Mutfak Püf Noktaları Msafrm gelyor acl yardm edn kzlar

YAREM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
406
5
41
sabah tuzlu kurabıye yapmıstım. ve fırında unutmusum. fecı sekılde kurumuslar. tahta gıbı. onları tekrar nasıl eskı halıne getırebılırım. lutfen yarım edın yarın gelıyor mısafırım on hazırlık yapayım dedım yuzume bulastırdım. fıkrı olan varsa acıl cevap beklıyorum kızlar...

hadı kızlar nolur bır fıkır verın bana.. kımse yok mu bugun kk da yaa. sesımı duyuuuunnnn.. beklıyıorum

ya da güvendiğiniz bir yerden bu gün çıkmış kurabiyelerden alın . . .
almadan mutlaka tadın . . .

keske boyle bır ımkanım olsaydı.ne fazla malzemem var ne de burda bır pastane. mahrumıyet bolgesındeyım ben. ıstedıgım herseyı herzaman bulamıyorum esım de yok bır haftadır. ıste oyle...tesekkurler

canım hıc denemedım ama soyle yapsan hepsını buzluga at dondur sonrada mıkrodalgaya at bakalım belkı duzelır ne dıyımkı... üzüldüm

sanırım geri dönüşümü yok arkadaşım yeniden yapmaktan başka şansında yok aslında çok kolay bi tarif biliyorum aynı pastanedekiler gibi oluyo ama sanırım krema sıvı olanlarından bulmam biraz zor olur mahrumiyet bölgesindeyim dediğin için soylüyorum yinede tarifi vereyim belki işine yarar bir kutu200ml sıvı kremalardan 200gr tereyağ un ve tuz hepsi karıştırıp istediğin şekli veriyosun üstünede yumurta sarısı sürebilirsin çörekotususam falan çok lezzetli ve basit bi tarif

tencerye su koy üzerine metal bir süzgeç su kaynaarkken üzerine kurabiyeleri koy kapak ile kapat biraz yumuşasın sonra fırına koyup ısıt ananem bayat ekmekler için yapardı umarım işe yararyerimseniben

ıkraaa ve herseyguzel olacak , cok tesekkurler, bende dolaba koymustum. sımdsı fırını ısıttım attım kurabıyelerı. bındık bı alamete gıdıyoz gıyamete.... bakalım ya olur ya kalır.. tesekkurler...

canım umarım dahada kurumaz sonrada buharda tutarsın olmadı ufalattırıp pudınglı muhallebı yaparsın sonucu bıldır:KK70:

malesef dolaptan sonra fırına attım az bıraz ama yıne olmadı kızlar. herzaman yaptıgım kurabıyeydı. bende hata fırtında unuttum kapattıktan sonra neyse kızlar napalım hepınıze tesekkurler fıkır urettıgınız ıcın. ben sımdı hazırlanıyorum gelırler artık. barı hazırlıksız yakalanmayım...bır fıre vererek servısımı yapıcam. saglık olsun...

X