Moralim cok bozuk... hergun agliyorum

Mommy to mira

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
15
1
30
mrb hanimlar

Dertlesmeye okadar ihtiyacim varki, etrafimdakilere nedense bu konulari bi turlu acamiyorum.. 1 yasinda kizim var saglikli cok guzel Allaha sukur, ama beni cok yoruyor. Ne uyuyor ne iki dakika yerinde duyabiliyor. Biliyorum cok dogal cogu bebek hareketlidir, meraklidir.. ama benim kizim hiperaktiv. Dogdugundan berli uyumasi gerektigi gibib uyumuyor. Onu uyutmam zaten bir iskence, en az 1 saat uyutmaya calisiyorum her gun. Artik uykusuzluktan okadar bitmis bi durumdayimki, hicbir seye tahammülüm kalmadi. Sinirliyim, kefiysizim ve halim yok. Kizima bakmak agir geliyor kollarimi kaldirmaya mecalim yok. Esim cok calisiyor, isten sonrada yardimci oluyor ama pek fazla degil. Onada bisey diyemiyorum fazla tum gun calisio diye.. son 3 gundur cok mutsuzum hayattan sogudum, ileriye donuk pozitiv dusunlerim kayboldu. Agliyorum ve esim 2 gundur teselli etti beni ama biraz onceki ufak krizli aglamama anlam veremedi. Kizlar cok bitkinim artik oyle boyle degil. Ne yapsam ne etsemde bu kiz uyusada bende her insan gibi biraz dinlensem. Tek dilegim dinlenebilmek. Luften fikir verin

hemen haftasonu tatılı ayarlayın kendınıze
:)
benımde kızım cok yordu benı okadar cok yorulurdum kı kolum bacagım tik tik atar kasılırdı tıtrerdı bardak bıle tutamaz hale gelırdım

tatıl sart kesınlıkle

Bu dönemleri herkes yaşıyordur eminim.. ama sabret bu sıkıntılı dönemler.bitince bbeginle arkadaş olacaksın ..
Kızına bu zamanlarını anlatıp beraber eğlenip gulceksiniz ..

mrb hanimlar

Dertlesmeye okadar ihtiyacim varki, etrafimdakilere nedense bu konulari bi turlu acamiyorum.. 1 yasinda kizim var saglikli cok guzel Allaha sukur, ama beni cok yoruyor. Ne uyuyor ne iki dakika yerinde duyabiliyor. Biliyorum cok dogal cogu bebek hareketlidir, meraklidir.. ama benim kizim hiperaktiv. Dogdugundan berli uyumasi gerektigi gibib uyumuyor. Onu uyutmam zaten bir iskence, en az 1 saat uyutmaya calisiyorum her gun. Artik uykusuzluktan okadar bitmis bi durumdayimki, hicbir seye tahammülüm kalmadi. Sinirliyim, kefiysizim ve halim yok. Kizima bakmak agir geliyor kollarimi kaldirmaya mecalim yok. Esim cok calisiyor, isten sonrada yardimci oluyor ama pek fazla degil. Onada bisey diyemiyorum fazla tum gun calisio diye.. son 3 gundur cok mutsuzum hayattan sogudum, ileriye donuk pozitiv dusunlerim kayboldu. Agliyorum ve esim 2 gundur teselli etti beni ama biraz onceki ufak krizli aglamama anlam veremedi. Kizlar cok bitkinim artik oyle boyle degil. Ne yapsam ne etsemde bu kiz uyusada bende her insan gibi biraz dinlensem. Tek dilegim dinlenebilmek. Luften fikir verin
canim uyuma konusunda yarsimci olmam cunki bende birturlu uyutamiyirdum bayilcak gibi oluyirdum . ama cocugun oynarken dinlenebilecegin onerilrim var ewe hoppala alabilorsiniz örümcekte alabilirsiniz coxuk oyalanirken sende az uzznirsin

mrb hanimlar

aynı ben. ben bi de çalışıyorum evde de değilim :KK43: uyumuyor uyumuyor uyumuyor sanırım zamana ihtiyacımız ve bu olayları kabullenmeye ihtiyacımız var

Hiperaktiv tanisini siz mi koydunuz bir pedagog mu? Bu yas cocuklari icin bunu soylemek cok zor. Gun icinde bence sabah 1, aksama dogru 1 saat parka cikarin. Uyku oncesi banyo yaptirin. Gunde de 1 kere oglen uyutun. Benim kizimda hic uyumazdi cok zorlardi. Suanbu programla kapi esiklerine yatiyor. Aksamda 8de yatip sabah 7de kalkiyor. Bana da vakit kaliyor boyoece.

