacak. Mailleştiğim kurumda ise bir üst kademede olacağım. Ama mailleştiğim kurumda iş kesin değil, sadece tanışma. İlan açan kurum için ise özgeçmişim kuvvetli ve sınavı geçebileceğimi düşünüyorum.

Şimdi ben bana dönmeyen yetkiliye hatırlatma mailini ne zaman atmalıyım?
Eşim hemen at dedi.
Ben de diyorum ki Haftaya salı diğer kurumun sınavından çıkıp atayım, böylece çakışma ihtimali olmamış olur.

Ama biraz anksiyeteli bir tip olduğum için ya iş bulamazsam, ya başkasını alırlarsa gibi endişelerim çok yüksek. Bir yandan da iş ilanı açmamışlar sen mail ile ulaştın niye başkası başvursun diyor.

Ne yapmalıyım sizce?
Çakışırsa ikisinden birini seçmem gerekecek ki şansımı düşürecek.

Alanım öyle sürekli iş bulunan bir alan değil.

Ben de öyle düşünüyorum
O zaman o alt kademe firmanın sınavından sonra mı diğer firmaya hatırlatma maili yazayım?
Olabilir. İş olarak kendinizi garantiledikten sonra beklediğiniz firmadan olumlu yanıt gelirse insiyatifinize göre bişi bulur ayrılabilirsiniz de. Evet şık bir hareket olmaz ama piyasa da iş yok eleman cok. Elbet yeriniz doldurulur.

İş bulmanın bile bu kadar zorlaştığı bu dönem de ben önüne Allah tarafından iki yol sunulduğumu düşünüyorum ona göre de iş hayatınız şekillenecek bence , en mantıklısı olan hangisiyse onu yapın alt veya üst kademe artık bu devirlerde farketmiyor bene .

İş bulmanın bile bu kadar zorlaştığı bu dönem de ben önüne Allah tarafından iki yol sunulduğumu düşünüyorum ona göre de iş hayatınız şekillenecek bence , en mantıklısı olan hangisiyse onu yapın alt veya üst kademe artık bu devirlerde farketmiyor bene .

Bence de fark etmiyor. Etse alt kademeye başvurmazdım bile.

Sadece iş bulmak ve çalışmak istiyorum.

İhtiyaçtan ziyade bence kadınlar çalışmalı.

O zaman çakışma ihtimalini ortadan kaldırmak için alt kademe kurumun sınavına girdikten sonra mı diğer kuruma hatırlatma maili atayım?
İlk mailin üzerinden bir hafta geçmiş olacak

Bence de fark etmiyor. Etse alt kademeye başvurmazdım bile.

Sadece iş bulmak ve çalışmak istiyorum.

İhtiyaçtan ziyade bence kadınlar çalışmalı.

O zaman çakışma ihtimalini ortadan kaldırmak için alt kademe kurumun sınavına girdikten sonra mı diğer kuruma hatırlatma maili atayım?
İlk mailin üzerinden bir hafta geçmiş olacak
Kesinlikle dediğiniz gibi ihtiyaçtan ziyade kadınlar çalışmalı 😊 Bana kalırsa öyle yapabilirsiniz , Hem bakarsınız belki bu olmazsa diğerine daha birini almamışta olabilirler (o günler içerisinde yani) umarım en içinize sinen olur

X