morfoloji % 1

arda_

Guru
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2008
475
1
eşimin sperm analizine göre morfoloji % 1 diyo.arkadaşlar bu kısırlık anlamına mı geliyo? bilgisi olan yardım lütfen?bu durumda olupta hamile kalan varmı?

sınır %4 diye biliyorum canım benim eşimin de %3 çıktı doktorum sigara içiyor değil mi diye sormuştu evet dedim bu çok etkiliyormuş bol oksijen alması gerekli,sebze ve yeşillik tüketmeli ve sigarayı bırakmalı demişti... allah yardımcımız olsun canım

yarın ultrasona giricek.buna sebep olan herhangi bi etken varmı diye.kist, tıkanıklık vs.dedi doktor.eşim sigarayı bırakmıştı ama geçen yıldan bu yana biraz biraz içmeye başlamıştı.ona bırakması için çok yalvardım ama beni dinlemedi.olan oldu artık isterse bırakmasın bakalım.:eek:klava:

Aslında sigarayla ilgisi yok,
o kadar sigara içen insan var,
görümcemin birinin 5 diğerinin 6 , bir akrabalarının 8 çocuğu var
ve bu adamlar sigara içiyor benim eşim hayatta içmemiş bizdede sayıda noksanlık var,
bu sigaraya ben inanmıyorum,
sen de üzülme,
tüp bebek yaptırırsınız,
sende bir sorun yoksa zaten ilk deneme de tutunur sizin bebişler

aynenn katılıyorumm sana sigarayı pofur pofurr içenn nıce erkek ve kadın biliyorumm hepsıde doğuruyoo.. sebep bulamayınca böyle söyleyıp ..susturuyolarrrr..benım bı tanıdığımm dokuz yaşında n deri içiyo karı koca üç çocukları varr hepsıde gayet iyi... belkı nadır olsada etkısı yokk demıyoprumm ama çok da ilgisi yokk bı akrabam doğuma kadarr içti düşükk tehlıkesi bile yaşamadı .. boş verinn kısmette neyse o olur etme merakkk herşeyıı takdıre bırakk .. demışlerr yaa.. tabı bızz elimizden gelenı yıne yapalımm rabbımm inşş cümle isteyenlerin yüzünü çok aratmada güldürürr.. .................

benim eşiminde normal morfoloji %1. Şu an hamileyim ilk aşılamayla hamile kaldım. Normal yolla hamile kalman çok zor demişti doktorum bana. Hatta doktorum aşılamamı yapacağı gün aşılamayla bile hamilelik ihtimalin çok düşük demişti. Ama ben ilk Aşılamamda hamile kaldım çok şükür rabbim sizide çok uğraştırmaz inşallah

canım benim eşimin morfolojisi %2 doktorumuz normal yoldan olma ihtimali var demişti. ama 8 aydır tık yok.. aşılamada şansın var. morfoloji sperm yapı anomalisi. yani şekil bozukluğu demek allah hepimin yardımcısı olsun...

Son düzenleme:
bu arada benim eşim hiç sigara içmemiş.sigarada etkendir ama sigara içmeyenlerde de olabiliyor...

X