Kulağına usulca fısıldayarak konuşmayı denemelisin.... bize anlattıklarını ya da anlatamadıklarını ona anlat... elbetteki tepki verecektir. Çocuklar evde oynuyor diye enerjilerini atıyor sayılmaz. Çimler de koştu oynar açık havaya çıkar istediğini yapsın onunla birlikte sende eğlenmeye çalış. Evde de aynı şekilde oynarken yat yere çok yoruldum de ya da bunun gibi cümleler sarfet...ama en önemlisi onu bir birey olarak gör ve dertleş. Ayrıca hamak almayı neden hiç düşünmedin. Emin ol bayılır bu keyfe diyorum. Hiçte canını sıkma günü pozitif ve enerji dolu kullan. Aç radyo fenomeni birlikte dans edin ne olur sanki . Ve günde bir iki kez melisa çayı da içmeyi unutma. Daha ne desem bilemedim ki..

Kulağına usulca fısıldayarak konuşmayı denemelisin.... bize anlattıklarını ya da anlatamadıklarını ona anlat... elbetteki tepki verecektir. Çocuklar evde oynuyor diye enerjilerini atıyor sayılmaz. Çimler de koştu oynar açık havaya çıkar istediğini yapsın onunla birlikte sende eğlenmeye çalış. Evde de aynı şekilde oynarken yat yere çok yoruldum de ya da bunun gibi cümleler sarfet...ama en önemlisi onu bir birey olarak gör ve dertleş. Ayrıca hamak almayı neden hiç düşünmedin. Emin ol bayılır bu keyfe diyorum. Hiçte canını sıkma günü pozitif ve enerji dolu kullan. Aç radyo fenomeni birlikte dans edin ne olur sanki . Ve günde bir iki kez melisa çayı da içmeyi unutma. Daha ne desem bilemedim ki..

Merhabalar,genelde uykusuzluk her annenin başinda olan şey bizdede oyleydı öncelikle onunla iletişime gecmeye basladim yemek yaparken mama sandaliyesine koyup onunla konuşuyorum isim bitince onunla oyun oynuyorum yorulunca kendiliğinden uyuyor ve en önemlisi ona sarılıyorum onu ne kadar sevdiğimi anlatıyorum beni dinliyor ve gülümsuyor dışarıya çıkıyoruz eve hapsolmayin soğuk havada bile giydirin montunu alin kucağıniza parka gidin hem size hem bebeğinize iyi gelecektir..

her annenin başından geçen zorlu çocuk büyütme maratonu. Biraz sabır ve sükunetle bu işin üstesinden gelebilirsin bence. kendini tamamen ona bırakmayı dene birak evin işini gücünü sadece yemek yap onun dışında hiçbir şey yapma bi süre. kendni sadece bebeğine odakla . gözlerinin içine bak onu ne kadar sevdiğini anlat şarkılar söyle ve en önemlisi sık sık sevgiyle sarıl ona kucağında dolaştır bırak sana bağlansın anne bebek bir bütün olun ve gece yanında yatırmaya çalış benim küçük kızım 2.5 yaşında her gece benim yanımda uyur sonra yatağına götürürüm büyük kızım şuan 8 yaşında onuda 3 yaşına kadar koynumda uyuttum hep. soğuk yataaklarda tek başına uyutma bebeğini. sen onun annesisin herşeyisin şuan çok yorgunsun çok bitkinsin seni anlıyorum ama sabret bunların hepsi birgün geçecek ve büyüyecekler

Aynı ben. Parka gidelim çocuğum temiz hava alsın diyorum ona bile enerjim yok gibi geliyor. Ben de kendimce stratejiler buldum. Mesela parka gitmek aslında bana da iyi geliyor ama canım hiç istemiyorsa zorlamıyorum, biraz balkona çıkıp balkonda oynuyoruz. Bunun dışında şunu farkettim meğer ben çocuğumun hayatına hep müdahilmişim, 7/24 her işinde olacakmışım gibi davranıyorum çocuğuma. Artık buna bir dur dedim ve mutfakta işim mi var bikaç mutfak eşyası koyuyorum önüne ben işime bakıyorum, o da 5 dk oynuyor mızmızlanınca 2dk onunla vakit geçirip bi 5 dk daha işime dönüyorum. Aynı şeyi dur bi ayaklarımı uzatıp dinleniyim dediğimde de yapıyorum.
Uyku konusunda da; çocuğum doğduğundan beri en fazla 2 saat kesintisiz uyumuştur o da şanslıysam tabi. Bunun için de hayatımdan kahveyi çıkardım mesela, çikolata ve çayı çok azalttım (kafein sütten geçtiği için bebeğime enerji vermesin diye ) uyku rutini oluşturdum. Uzmanlara kulak verdim ve hergün yatmadan ılık suyla yıkıyorum bebişimi. (Şimdiye kadar aman üşür, hergün hergün yapamam ben zor gelir diye erteliyordum) ve en önemlisi gece sallamayı ve beslemeyi kestim. Çok mu rahatsın diye bir sor? Hayır değilim ama bu dediklerimi yapmadan önceki halime göre elhamdülillah çok iyiyim.
Son olarak ; hayat çekilmez olduğunda kızımın büyüdüğünü ve birlikte uzun uzun kahvaltı yaptığımızı, yağmur yağarken kahvelerimiz yudumlayıp dertleştiğimizi ve onun okula gideceği günleri hayal ediyorum :KK200:

X