msn&savcılık

solucan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
806
1
kızlar,benim arkadasım eski sevgilisinin msnini hackledi 3 kez.şimdi hacklenen kişi savcılıga gitmeyi düşünüomuş.bizimkide tırstı bunu örenince,amacı sadece huzursuzluk vermekti.eger savcılıga giderse kim oldugu bulunabilir mi?iş için kullanılan bi mail adresi degildi,kişisel adresiydi çocugun.
internette hacklemenin cezalarını da gördükten sora baya bi tedirgin olmuş.şimdi çare arıyoruz.böle bi olayla ilgilenir mi savcılık?ilgilensede bulabilir mi?

allahım yaa msn ıcın mı savcılıga gıtcekmıs ne saçma ...

eger basvurursa ılgılnır tabıkı savcı

belkıde arkadası blöf yapıyor

evet gidicekmiş şikayet etmeye.bu 3.kez hacklenişi arkadasım tarafından.çocuk bizimkinden şüpelenio.ay inşallah bulmaz yani

şüpheleniyorsa belki blöf yapmıştır canım,giderse savcılık tabi ki araştırır şikayet üzerine ama msn için de kim o kadar zahmete katlanır ki:uhm:

merhaba sizin diger konunuzuda okumustum ben gorumcelerinizle ilgili olan.yani aklima birsey takildi bu msn vs...surekli bunlarlami ugrasiyorsunuz siz.

arkadasinizda ayrica hatali buluyorum tabi bu benim fikrim ne hakla msn hackliyor adi ustunde "eski sevgili" ne curetle yapmis bunu.

savcilikla ugrasirmi bilemem ama siz bu msn muhabbetlerini daha cok yazacaksiniz gibi.

merhaba ;

oncelikle bir dilekçe yazarak ya Emniyet birimlerine ya da herhangi bir yer Adliyesinde Cumhuriyet Savcılıklarına başvurmaları yeterli. Ayrıca kişisel bilgisayarlarının IP numarasını, mailine en son girdiği tarihi, en son kullandığı şifreyi ve en son kullandığı gizli soru ve yanıt bilgilerini dilekçesine ek olarak bildirirse işler daha da kolaylaşacaktır. Savcılık talimatı veya mahkeme kararı sonucunda Emniyet Müdürlükleri tahkikata başlayacak, kullandığınız mail adreslerinin yetkili sahiplerine ulaşılarak mailinize hangi tarihte hangi IP numaralarına girildiği tespit edilecektir. Şayet mailinizi hackleyen kişi statik IP kullanmıyorsa, değişken IP numaraları Telekom tarafından sürekli olarak kayıt altında tutulduğundan hangi tarihte mailinize hangi bilgisayardan girildiği kolaylıkla tespit edilecektir. Yine buna bağlı olarak mailinizi hackleyen internet kullanıcısının kişisel bilgileri ve adres bilgileri Emniyet talimatı ile temin edilerek Cumhuriyet Savcılığına verilecektir. Tamamlanan hazırlık tahkikatından sonra Cumhuriyet savcısı şüpheli şahıs hakkında kamu davası açacak ve Emniyet kuvvetleri marifetiyle bu şahıs yakalanacaktır. Şayet mail hackleyen internet kullanıcısı bir ticari işletmeye ait bir bilgisayarı kullanmışsa aynı şekilde o ticari işletme hakkında da tahkikat uygulanacak ve hüküm kesinleştiğinde o işletme hakkında güvenlik tedbirlerine hükmedilecektir.

Kullandığınız mail hesabı yabancı bir ISP(İnternet Servis Sağlayıcısı) olduğu durumlarda Cumhuriyet Savcılıkları istinabe yoluyla o ülkenin yetkili makamları üzerinden aynı bilgileri temin edeceklerdir. Ancak msn hesapları zaten Microsoft Türkiye'ye bağlı bir hizmet olduğundan buna pek gerek kalmayacaktır.

sanirim sacma diyenlere de cevap oldu bu sengözlerimebaksanab

Şikayet ederse herşey bulunur. Bu dediğin şartlarda Amerika'da yargılansa 4 yıldan az olmamak üzere ceza alırdı.Türkiye'de ise 1-3 yıl gibi bir cezayla yargılanıyor.

Şikayet ederse herşey bulunur. Bu dediğin şartlarda Amerika'da yargılansa 4 yıldan az olmamak üzere ceza alırdı.Türkiye'de ise 1-3 yıl gibi bir cezayla yargılanıyor.

az bile valla. Bence bu tür saplantıları olan insan normal değildir ve bir süre kapalı kalması iyidir.Kocamın msn sini bile açmam, o da benimkini tabii. Ne demek bunlar. Çocuğun belki ciddi ciddi iş hakkında konuştukları vardır,belki yeni sevgilisi yada eşi vardır. Bu takıntılı kişi de kimbilir neler yazdı millete. Hiçbir şeyi olmasa bile ne hakla yani, ben böyle şeylere tahammül edemiyorum. Bazı insanların dünyaları ne küçük, ne basit, ne saçma. İşim gücüm yok milletin msn sini hacklıycam. Ne güzel demekki bu kişilerin hiçbir işi gücü derdi yok. süper valla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…