MR ve BT çektirdim ve şimdi bazı belirtiler var :(

sinsioskop

leylek yoldaaaa
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2011
79
1
Merhabalar,
4 aylık evliyim ve henüz çocuk düşünmüyorduk. yasmin kullanıyorum. ancak bu ay geçirdiğim bir rahatsızlıktan dolayı 2 kere hapı kullanmayı unutmuşum. önce göğüslerimin şiştiğini fark ettim. reglimden 1 gün önce falan şişer normalde ve bu kadar olmaz, ağrı da yapıyorlar. ve çok fazla akıntım var. reglim mi yaklaştı acaba diye bakarken farkettim zaten hapı unuttuğumu :KK43: çocuk düşünmediğimiz için regl tarihlerime çok fazla dikkat etmedim açıkçası, ama yanlış hatırlamıyorsam 13 ekimde falan regl oldum. eğer hamileysem bu belirtiler bu kadar erken ortaya çıkar mı? ayrıca dediğim gibi bu ay rahatsızdım ve geçen hafta MR ve BT çektirdim. eğer şu an hamileysem bunun nasıl bir etkisi olur? hamilelerin ve hamilelik riski olanların çektirmemesi gerektiğini biliyorum ama o an hiçbir şeyden şüphelenmiyordum, hatta hapı içmeyi bile onlardan sonra unuttum. regl günüme kadar nasıl bekleyeceğim bilmiyorum, işin kötü yanı şüphelenmeye başladıktan sonra eşim de ben de çok heveslendik :KK43:

ben dogum kontrol haplari goguslerde (gecici) buyume yapiyor diye biliyorum ve de karin bolgesinde. ama kalani ile ilgili bir fikrim yok test yapmadan bilemeyeceksiniz heralde :KK43:
ama supheniz varsa bundan sonra dogum kontrol hapi almayin regl doneminize kadar derim ne olur ne olmaz. regl olursaniz ilk gunu yine almaya baslarsiniz.

ben dogum kontrol haplari goguslerde (gecici) buyume yapiyor diye biliyorum ve de karin bolgesinde. ama kalani ile ilgili bir fikrim yok test yapmadan bilemeyeceksiniz heralde :KK43:
ama supheniz varsa bundan sonra dogum kontrol hapi almayin regl doneminize kadar derim ne olur ne olmaz. regl olursaniz ilk gunu yine almaya baslarsiniz.

yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum yasmini ve ilk defa böyle bir şişkinlik oldu. hap kullanmama konusundaki tavsiye için teşekkürler :) tamamen unutmuştum bu durumlarda kullanmamak gerektiğini

canım mr ve btyi unutmadan önce çektirmişsin zaten onların bir etkisi olmaz o zaman ama bundan sonra hapı alma adet gününe kadar hamile olmadıgın kanısındayım ama yine de belli olmaz belki de aşırı dogurgansındır çünkü bu hapları devamlı içtiğinde içmeyi unuttugunda bile dogurganlıgı etkiliyor. bir de nacizane bir tavsiye vereceğim bence dogum kontrol hapıyla korunma eşin korunsun yine de sen bilirsin ben dogum kontrol hapı kullanan tanıdıklarımdan henüz iyi birşey duymadım

X